Babička drsňačka

Babička drsňačka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136743/bmid_babicka-drsnacka-K2z-136743.jpg 4 714 195

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži. Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: „Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!“ Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!... celý text

Literatura světová Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Gangsta Granny , 2010

PanTydlitát
04.04.2020 5 z 5

Toto byla moje první kniha od Davida Walliamse. Musím rict, ze me oslovila! Knihy tohoto autora jsou vtipné a zároveň dojemné - to je souhrn všech dojmu z knihy. A muzeme pripojit další poučku - v nejlepším prestat. Tady to ale bohuzel bylo dost smutné...

ave55
16.03.2020 5 z 5

Tak mě mí 4 vnuci přemluvili, abych dala knize 5 hvězd, což tak činím. Napřed jsem jim to půjčila v knihovně jako audioknihu na cestu do Rakouska na lyže, pak si to postupně přečetli ještě v knižní podobě. Vnuky mám ve věku 7, 10 , 12 a 13 let. Ta sedmiletá to sice poslouchala, ale asi ji to moc neoslovilo, ale ti starší se u toho chechtali. Samozřejmě jsem to aspoň letem světem otestovala na sobě, ať jsem v obraze. No, tak jo teda. 5*

haaabi
13.03.2020 3 z 5

No... ten začátek byl děsný... kluk nesnáší svou babičku, je pro něj nudná a smrdí, začne ji mít rád až se dozví, že je zlodějka. Toto jsem s odporem četla svým dětem (7 a 8), které ale stále chtěly ať pokračuji ve čtení. Nakonec byla knížka docela fajn, četla se sama a závěr byl vážně hezký a dojemný. Pro jedenáctileté (věk hl. hrdiny) asi fajn. Já jsem mohla s věkem dětí ještě vyčkat.

Alex.Barunka
13.03.2020 5 z 5

Tak tohle musí mít jasnou pětku!

edna084
09.03.2020 5 z 5

Skvělá a velmi vtipná knížka pro děti

Kubaminecraftak

12.01.2020 5 z 5

Super kniha miluju ji ❤❤❤

Miláček484
30.12.2019 5 z 5

náhodou se mi kniha dostala do rukou a tak jsem jí přečetla a moc se mi líbila, krásně napsané a moc milé

Taťka Hraboš
27.12.2019 5 z 5

Teď u nás doma letí David Walliams a vypadá to, že v dalších několika měsících nebudeme číst nikoho jiného. Tahle knížka na tom má nemalou zásluhu. Účinek textu byl ještě umocněn tím, že jsme ji poslouchali namluvenou Jiřím Lábusem - jedním slovem lahůdka. O čem to je, nemá smysl psát - pěkně to těmi několika slovy vystihuje anotace knihy tady na DB. Snad bych jen dodal, že tu autor velmi citlivě namíchal humor, emoce i étos.

martina5069
02.12.2019 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha a v podání Jiřího Lábuse to bylo super, díky téhle knize chci jít o do dalších knih protože jsou vtipné a s poselstvím. Babička na invalidním skútru vás rozveselí určitě tak jako mě a konec vás dostane. Doporučuji .

DennisMoore
30.11.2019 5 z 5

Děti se mají, když mohou číst takové krásné knihy. Nezávidím, ale přeju jim to. A jejich rodičům zrovna tak, protože Babička drsňačka je krásně vtipná fantazie, která sice moralizuje a vůbec se to nesnaží skrývat, ale dělá to mile elegantním způsobem a věřím, že děti si z ní opravdu odnesou to, co si z ní odnést mají, a budou ji rády číst znovu. Moc fajn.

MatteoReader
24.11.2019 5 z 5

Začátek knihy měl pomalejší rozjezd. Ben si o babičce myslel, že je nudná, že pořád hraje scrabble a jí hnusnou kapustu. Jenže babička se vybarvila v jiném světle... prostě byla drsňačka. Ben s ní prožívá nejen vzrušující dobrodružství, ale i smutné chvíle. Příběh se mi moc líbil, byl nejen vtipný, ale hlavně velmi dojemný. Rád doporučuji.

Abia
21.10.2019 3 z 5

Já nemám moc ráda, když z knih čouhají okatě nějaká ponaučení. Evidentně to vadí asi jenom mně, děti si toho až tak nevšímají. Kniha je bavila, je vhodná pro společné čtení, protože si jí užije i dospělý, když přehlédne dodaná moudra.

Abukšákul
16.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha a krásné večery jsme u ní zažili, když jsme si ji četli a prohlíželi společně =) Beník je zlatíčko a babička skvělá. Závěr takový, jaký ho život uchystal =) můžeme vřele doporučit...

happy-smile
23.08.2019 5 z 5

Ztřeštěná kniha o krádeži klenotů. Kniha je opravdu milá a vtipná a není problém ji za den přelouskat. Líbí se mi, že tentokrát se zde tolik nemoralizuje a některé prohřešky dojdou po zásluze k odpuštění. Ani život není černobílý, a to je pěkné dětem ukázat. Doporučuji.

Kačaba79
12.08.2019 3 z 5

Knihu jsem si přečetla, až když moje dcera (10 let) brečela jak želva a nemohla přestat. Humorná a k zamyšlení, jen mne děj trochu neseděl. Spoiler: proč jela loupit zlatnictví, když Ben neměl přijet a nevěděla o něm? ....

jeníček
09.08.2019 5 z 5

Příběh je vtipný,ale zároveň vážný.Vztah mezi babičkou a vnukem postupně graduje,a tak babička,která se zdá být velmi nudná,se kvůli vnukovi promění v drsnou superbabičku,a tak jejich vztah dostává nový rozměr.

jenda88
09.08.2019 5 z 5

Super vtipná knížka.

KajkaMicinka
13.06.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Já miluji knížky od Davida Walliamse :-)

Anežka537
07.05.2019 3 z 5

Zvolila jsem knihu od tohoto autora, protože jsem chtěla takovou oddychovou knihu, která bude mít hodně obrázků a bude vtipná. Bohužel mě tento příběh nebavil, jako jiné od Davida Walliamse. Naštěstí měla krásnou myšlenku.