Bitva o Atlantidu

Bitva o Atlantidu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23572/bitva-o-atlantidu-23572.jpg 4 45 6

Atlantida série

< 6. díl

Stín nás napadl už v minulosti. Před deseti tisíci lety způsobil zánik Atlantidy a rozvrátil tuto nejpokročilejší lidskou civilizaci natolik, že po ní zbyly jen mýty a legendy. Pokusil se zničit celý svět z Bermudského trojúhelníku, z Ďáblova moře a z Kambodže. Nyní odčerpal ze Země ochrannou ozonovou vrstvu. Odvěký nepřítel lidstva se nezastaví, dokud nepromění svět v mrtvou planetu. Bývalý příslušník Speciálních jednotek Eric Dane už několikrát pomohl odvrátit bezprostředně hrozící katastrofu, ale Zemi docházejí možnosti. V Prostoru mezi světy se vydává na cestu portály, které propojují paralelní světy, jejichž dějiny se ubírají různými směry. Washington je opuštěným místem, ale v Paříži stojí moderní mrakodrapy - a z Eiffelovy věže vlají vlajky s hákovými kříži. V budoucnosti více než dvě miliardy lidí zahynuly poté, co roztály polární ledovce. Dane a jeho spolubojovníci z řad amerického námořnictva musejí objevit portál vedoucí na svět Stínu…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , BB art

Atlantis: Battle for Atlantis

woita
18.02.2022 5 z 5

Zda-li jste viděli film Predátor s Arnoldem Schwarzeneggerem, budete se částečně cítit jako Dane v kambodžské džungli: hustá mlha, neznámi smrticí tvorové, malá vojenská jednotka a tajemství uprostřed zeleného pekla. To navíc okořeněné zajímavou historickou (byť vyfabulovanou) záhadou zmizelého starověkého města, konspirací a lehce i hi-tech technikou. Skvělý úvod do honba za Atlantidou a jinými světy...

P.T.
20.06.2019 3 z 5

První kniha ze série Atlantida (Atlantida) mne dost upoutala, i dějem, i námětem, i stylem vyprávění prokládajícím kapitoly odehrávající se ve třech časových pásmech (označovaných jako dávná minulost, nedávná minulost, přítomnost), podobně i další dvě. U dalších už to nějak nebylo ono, to opakující se schéma časových os už bylo tak trochu vyčerpané a pak autor v evropských dějinách má místy hodně šroubovité konstrukce (hlavně v novějších, konkrétně napojení děje na havárii JE v Černobylu). Závěr poslední knihy (Bitva o Atlantidu) se sebeobětováním hlavního hrdiny a s vysvětlujícím odkazem na vinu ekologické katastrofy způsobené lidmi na paralelní Zemi už mi přišel příliš šroubovitý. Číst se to dá a jsou i horší, ale na nějaké častější vracení to dle mého názoru není. Hodnocení dávám za celou šestidílnou sérii.

Thebookman
15.06.2015 5 z 5

U této knihy bych také uvítal trochu více časových os, ale přesto.viz komentář u prvního dílu. :-)

Marky.F
28.03.2014 4 z 5

U posledního dílu série mě trochu mrzelo, že nebylo věnováno více času dějové linii současnosti a méně jiným časovým osám. Také bych asi uvítala, kdyby byl závěr trochu delší a podrobnější, ale všechny záhady byly vysvětleny, takže (dle mého názoru) trochu zahuštěný konec nebyl problém. Každopádně jak poslední knížka, tak celá séria byla fajn a doporučuji si přečíst:)

renefer
23.09.2013 5 z 5

Poslední díl sice nebyl nejlepší, ale konečně jsem se dozvěděla, kdo je Stín (což mě překvapilo) a kdo Ti dřívější (to už jsem tušila).
Děj se opět odehrává na různých místech, v různých časových osách. Sledujeme současnost s Danem a Earhartovou, boj mezi Konfederací a Unií, boj Zulů proti Angličanům a zformování první protistínové jednotky na zničené časové ose. Všechny nitky směřují ke konečnému útoku proti Stínu.
Na škodu je velká úmrtnost hlavních postav, přece jen máme všichni rádi happy end :-)

Black Star
23.08.2011 5 z 5

Tak tahle knížka asi nebude pro každého...Nutno podotknout,že nemám ráda válečný a bitevní podtext,jenže tady se to míchalo ještě se sci-fi,který miluju,takže jsem knížku celkem zhltla :)

Atlantida

Greg Donegan (p)