Až na dno blahobytu

kniha od:


Koupit

Kniha se zabývá společenskými souvislostmi ekologické krize s důrazem na oblast politiky a ekonomiky. Analyzuje patologické rysy konzumní společnosti, která výrazně omezuje naše šance přejít k trvale udržitelným životním způsobům. V závěru se dotýká jednoho z předpokladů tohoto přechodu: mocenské a ekonomické decentralizace.

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78757/az-na-dno-blahobytu-78757.jpg 4.470
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Až na dno blahobytu

Kabuky
04. ledna

Perfektní kniha.

simecef
28.12.2022

Keller 2021: "Ekologie je nástroj, jak vyvolat v západní civilizaci pocit viny."

Inu, stařecká senilita se nevyhýbá ani sociologům. Bylo by zajímavé sledovat, jak by se Keller kroutil při četbě tohoto svého, téměř třicet let starého, přelomového díla, které formovalo nejednoho environmentalistu či anarchistu a bylo zajímavým příspěvkem v českém alterglobalizačním hnutí.


Romča11
10.07.2019

Povinná četba do školy, ale velmi poučná. Měli bychom se nad sebou opravdu zamyslet a přestat ničit planetu a začít ji chránit jak jen to jde :)

Aghatte
02.05.2019

Totálně mě dostal, dala bych to do povinné literatury! Musíme zvýšit produkci, abychom odstranily následky zvýšené produkce... Lidé, čtěte. A líbí se mi i forma podání, kdy odborná literatura umí být podána čtivě i pro naprosté laiky

RichardvonT.
12.01.2017

První čtivo od "Killera", které se mi dostalo do ruky a byla to láska na první pohled:-)
Malá parafráze: "záchranu planety přece musí mít někdo v kompetenci, když na kdejakou maličkost už existuje příslušný úřední odbor a odpovědní referenti".
Omyl vážení.

krakonos.kraken
12.05.2016

Kellerovy knížky mě prostě vždycky uplně pohltí, že je přečtu skoro na posezení. Tahle je i po těch cca. 20 letech stále aktuální (nebo je spíš mnohem aktuálnější než byla v době svého vydání). Nutí k zamyšlení, ale také k jednání. Ekologická stránka naší civilizace je špatná, to ví každý. A každý může aspoň něco málo změnit (nekupovat si auto, neplýtvat, nekupovat zbytečně věci, šetřit...). Myslím, že v tom je právě síla a hlavně účel této (a jiných podobných) knih. Jako velmi pozitivní také hodnotím styl knihy, kdy autor často používá ironii, takže díky tomu problémy vyniknou mnohem ostřeji, než kdyby je pouze konstatoval.

whack
20.11.2015

Kniha je dôležitá, lebo obsahuje široký rozbor príčin a dôsledkov ľuďmi spôsobených ekologických problémov z pohľadu politiky. K niektorým kapitolám by sme mohli prilepiť štítok "sociální ekologie"; presadzujú, okrem iného, dobrovoľnú skromnosť a decentralizáciu. Vydavateľstvo Hnutí DUHA ma milo prekvapilo, že sa k takýmto riešeniam hlási (alebo aspoň hlásilo – čítal som prvé vydanie z roku ´93). Takéto knihy by mali patriť medzi povinné čítanie.

panKubik
29.01.2015

Z těch několika Kellerových knih, které jsem měl možnost číst, je tato tou nejslabší. Mnoho problémů na malém prostoru, jejiž možné řešení je naprosto utopické, či alespoň pro mě naprosto nepředstavitelné.

1