Asylum

Asylum https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/bmid_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3 818 244

Asylum série

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Assylum , 2013

martiiinkajjj
30.12.2015 3 z 5

Na tuhle knížku jsem fakt dlouho čekala v knihovně....před Vánoci jsem se dočkala těšila jsem se, že si uvařím čaj, zalezu do postele a budu číst..to jsem taky hned po štědrém dnu udělala. A byla jsem totálně v šoku hned po 2 stránkách - bohužel né ze strachu, ale Bože to bylo tak blbě napsané. Rozhovory mezi hl. hrdiny byly naprosto trapné a umělé byla jsem totálně naštvaná a chtěla jsem knížku hned odložit a napsat tu pěkně hnusný komentář :-D ale pak jsem si řekla: tak já tu čekám na knížku tak dlouho a nedám tomu šanci??? fajn! pokračovala jsem.

No po dalších stránkách to nebyla zase taková hrůza ale nebylo to ono. Čekala jsem horor z psychiatrické léčebny něco jako seriál AHS :) bohužel to se nekonalo. Takže za mě pouze * * * a to jen protože to mě to nedonutilo knihu zavřít hned v polovině.

Kacuss_
23.12.2015

Kniha se mi velmi líbila a dovolím si říct, že naplnila mé očekávání. Jediné co mi velmi vadilo bylo, že obrázky velmi často nesouvisely s textem a také častá předvídavost. Pravda ale je že podle obalu knížky jsem očekávala něco úplně jiného. Za mě ale doporučuji :)

marketa1933
24.11.2015 4 z 5

Mně se to také líbilo, nemohla jsem se odtrhnout,velice čtivé :)

JanaPol
31.10.2015 4 z 5

Napínavé, čtivé - těším se na další pokračování!

Canney
21.10.2015 2 z 5

2,5*
Nemůžu si pomoct, ale v duchu tuhle knížku porovnávat se Sirotčincem slečny Peregrinové a oproti té Asylum docela zaostává. Příběh jako takový nebyl špatný, ale ke knížce mám několik pro mě podstatných výhrad.

1. Postavy - Vadily mi myšlenkové pochody Dana, kdykoli šlo o Abby. To bych ale ještě přežila, ale chování vedlejších postavy mi lezlo krkem (Abby a Jordan). Neustále hašteření, špatné nálady a dětinské chování bylo už prostě moc.

2. Fotky - Knížky s fotkami se mi líbí, pomáhají navázat správou atmosféru a nastartují moji představivost. V tomhle případě jsem ale byla docela zklamaná. Zdálo se mi totiž, že mnoho z fotek které v této knížce jsou nemá jasný účel a byly poskládány naprosto náhodně.

3. Konec - Přišel mi uspěchaný a tak trochu mi přišlo, že to autorka chtěla mít, co nejrychleji za sebou.

-markéta-
19.10.2015 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byla napínavá a hezky se četla, byl to můj první horor a určitě mě neodradil, ba naopak, určitě si jeśtě nějaký přečtu. 5 hvězdiček si kniha nezaslouží, ale 4 rozhodně. Autorka měla velmi dobrý nápad, že tuto knihu napsala. Každopádně ji doporučuji. :-) Jen konec mě trochu zklamal, protože když se zdálo vše vyřešené, stejně se našlo něco, co vše zase rozhodilo a tím kniha skončila, takže v podstatě ne ukončeny dej, což mě mrzí, protože bych chtěla vědět, jak to autorka myslela, když knihu napsala, ale i tak kniha velmi povedená.

Evik30
12.10.2015 3 z 5

I když je knížka až od 16 let, příběh byl docela jednoduchý s hororovými prvky, nebyl by problém kdyby si ji přečetli i o něco mladší čtenáři. Pro všechny kdo příběh nepochopili mám jen jedno"Nemáte dost představivosti" a pokračování má vyjít v dalších knihách. Knížka mě docela bavila, i když jsem ji brala spíš jako odlehčenou literaturu. Fotografie (i když nejsou přímo součásti děje) navozují knize strašidelnou atmosféru). Mám ráda spíše takové knihy než ty americké thrillery kde se to hemží zabíjáky, hektolitry krve a mořem násilí. Určitě si přečtu i pokračování tohoto příběhu.

Smardik17
28.09.2015 4 z 5

Hororový příběh jak má být. Bohužel nebyl tak temný jak ukazuje obal, ale i přesto jsem knihu zvládl na jeden zátah. Myslím si, že z tohoto děje by se dalo vymáčknout o malinko víc. Hodnocení 70%

Karolinamurphy
20.09.2015 2 z 5

Tahle knížka.. Strašně dlouho (asi deset minut) jsem se rozhodovala mezi tímto a knihou Ransoma Riggse- Sirotčinec něco něco. Tohle zvítězilo, protože mě nadchlo doporučení pro děti od 16 let a taky mi ten obal připadal více "creepy" . Myslím, že do toho doporučení zapomněli napsat, že děti od 16 let by to číst neměli. Tahle knížka.. to byl tak naivní příběh, až se mi chce brečet. A navíc v něm byly chyby! Ne překlepy a gramatické chyby, ale chyby v příběhu! Jak tohle dokáže naštvat! Ransome, je mi to moc líto, už bych to nikdy neudělala.

kanitsuj
11.09.2015 3 z 5

Knížka se mi dobře a rychle četla, ale její děj mne příliš nezaujal. Do reality měl stejně daleko jako k fantasy thrilleru. Zůstal někde na půl cesty. Motivace hrdinů mi unikala, vyústění příběhu nebylo příliš velkým překvapením a plánované pokračování se mi zdá zbytečným natahováním toho, co by mohlo zůstat již uzavřené.

Pingina
18.08.2015

Když jsem si to koupila byla jsem uchvácená,ale po polovině mě to přešlo sice byla přečtená hned,ale trošku zklamaní.

natalli26
15.08.2015 5 z 5

Asylum je výborná kniha. Jak už někdo zde zmínil ti co si tu stěžují, že knihu nepochopili, konec je otevřený či nevysvětlený tak by si měli nejprve o knize jako takové něco zjistit. Kniha totiž v originále má již tři díly a dvě krátké novely. Sama jsem četla v originále druhý díl a první novelu a je to snad ještě lepší než Asylum, ale to si nechám až to vydají česky. Někdo tu i zmiňoval , že mu přišlo jakoby se do toho autorka sama zamotala což je hloupost. Kdo čte knihu pozorně odhalí spoustu skutečností a po přečtení druhého dílu se mnohé vysvětlí. Doufám, že Jota vydá i první novelu, která také hodně vysvětluje. Ano - kniha může působit jakože se snaží "vykrádat Sirotčinec", ale děj Asylum je naprosto jiný a odlišný a nemá se Sirotčincem nic společného - kromě dobových fotografií, ale takové věci tu světe div se byli ještě před Sirotčincem. Obálka je navíc originální (když si to vyhledáte na internetu obálka se totiž hýbe a vytváří krásný dojem) a rozhodně se nejedná o žádnou imitaci ve stylu "50 odstínu šedi" jak tu někdo napsal. Takže ti co to nečetli nenechte se odradit, knihu velmi doporučuji :)

Dominka720
12.08.2015 4 z 5

Kniha je zajímavá, ale moc jsem se nebála. Čekala jsem, že fotky budou přímo zasazeny do děje jako u Sirotčince slečny Peregrinové. Ale i tak docela zajímavý příběh, který mě na dva dny upoutal ke knížce.

sabanka
11.08.2015 5 z 5

Skvela knizka......Jen mi neprijde, ze bych se bala.......Trochu me mrazilo u tech fotek, ale jinak vubec..........Skvela cetba kazdopadne

veverka179
06.08.2015 5 z 5

Mě se knížka líbila. Sice jsem si myslela, že to bude trochu větší horor, ale vzhledem k tomu jak hrozně se vždycky bojím :D to bylo tak akorát. Knížku jsem sice nečetla v noci ( preventivní opatření :D ) ale líbilo se mi to a chci si přečíst ještě jednou.

Jak jsem tak četla ostatní komentáře tak tu moc lidí co by se jim knížka líbila není.
A teď abych tu něco asi i vysvětlila protože tu lidí píší, že to nepochopili...já nechápu proč si o té knížce něco nezjistíte protože potom by jste věděli, že bude 2. díl plánuje se na prosinec tohoto roku takže... prostě lidská hloupost no, dokážete jenom nadávat místo toho aby jste si něco našli -_-

M1ra
19.07.2015 3 z 5

Dle mého názoru byla ta kniha tak akorát přiměřená k uvedenému věku na obálce, i když jako velký horor mi to nepřišlo.Četlo se velmi dobře,rychle příběh ubíhal a bylo to napínavé.

Celkový dojem: Knihu bych doporučil, ale ne jako hodně mrazivý horor pro čtenáře, kteří se chtějí bát natolik, aby nevycházeli ze svých domovů. :)

Horalka5
17.07.2015 4 z 5

Pro mě tato kniha zklamáním nebyla, ačkoliv ano, místy byla značně předvídatelná. I tak jsem se ale ponořila do děje a s napětím knihu přelouskala za pár dní.

bobkovylist
15.07.2015 1 z 5

Velké zklamání. Myslím, že většina z nás se nechala oklamat napínavou obálkou.

M-i-nn-i
11.07.2015 4 z 5

Čekala jsem děsivý horor, ale ono to bylo spíš pohodové čtení na večer. Ale nebylo to špatné, četlo se to dobře a postavy byly taky příjemnè, takže 4 hvězdičky.

veronica 01
28.06.2015 3 z 5

Původně jsem byla rozhodnutá, že dám vyšší hodnocení, ale ten konec jsem moc nepochopila. V knize bych rozhodně úplně omezila používání starých fotografií, protože mi to přišlo naprosto zbytečné. Ale fosforeskující název "Asylum" na přebalu knihy byl skutečně skvělý nápad ;)