Aurélie

Aurélie https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358932/bmid_aurelie-Sla-358932.jpg 4 5 3

Do malé vesničky přijíždí pekař se svou krásnou manželkou. Vesničané jsou nadšení, někteří z pekařova výborného chleba, jiní zase z manželky. Manželka starému pekaři nakonec uteče, ale protože lidé chtějí svůj chleba, pomohou pekařovi ji přivést zase zpět. Napínavá, velice humorná, ale místy i lehce smutná hra.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Dilia

La femme du boulanger , 1938

Fidibus
06.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Celkem vtipný příběh, kdy vesničané přivedou zpět zaláskovanou pekařovu ženu, která utekla s ovčákem, aby jim opět začal péct chleba. Pekař postavený před realitu nevěry ji vlastně nepřipouští a tím ji odpustí. Celkem hezký poetický příběh, znám autorovo dílo z filmů Tatínkova sláva a Maminčin zámek. Tentokrát poslech jako rozhlasová hra.

RADOST
12.03.2021 5 z 5

Co všechno jsme schopni udělat z lásky? Nejen té k chlebu.
Úsměvné a moudré, výborně vystiženy povahy venkovanů. Pan Pagnol prostě znal a uměl a je nadčasový.
Poslouchala jsem jako audionahrávku Pekařova žena a její kvalita skvěle okořenila můj zážitek.

Faila
26.10.2017 4 z 5

Tato hra se zpočátku tváří jako konverzační komedie, po útěku pekařky se ale promění její styl i tón. Na lidech z vesnice jsou krásně vyobrazeny veškeré “vadné” lidské vlastnosti, např. když spolu někteří nemluví, aniž by vůbec věděli proč, nebo dogmatický farář, zastánce těch “správných” hodnot a pokrytecký ochránce morálky ve vesnici.

Marcel Pagnol
francouzská, 1895 - 1974