Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5707 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Bar16
20.04.2017 5 z 5

Po přečtení Dobře mi tak jsem byla k této autorce trochu skeptická, ale nebojím se dávat druhé šance a jsem ráda, že ji Radka Třeštíková dostala. Bábovky byly skvělé, ukázaly, jak život dokáže být těžký a člověk si uvědomí, jaké blbosti v životě řeší... Moc pěkná knížka, určitě si přečtu ještě něco dalšího.

šuš
18.04.2017

Fajn oddechovka. Nic víc, nic míň.

Zuzulin
17.04.2017 3 z 5

Na knížku jsem se těšila. Musím uznat, že autorka umí moc dobře psát a upoutat čtenáře, ale jsem typ člověka, který nemá rád nedokončené příběhy...vždy mě příběh zaujal, ale v nejzajímavějším skončil...knihu jsem po pátém příběhu odložila...

planet129
16.04.2017 5 z 5

Tak teda klobouk dolů. Kniha mě neskutečně bavila a opravdu by mě zajímalo, jak si mohla autorka zapamatovat jména všech postav a opravdu obdivuji to, jak autorka dokázala všechny příběhy vzájemně proplést. Vřele doporučuji!

simon_a
14.04.2017 3 z 5

Knizka me bavila, ale nejaky pasaze byly na me moc dliuhy. Jinak uzasne propleteny zivoty jednotlivych postav.

GreenTee
14.04.2017 4 z 5

Autorka dokázala skvěle podat různé příběhy z různých úhlů pohledů tak, že jste chápali uvažování každé z vypravěček, a zároveň se to všechno nějak prolínalo. Člověk si pak uvědomí, jak je jeho život propojený se životy ostatních lidí. Jednu hvězdu ubírám za nedotaženost příběhu, protože na všechny otázky jsme nedostali odpovědi a nemůžu si pomoct, ale mezi těmi obálkami byl taky poněkud zmatek.

Marla
13.04.2017 2 z 5

Zvláštní, smutná, depresivní kniha, ve které jsem marně hledala avizovaný humor. Měla jsem ji půjčenou od kamarádky, takže s díky vrátím a budu se snažit zapomenout, že jsem ji četla.

pestas
13.04.2017 3 z 5

Kniha se dobre cetla, ale uplne me nezaujala. Mozna mi vadilo hodne neuzavrenych veci (konce pribehu jednotlivych zen byly otevrene), nebo mi tam proste tak nejak neco chybelo. Jinak propojeni postav bylo dobre,vykresleni takoveho toho kazdodenniho zivota a tak take...

galadrielin
11.04.2017 3 z 5

Knihy Radky Třeštíkové se čtou velmi rychle, příjemně (jako oddychovka ideální). Jenže to je tak nějak všechno. Děj zapomenete velmi rychle. Takže na mě teď Bábovky koukají z knihovny, a já vím, že při čtení se mi celkem líbily, jen si teď už nevzpomenu proč.

Olafa
11.04.2017 3 z 5

Co si budeme nalhávat, žádná vysoká literatura to není. Myšlenka propojení jednotlivých příběhů je dobrá, ovšem v takovémto množství a intenzitě mi to přišlo spíš jako telenovela. Čtenář nemá šanci rozeznat jednotlivé vypravěčky jednu od druhé kvůli jednotnému stylu vyprávění, kterému dominují nekonečná souvětí a myšlenkové pochody. Pitomost většiny aktérek a zoufalost jejich životů mě celou dobu čtení jaksi ubíjely. Průměrná kniha o ničem, o všednosti, chcete-li vypnout mozek, poslouží.

Reňulka Š
10.04.2017 2 z 5

Čekala jsem od knihy víc. Propojení postav bylo relativně dobře zpracované, ale celkový dojem z knihy bohužel převážil smutek a špatná nálada. Raději si přečtu knihu, ze které mám dobrý pocit. Znovu bych si knihu už asi nepřečetla.

senkyterka
10.04.2017 2 z 5

U této knihy jsem měla opravdu velká očekávání, které tato kniha bohužel nenaplnila...

Supernova
09.04.2017 3 z 5

Jedno se Radce Třeštíkové musí nechat - dokáže vystihnout prvky "každodennosti", takové ty drobné postřehy a úvahy, které jednotlivé hrdinky denně provázejí a dokreslují jejich pocity. I přesto, že na mě při čtení sedala mírná skleslost (zvláště z bezútěšnosti stavu jednotlivých vypravěček...), dojem z jednotlivých příběhů ve mně ještě pár dní zůstal a jaksi "pracoval". Pročítat se tím propletencem je zajímavé, ovšem celé to má (a to asi bude subjektivní) poněkud nahořklý (nechci říct zahořklý) nádech... S čímž je dobré počítat.

amanek
08.04.2017 5 z 5

Mě to fakt bavilo, vymyslet takové propojení postav, super. Postavy se mi nemotaly, bavilo mě to od začátku do konce!

Kecallka
07.04.2017 4 z 5

Super oddechové čtení. Už dlouho jsem nečetla i při vaření. :-)

cie
05.04.2017 3 z 5

Jako zajímavý nápad a provedení, ale v tom množství postav se člověk za chvíli ztrácí a ten konec mi přišel vyloženě nedomyšlený a nedokončený jako by autorka chtěla navázat dalším dílem.

Lenka1204
03.04.2017 4 z 5

kniha se výborně hodí jako oddychové čtení na dovolenou, z jednotlivých postav jsem byla chvíli zmatená, než jsem se zorientovala kdo je kdo, ale jinak super

Bookaholik
30.03.2017 5 z 5

Za me spokojenost :) chtela jsem si odpocinout a pobavit a presne to se i stalo :) dokonce jsem ani nebyla zmatena z jednotlivych vztahu, a kdyz, tak jen na chvili, nez mi bliklo :) za me super :)

tatjana1737
30.03.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, četlo se to hezky, ale není to můj šálek kávy. Trochu mi to připomnělo stylem Hartla - nechci říct, že se mi jeho knihy nebo tato od Třeštíkové nelíbí, jen to prostě pro mne není to top. Třeštíková, stejně jako Hartl, píše lehce, čtivě, dobře, o běžných lidech, o životě, jaký je - o situacích vtipných, nepříjemných i smutných. Ale mě to úplně neuspokojuje, nejsem tento typ čtenáře. Ovšem třeba moje tchyně, která mi knížku půjčovala, je z ní nadšená. U mne možná na dojmu ubírá poslední povídka, která je sice neuzavřená, ale vyvodila jsem si z ní určitý konec příběhu, který se mi osobně nelíbil. Propojení některých postav bylo docela zajímavé, s některými myšlenkovými pochody jsem se ztotožňovala, neb jsem v nějaké životní fázi byla ve stejné etapě.

PinkAlicorn
30.03.2017 2 z 5

Jak už tu bylo zmíněno, postavy byly ploché a jako přes kopírák. Ani jednu jsem si nijak neoblíbila. Nápad na propletení dvanácti osudů byl super, bylo to poměrně zajímavé, ale to je asi to jediné pozitivní, co jsem našla. Vadilo mi, že žádná z postav neměla fungující vztah, ani jedna hloupá postava z těch dvanácti! Jakoby to snad bylo něco nemyslitelného, nemožného a šíleně trapného... Ke konci mě knížka začala docela bavit, ale konec to zase celé zabil.