Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice)

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459384/bmid_barva-kouzel-limitovana-sberatelska-KOT-459384.jpeg 4 3506 3506

První díl limitované sběratelské edice Zeměplocha. Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Colour of Magic , 1983

Gaara1
30.12.2013 5 z 5

Moje první kniha od Pratchetta a musím říct, že u jedné nezůstane. Dlouho jsem nečetl, tak vydařenou fantasii jako Barva kouzel. Autor zabíhá i do nejmenších detailů, které dokáží pobavit, postavy a celá Zeměplocha mě chytla :-) 100%

novass
09.12.2013 5 z 5

Tak tohle se mi trefilo vkusu parádně i když nejsem nějak extra velkej fanda fantasy. Kniha plná humoru. Naposledy jsem se u knihy takhle bavil u Stopařova průvodce galaxií

MarieAnnaSarah
29.11.2013 3 z 5

Barva kouzel mne pobavila, Pratchett ovládá ten styl humoru, který mám přesně ráda.

Seznámení s Mrakoplašem, Dvoukvítkem a vlastně celou Zeměplochou byla jedna velká jízda, jízda na horské dráze.
První sešup byl hned od počátku, byla jsem stále hlouběji vtahována do děje, užívala jsem si ho, smála jsem se. Asi v polovině přišel mírný kopeček a jízda byla unylejší, já zažívala menší nudu a počínala přemýšlet, zda-li bylo vůbec dobré do vozíku nastupovat, nakonec jsem stoupání přetrpěla a následně si užila sešup ještě větší než ten v první části knihy. A po vjezdu do cíle? Už jsem se těšila, až sednu do vozíku nanovo.

Jak jsem psala v počátku, pobavila jsem se. Ale zároveň si uvědomuji, že Pratchett má i lepší knihy.
Takže tentokráte za 3*, ale stejně to stálo za to :)

Moška
22.10.2013 5 z 5

Pratchetta jsem dosud četla na přeskáčku, tak jsem raději nedávno sáhla po prvním dílu (přesto, že na pořadí nezáleží...) A zase mne dostal. Prostě si fantasticky užívám jeho způsob hry s obrazovým a litrárním vyjadřováním. Některé jeho obraty vstoupily do našeho rodinného slovníku, hň, hň.

Eigis
21.10.2013 5 z 5

První kniha ze Zeměplochy nasazuje laťku hodně vysoko.

SimonaZ
01.10.2013

Pratchett tak, jak ho máme rádi :)

wooloong
29.09.2013 5 z 5

Terry Pratchett a jeho knížky o Zeměploše prostě nemají chybu. Je to přesně ten druh šíleného, bláznivého, hravého a absurdního humoru, který miluju. Navíc se mezi všemi těmi nafoukanými mágy, svéráznými čarodějkami, chemicky nestabilními draky, vznešenými upíry, huhňajícími Igory, zručnými skřety, chamtivými trpaslíky, sympatickými zombíky, pomalými trolly se sklonem k závislostem, zručnými skřety, sexy vlkodlaky, noční hlídkou v čele s Elániem, knihovnami s pokřiveným časoprostorem a knihovníkem s dlouhými pažemi, zálibou v banánech a slovní zásobou zahrnující Ook (a to je jenom stručný a neúplný výčet) najdou i geniální satirické postřehy a opravdu hluboké myšlenky, které povyšují Pratchettovo dílo z kategorie "prostě taková srandička s barevnou paperbackovou obálkou" do kategorie "Literatura".

Mákovi Mrakoplašovi a turistovi se čtyřma očima Dvoukvítkovi musím dát pět hvězdiček. A nejradši bych ještě přidala další za Zavazadlo.

Paulhunterspet
22.09.2013 3 z 5

Ságu Zeměplochy jsem poznala díky Mužům ve zbrani a nemohla jsem se dočkat, až si přečtu první díl a pochopím, jak to celé začalo. Myslím, že pochopení tu není vůbec primární cíl a jeden zde zapomene, cože to vlastně chtěl dělat a co to drží v ruce. A to je dobře, protože podobný mind blow jsem zažila u Stopařova průvodce galaxií a dodnes nelituji.

"Dvoukvítek byl turista, první v dějinách Zeměplochy. Slovo "turista" Mrakoplaš považoval za ekvivalent slova „idiot“."

Hlavní postavy si svou svéráznou chutí musíte zamilovat a děj příjemně ubíhá (někdy až příliš), jindy zase poskočí o hodný kus dál a vy máte co dělat, abyste mu stačili.

Můžu jen doporučit, nenáročný úvod do velmi bouřlivé ságy ("nenáročný" zní paradoxně, ale věřte mi, že to pravé absurdum vás teprve čeká).

Noha
22.09.2013 5 z 5

např.- tady už to slova vzdávají a jdou na panáka - dobrý úlet hmm

RocketKing
02.09.2013 5 z 5

Dlouho jsem se Zeměploše vyhýbal. Prostě se mi ty obálky nějak nezdály. Přišlo mi, že to musí být hrozná pitomost. Ale jak jsem se do Barvy kouzel začetl (vlastně zaposlouchal), tak mě to úplně pohltilo. Je to hodně náročné čtení/poslouchání, musíte udržet pozornost. Ale je vidět, že Pratchettova fantazie je obrovská a snad ani nemá hranice. Jeho osobitý styl je hodně výrazný a když přečtete vícero jeho knih, tak vám možná začne lézt krkem. Ale pravdou je, že tak ironicky, uštěpačně a parodicky ztřeštěně si může dovolit psát jen on. Dobrodružství Mrakoplaše a Dvoukvítka je sice "jen" putování (spíše přískoky) ze zajetí do zajetí, ale to mi vůbec nevadilo, alespoň jsem hned napoprvé ze Zeměplochy viděl "co" nejvíc. Úžasný svět zamíchané fantazie, okořeněný vším možným a dozdobený dvojitou porcí šlehačky. A teď nerušte, jdu uzavřít pojí štěnic.

Verrrunka
12.08.2013 4 z 5

Velmi napínavý díl, pořád se něco děje. Hodně se mi líbila „hra“, kterou hrají bohové jakoby na pozadí celé knihy.

Donika
02.08.2013 4 z 5

Tohle je moje první Zeměplocha. Docela mě mrzí, že jsem se o těchto knihách dozvěděla až teď. Moc se mi to líbí a chystám se přečíst si je všechny.
Mrakoplaš a Dvoukvítek jsou zvláštní týpci. :)

Jennkie
10.07.2013 5 z 5

Moje první kniha od Pratchetta a hned mě úplně pohltila, je to velmi dobrá četba na stres, je tak nerealistická, až je vtipná, člověk se musí pohihňávat, až se na něj lidé okolo dívají jako na blázna :D
Skvěle vyvážený děj, spousta vtipných a napínavých akcí, i kombinace hlavních hrdinů je kvalitně a vtipně vyvážená, Dvoukvítek je s tou svou turistickou naivitou dost často na zabití, ale skvěle ho doplňuje neustále ustrašený a zbabělý Mrakoplaš, ti dva jsou tak protikladní, že právě díky tomu mnohdy vyváznou z těch potíží, co mají, ale jsou také až tak rozdílní, že nebýt Zavazadla, rozešli by se v půlce knihy i dřív.... Zkrátka a dobře je to všechno na chlup vyvážené a hodně čtivé, člověk má nutkání přečíst si tuto knížku na jedno posezení :)

Marika Vanova
10.07.2013 3 z 5

No..... já nevím, co si o tom mám myslet. Dala jsem se do toho, neboť to kolem mne čte hodně lidí, ale trochu mi to přijde jako guláš. Sem tam vtipné, sem tam asi nějaké pasáže vypadly? Fakt nevím, zkusím ještě další - Lehké Fantastično.
Co se mi hodně líbilo: rozhovory se Smrtěm; "turista" zní jako "idiot" ; ....

Mako123123
02.07.2013 4 z 5

Myslím že prirovnanie k Stopárovmu sprievodcu galaxiou (Douglas A.) je dosti trefné...

Negatíva: pôvodne som očakával niečo trochu serióznejšie, nie síce vážne ale trochu menej šialené. Niektoré prvky (napr: meč Kring) boli už trocha detinské.

Pozitíva: mám rád absurdný humor a toto dielo bolo aj milé. často som sa aj zasmial (alebo aspoň ,,zachechtal,, - také tiché che-che, chi-chi :D najmä prvých 71 % deja a inokedy zasa očakával čo hl. hrdinovia zasa vyvedú a ako sa z tej šlamastiky dostanú najmä zvyšných 29 % deja...
Ked už sme u toho deja... tak ten pekne plynul a gradoval. Zatial je to moja prvá kniha o Zemeploche ale zaiste nie posledná.

4/5

Ronin Roujin
19.06.2013 3 z 5

Od knížek z této série mně dlouhou dobu odrazovali jak trošku infantilní obaly, tak i názvy těch knížek. Ale jelikož je četlo nemálo lidí, které považuji za velmi inteligentní, nakonec jsem je vzal na milost.
Z první knihy mám dojem, že Pratchett píše tak nějak, jako by možná psal Tolkien, kdyby hulil nebo přesněji, kdyby hodně hulil.
Čte se to lehce a slušným tempem. V hodně místech je autor i vtipný, i když při četbě Terryho se člověk spíše jen každou chvíli usmívá než, že by se téměř válel po zemi jako u mého oblíbeného Chucka.
OK, takže se asi sice nestanu nějakým fanouškem Zeměplochy ale zcela jistě si z této obsáhlé série něco přečtu. Možná bych si měl přečíst i něco ze série o H. Potterovi ale zde mohu ušetřit čas a podívat se na ty filmy, které jsem neviděl, což u Zeměplochy zatím nemohu.

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Sice jsem již jedno dílko od tohoto génia četla, ale netýkalo se Zeměplochy, takže jsem vlastně pořádně nevěděla, co čekat (pominu - li nadšené komentáře kamarádů). Ale Terry nezklamal. Kolikrát jsem si vysloužila překvapené pohledy spolucestujících ve vlaku nebo při čekání na vlak, když jsem se neudržela a musela jsem se nahlas smát některých hláškám, které dokázal vymyslet (zde je na místě pochválit i zdařilý překlad).
A vůbec, celý svět je tak úžasný, vše je dotažené k dokonalosti a bez chybičky. Mrakoplaš si mě získal svým panikařením, stejně jako Dvoukvítek naivitou, ale nejvíc mne dostal Smrť a já už se neskutečně těším na knihy s ním.
Každopádně ve čtení příběhů ze Zeměplochy hodlám pokračovat, jelikož jsem navnaděná až až :)

Roman1988
13.06.2013 5 z 5

Hned první díl ze Zeměplochy a pecka..Jak Mrakoplaš, tak Dvoukvítek..A nebavím se o Smrťovi... :)

mercedes1j8
24.05.2013 5 z 5

První díl Zeměplochy byl skvělý, ale už jsem se nedokopala dočíst druhý...

taurusek
08.05.2013 4 z 5

Nazvala bych to střídavě oblačno - místy jsem se nesmírně bavila, ale občas jsem měla takovou zbabělou chvilku, že knihu ještě nedočtenou odložím a vezmu si od Terryho něco jiného. Rozhodně nedoporučuji jako první knihu od Terryho, ten fantasy zmatek by na první přečtení udolal každého (můj tip Pátý elefant). Trochu mi též vadí, že Barva kouzel je de facto na pokračování (druhý díl s rozdílným názvem Lehké fantastično) a neznalí tak mohou být na konci prvního dílu nemile překvapeni koncem nekoncem.