Bajky a podpovídky

Bajky a podpovídky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12674/bmid_bajky-a-podpovidky-654667354813f.jpg 4 112 25

qwill
20.02.2016 5 z 5

Mé první setkání s Čapkem - to bylo někdy v roce 1972..nebo 1973? prostě v pravěku. Od té doby patří Karel Čapek k mým nejoblíbenějším spisovatům.

3nitka
22.01.2016 5 z 5

Výborné, poučné, vtipné a pravdivé.

opic 12
03.04.2015 4 z 5

Oslnivě chytré,podivuhodně originální,vskutku pravdivé. U bajek je zajímavé k postřehnutí datum vzniku. Jak se měnili postřehy a reakce na dění situace ve světě,v té podivné temné době předválečné. Podpovídky, jedna vedle druhé,učiněnné parádičky. Nejvíc mě dostala ta z pozustalosti - O fantasii. Škoda jen,že další,už nestihl v tomto cyklu realizovat. Oblíbil jsem si toho našeho Karla Čapka,oblíbil moc.

Hraboshka
23.12.2014 5 z 5

Ten Čapek je... nevím, jak to popsat, nemám jeho slovní zásobu... prostě je to génius. Někdo dokáže psát tak, že vás to rozesměje, někdo tak, že vás to donutí k zamyšlení. On zvládá hravě obojí. Nikdy mě nic od něj nezklamalo a tato kniha se mi obzvlášť líbila. Moc chytře napsané, často jsem se i smála (třeba u Josefa Egyptského, to bylo super!). Tleskám, smekám a žasnu :)

eraserhead
29.06.2011 5 z 5

Řekl bych, že to je to nejlepší, co Karel Čapek napsal, určitě to nejlepší, co jsem od něj četl. Bajky jsou až geniálně trefné, výstižné, humorné, metaforické, hloubavé, přemýšlivé. Uznale jsem se jim musel smát. Povídky jsou velmi zvláštní a čtivé, dodnes mi v paměti utkvěla povídka o muži, který dovedl létat, nebo Návrh o demokratickém placení daní.

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938