Autobus veľký ako svet

Autobus veľký ako svet https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129423/autobus-velky-ako-svet-129423.jpg 4 66 15

Príbeh o odvahe, spravodlivosti a čestnosti. Autobus s deťmi uviazne v snehu v horskom údolí. Ako sa odtiaľ dostať?

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Smena

Ein Autobus gross wie die Welt , 1976

simca9342
12.02.2023 5 z 5

"Z pravěku"

Četla jsem jako puberťák a čtení knihy mě moc bavilo. Parta jede na hory a cestou se jim stane nehoda. Teď se má ukázat, kdo je kdo a kdo skrývá svou pravou tvář za něčim úplně jiným. Pěkný příběh o ochotě, odvaze a vzájemné pomoci. Doporučuji.

Knihomolka506
30.10.2020 5 z 5

"Z doby kamenné "
Co se vše může stát, když jede parta žáků na hory? Skvělý příběh

jprst
06.01.2020

Po dotazu položeném mým vnoučatům, jak se jim tato kniha líbila, bylo první jejich reakcí zdvižené obočí a poněkud otrávený výraz obličeje. Takže se hodnocení vyhnu a kniha putuje do police, kam skoro nikdo nechodí.

Elixirzivota
17.05.2019 3 z 5

Po rokoch som ju znova vyhrabala a počas uhorkovej plážovej sezóny znova prečítala. Ohviezdičkovanie beriem čisto ako posudzovanie detskej knihy bez vyšších ambícií. Chýba v tom šťava (humor, duch, čokoľvek), dielko je akurát tak stráviteľné pre introvertné deti so sklonom k prílišnému premýšľaniu. Potom áno, vyčerpávajúco výchovná moralistická poviedka. Aplikovaný socializmus:-) Možno všetci raz budeme dobrí, pomáhajúci, pekní a najkrajší a bude svetový mier. Rozhodne ma však nemotivuje siahnuť na čokoľvek od Simmela pre dospelého čitateľa.

jfialova
18.03.2019 4 z 5

Hezká kniha pro děti. Určitě ji zařadíme do repertoáru.

Pavlína79
06.10.2018 4 z 5

čteno 9leté dceři - bavilo moc, příběh je velmi napínavý. Příběh s poučením o odvaze, o zákeřnosti, o dobrých i špatných rozhodnutích, o tom, že děti už jsou hotové osobnosti a jen zkušenosti mohou obrousit jejich hrany.
Čtivé a přesto jiné než Simmelovi knihy pro dospělé.

ferda16
22.11.2017 3 z 5

Knížku jsem četla jako malá a moc se mi líbila. Pěkná myšlenka i hezký příběh.

gan112
27.12.2016 5 z 5

Spomenul som si že som ju čítal ako dospievajúci, a to hlavne preto lebo si ku mne znovu našla cestu. Pamätám sa že som ju ako malý vídal na polici u staršieho brata, ale zľahla sa po nej zem. A neviem ako ale opäť sa ku mne dostala presne s to isté vydanie len čistejšie, lesklejšie, zachovalejšie, a tak som ju z nostalgie prečítal. Nebanujem. Pamätám sa že príbeh bol napínavý, a prostredie pekne vykreslené a atmosferické...

Harry
14.06.2016 3 z 5

Je to taková výchovná dětská kniha , ukazující dobro a zlo (dobro vítězí!)-tentokráte v dětských charakterech. Byl jsem zvědav, jak píše autor knihy "Láska je jen slovo" dětskou tématiku.Není to sice nijak světoborný příběh, ale pokud to přečte nějaké dítko a pochopí, co chtěl autor sdělit, tak je účel splněn.

DickBach
20.04.2016 4 z 5

Ke komentáři ToVy nelze dodat nic více, než, že děkuji za perfektní vyřčení.

milan.krimsky
06.03.2016 4 z 5

Doceladobrá kniha pro děti o přátelství i beznaději.

ToVy
06.07.2014 3 z 5

Celkově patnáctá kniha a první dětská kniha JMS.
Otázkou je, co na tuto knihu říkají děti. Bohužel já ji v dětství nečetl a tak ji mohu posuzovat jako dospělý. Je pro děti velmi jednoduše napsaná, aby ji pochopily.
Co se mi na knize jako dospělému líbí je určitá charakteristika dobra a zla, nebo možná chytrého, ohleduplného a pospolitého jednání Tomáše a v druhém světle arogantního, sobeckého a vychytralého jednání Hynka. I někteří dospělí se takto chovají.

Katela
07.01.2014 4 z 5

Dojemné dílko o dětech a (především) pro děti.

Locika
10.02.2012 4 z 5

Hodně zajímavá knížka o nebezpečné situaci, do které se dostala skupina malých dětí...

zipporah
19.12.2011 5 z 5

Napätie a dobrodružstvo. Táto kniha je pre deti, tak ju odporúčam skôr im. Prečítala som ju najviac krát, asi osemkrát.... každé Vianoce a teraz len z nostalgie.