Ateliér špičatých klobouků 1

Ateliér špičatých klobouků 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449925/bmid_atelier-spicatych-klobouku-1-Vk0-449925.png 5 191 30

Coco se od malička toužila stát čarodějkou, jenže k tomu jsou potřeba vrozené schopnosti. Dívce tudíž nezbývá než snít a vést poklidný život po matčině boku. Všechno se změní, když do vesnice přijede čaroděj a dívka ho spatří při provádění magického rituálu. Snaží se ho napodobit, jenže netuší, jaké následky může mít neodborně provedené kouzlo...... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

とんがり帽子のアトリエ 1 (Tongari bōshi no Atelier 1) , 2017

Arwagollon
02.08.2021 5 z 5

Perfektní manga, jednoduchý příběh a na konci knihy se ukáže, že možná nebude ani úplně černobílý, jak jsem si z počátku myslel.

Moltri
02.06.2021 4 z 5

Příběh je hodně jednoduchý a naivní ale ta kresba je opravdu moc povedená.

Atlantis
10.05.2021 4 z 5

Ateliér špičatých klobouků je naprosto nádherně zpracovaná manga. Troufnu si dokonce říct, že já osobně jsem hezčí neviděl. Neskutečné detaily, výborně zpracovaná mimika obličejů. Jenže se s tím váže i jeden problém. Hlavní postava se podle mne až příliš často tváří "cute" a "kawaii". A postupem čtení toho na mne bylo až moc.
Taky si jsem docela jistý, že nejsem cílovka této mangy. Typoval bych spíš orientaci na dívky a v rozhodně jiné věkové skupině, než jsem já. Ale to mi nezabránilo v tom, abych si tuhle svěží a příjemnou mangu užil.
Na jakési decentnosti přidává i fakt, že celá kniha má odlišné technické zpracování a je zvláštně měkká a příjemná na čtení.
Celkově je Ateliér příjemné čtení s nádechem jiných frančíz (třeba kreslení obrazců mi hodně připomínalo Fullmetal Alchemist a holčičí osazenstvo zase Čarodějky školou povinné), kde se překvapivě těším na další díl. 4,5*

fvalek
28.12.2020 5 z 5

Po této knize konečně beru mangu jako něco, co bych mohl číst i já, protože v minulosti jsem se jí extrémně vyhýbal. Nicméně přitáhl mě příběh, který je úžasně kouzelný, zároveň to není taková rozjetá šílená manga jako některé bývají.

Není se čemu divit, že je v Japonsku docela oblíbená naše Arabella, protože co my vnímáme jako trošku blbou pohádku, to je u nich opravdu kultovní zážitek, a tak nějak tomu odpovídá i Ateliér špičatých klobouků, což je opravdu promyšlené a originální fantasy. Líbí se mi hlavně pojetí kouzel, které je skutečně nevídané a je to zajímavý nápad. Kniha se věnuje i podstatnému vysvětlení a zasvěcení do světa magie, což je skvělé.

Kresba mangy je dost specifická věc, vůbec mi nevadí černobílé zpracování a myslím, že vůbec není na škodu. Dynamika příběhu je hodně jiná než evropské a americké komiksy, ale je to něco nového a příjemného. Nedokážu přesně určit, co je to jiné, ale vnímám to tam. Překvapivě toho první díl zase tolik neprozradil a spíš pěkně uvedl do běhu událostí. Coco a její zážitek s kouzly, velice tajemný kouzelník, naoko nesourodá skupina studentek. Já myslím, že se máme pořádně na co těšit. :)

Áňa 998
23.12.2020 5 z 5

Tahle manga si přitáhla mojí pozornost obálkou a posléze anotací. Ilustrace v ní jsou tak roztomilé a příběh už je teď jasně promyšlený! Těším se na další díly!

asano0537
19.12.2020 5 z 5

Tato manga se stala asi mým nejoblíbenějším kouskem vydaným v česku. Nezdá se ale je opravdu chytlavá, příběh je svižný. NÁDHERNÝ vizuál, opravdu překrásný. Co je ale pro mě ještě lepší je typ magického systému který se v příběhu využívá. Opravdu unikátní a zaslouží si místo na vašich policích.

Knizectvi
26.11.2020 4 z 5

Tahle manga je jedním slovem, nádherná.
Kouzelná kresba, a krásný příběh o magii a jedné malé dívce, která vidí všechnu krásu, kterou může právě magie vytvořit. Příběh je jednoduchý a přesto dává tušit něčemu mnohem většímu v dalších dílech. Kresba je opravdu krásná a duši hladicí.
Pokud máte rádi magii, fantasy a čaroděje, určitě to bude skvělá první manga zrovna pro vás ???? Ale i pokud už máte s mangou zkušenosti, tahle vás určitě chytne stejně jako mě ????

trudoš
21.11.2020 4 z 5

Asi jsem vnitřně malá holka, protože mi první díl Ateliéru špičatých klobouků vysloveně učaroval. Dýchnul na mě nostalgickou vůní filmu Poslední jednorožec, stejně jako okouzlil propracovaným světem funkční magie à la Harry Potter. Já vím, já vím, jedno přirovnání horší než druhé, ale tady tomu prostě tak je. Kamome Širahama přitom nehraje příliš komplikovanou hru a ze zápletky podle mě zdaleka netěží tolik, kolik by mohla – celé to působí chvílemi až kýčovitě hezky. Nějaký ten krvavý cákanec by určitě zvýšil atraktivitu, protože to člověk trochu podvědomě čeká, vzhledem k tomu, že jde o japonskou produkci. Ale to, že se bizarní masakr nekoná, kvality příběhu nijak nesnižuje, ba spíš naopak. Autorka s každou další stranou dokazuje, že umí pracovat s bezelstně naivní atmosférou a vytěžit z ní maximum, což je zároveň podmíněno sympatickou hrdinkou, tolik rozdílnou od žánrových konkurentů. Výsledek pak ještě umocňuje propracovaná kresba, která celému vyprávění dodává pohádkový nádech.

Mooneylan
10.11.2020 4 z 5

Mám ráda knihy s tématem magie. A toto téma ve spojení s mangou zní jako super nápad! Příběh teprve začíná, ale věřím, že z naivního vyprávění se brzy vyklube celkem drsná zápletka! Palec nahoru za skvělou kresbu.

GoodGames
27.10.2020 4 z 5

Ateliér špičatých klobouků 1 je nádejným úvodom do čarodejníckej série. Autorka kreslí veľmi kvalitne a scenár tiež dokáže zaujať. Tempo síce občas viazne, ale posledná tretina knihy sľubuje ešte veľké veci. Tak uvidíme.