Balady a romance

Koupit

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366477/balady-a-romance-0wd-366477.jpg 3.5342
Literatura česká, Poezie
Vydáno, Vilém Šmidt

Kniha Balady a romance

ellypusik

Neruda je pro mne ceněnou ikonou české poezie 19. století, avšak Písně kosmické mne zaujaly o dost více. Toto dílo není vůbec špatné a některé balady se mi moc líbily, ale znovu bych po verších určitě nesáhla.

Kariol
19.12.2020

Také u Nerudy cítím, že jsem velkou část jeho básní už četla. To asi není překvapivé. Některé balady/romance jsou opravdu ikonické. V čem jsem se v roce 2020 utrvdila? Neruda byl rozhodně lepší básník než spisovatel. Samozřejmě, jen můj názor, který vychází i z toho, že třeba takové Povídky malostranské jsou opravdu sbírka drbů.

Akléda_
25.10.2020

Z téhle knížky jsem si neodnesla vůbec žádné pocity. Už si skoro ani nepamatuji že jsem ji četla. Jednotlivé balady a romance mě nebavily, většinou jsem je nepochopila a i přes to, že je knížka útlá jsem se u ní dokázala nudit.

janadibelkova
22.10.2020

Občas není vůbec špatné přečíst si poezii..

ladyxx
17.07.2020

Sbírka básní vlasteneckých, politických, i jiných. Uchvátila mě romance o Černém jezeře, po jejím přečtení jsem musela knihu odložit, abych vstřebala emoce a mohla se soustředit na další básně. Kromě ní je tam několik dalších zajímavých - zimní, helgolandská, stará.

Ronnie68
08.02.2020

Tyto balady a romance mě opravdu bavily číst, podle mě mají hlavu i patu (pochopí i naprostý laik) a docela je to útlá kniha ...

bankurka
08.03.2019

Překrásná poezie

Briv
24.02.2019

Jelikož doháním povinnou četbu, kterou jsem na střední škole zanedbala, tak se mi do rukou dostala i tato knížka. Přečíst se určitě dá v pohodě, jelikož je opravdu krátká, ani jednotlivé balady a romance nejsou nijak dlouhé. Ovšem přiznávám, že to není čtení pro mě, nijak mě to vyloženě neuchvátilo.