Atlas světa

Atlas světa https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247305/bmid_atlas-sveta-247305.jpg 5 4 2

Nově zpracované kartografické dílo obsahuje celkem 210 stran map,na dalších 64 stranách najdeme základní informace o všech státech světa včetně státních vlajek a více než 200 fotografií. Poslední,ale důležitou součástí atlasu je podrobný rejstřík na 80 stranách. Mapy Evropy mají měřítko 1:2 250 000,mapy ostatních světadílů 1:4 500 000.Barevně jsou na mapách vyznačeny (zeleně)a kulturní památky (červeně).Samozřejmostí jsou popisy vodstva modrou barvou,a díky tomu patří tento atlas k nejpřehlednějším publikacím svého druhu. Zvláštním rysem tohoto atlasu jsou nově vytvořené piktogramy,které označují proslulé cesty,významné přírodní krajiny a přírodní památky,kulturní památky a kulturní zařízení,jakož i sportovní či rekreační cíle.Celkem je pomocí 120 různých symbolů v atlase označeno 16 000 míst.Tyto obrazové symboly se objevují i v rejstříku (maximálně tři pro objekt).Usnadňují rychlé vyhledávání a hodnocení hledaného objektu.... celý text

Vydáno: , Universum (ČR)

Universum Atlas Světa

mi-380
11.05.2020 5 z 5

Od dětství mám rád mapy, od mládí kupuji atlasy a tento považuji za elitu v oboru. Přesto není ani z poloviny tak ohmataný jako ty starší, internet a aplikace úspěšně bodují. Ale i tak do něj občas nahlédnu, i ve vzdálených zemích nacházím nečekané podrobnosti, textová příloha je plná skvělých fotografií, papír je kvalitní, prostě pěkná věc na čestném místě knihovny.
Mapy a atlasy stárnou, ale to mi nevadí, zeměpis se prostě mění na dějepis.
100 % (zatím jsme tři hodnotící s nekompromisním průměrem 100 %).

1amu
30.04.2020 5 z 5

Má "druhá pravá ruka", vzácná a skvěle zpracovaná publikace, která se tyčí nad ostatními atlasy asi jako Mount Everest nad Petřínem (napsáno s úmyslem pouhého výškového srovnání, samozřejmě Petřín je krásný zejména pro zamilované).
Na 360 stranách najdeme vše potřebné. Bohužel nevýhodou atlasů jsou neustálé změny, zejména díky politikům. Některé země přibývají, jiné mizí. I když vydáno v r.2010, pořád plní svůj účel.