Asylum

Asylum https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/bmid_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3 818 244

Asylum série

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Assylum , 2013

Sam33
12.06.2016 2 z 5

Na tuto knížku jsem se velmi těšila. Viděla jsem ji před dvěma lety v knihkupectví, ale nestihla jsem si ji koupit. Dnes za to děkuji! Knihu jsem přečetla během 3 dnů, jelikož jsem pořád naivně čekala, že se to nějak rozjede...ale nestalo se tak.
Co je nejvíc strašidelné, tak jsou obrázky a titulní strana. A to je opravdu vše. Autorka nedokázala pořádně popsat Brookline, jeho temnotu ani suterén. Přitom příležitostí měla skutečně mnoho. Takže jako horor to velmi zklamalo.
A to nemluvím o hlavním hrdinovi. Pro mě nesympatický Dan o kterém jsem si celou dobu nedokázala najít cestu. Takový nemastný, neslaný. Ani mi nevadilo, že čtenář nezná jeho fyzickou podobu, ale autorka nevysvětlí ani povahové vlastnosti a čtenář zprvu velmi plave. Celý příběh se trochu rozjíždí po stránce 100, ale ani to není žádná sláva. Nejzajímavější mi přišly asi kapitoly 33 - 35, ale určitě to pro mě překvapení nebylo.
Na to, jaký to mělo potenciál, autorka nevyužila ani 10%. Za mě neuvěřitelné zklamání.
P.S. A už vůbec nechápu, proč je doporučeno až pro čtenáře od 16 let, když by to klidně mohly číst 12leté děti.

hellena1523
11.06.2016 4 z 5

Klasický horor odehrávající se v prostředí, které je děsivé samo o sobě. Běhal mi mráz po zádech a od knihy jsem tak dostala víc, než jsem čekala. K těmto titulům obvykle přistupuji s tím, že raději nic nečekám, ale byla jsem mile překvapená.
Je pravda, že fotografie často vůbec nekorespondovaly s dějem, ale když jsem nehledala souvislost mezi fotografií a dějovou linkou, brala to pouze jako ilustraci nebo prostředek umocnění tíživé atmosféry, pak musím říct, že to sedělo jako p*del na hrnec!
Srovnání se Sirotčincem slečny P. vůbec nechápu. Leda tak co se týká vizuálního zpracování. Ale jinak to jsou dost odlišné příběhy.
Doporučuji milovníkům klasického hororu. :-)

blonďatá.luc
28.05.2016 5 z 5

Chcete se bát s příběhem, který není až tak nereálný? Vydat se na průzkum bývalého blázince? Kniha je jak stvořená právě pro vás. U čtení jsem se bála a až do posledních stránek jsem netušila, jak to dopadne. PS: Zvlášť při čtení v noci vás příběh doplněný fotkami dostane.

Baryvala
19.05.2016 4 z 5

Knížka byla úžasná. Hned během několika stránek mě vtáhla do děje a nemohla jsem přestat číst. Konec pro mě byl nečekaný. Akorát mi občas neseděli obrázky k ději, ale zase kdyby tam nebyly, tak by to asi nevyvolalo tu děsivou atmosféru.
Opravdu jeden z nejlepších hororů, které jsem zatím četla.

SeverusSnape
17.05.2016 4 z 5

Zajimavý námět .Zhltala jsem to hned a byla jsem opravdu nadšena .

oolinkaa
13.05.2016 5 z 5

já nevím, co proti té knize máte :) já ji mám téměř po 2dnech přečtenou, a jsem nadšená..joo, sice to není úplně horor, a je to lehce pro náctileté, ale jen kvůli tomu, že postavy jsou též náctileté..nevidím na tom nic špatného, když to čtou dospělý :) je to super oddychovka, navíc prostředí blázinců, sanatorií, mučení pacientů apod., to je moje parketa..miluji toto téma.. taky bych jednou chtěla vlézt do bývalého blázince, a najít tam takové věci, co hlavní hrdinové..:) těším se až si přečtu sanctum..

Biann_
15.04.2016

Obal se mi hrozně líbil. Když jsem jí poprvý viděla, hned jsem věděla, že jí musím mít. Byla ale na mé celkem drahá, proto jsem čekala až bude v knihovně nebo až na ní budu mít. No, čekala jsem snad rok. Pak jsem si jí koupila a čekalo mě velký zklamání. Možná že jsem prostě jen čekala víc, každopádně se mi nelíbila. Alespoň ne tolik, jak jsem si představovala. Obrovský plus ale dávám tedy za ten obal a taky za obrázky.

papajapa
15.04.2016 4 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Příběh mě udržel v napětí po celou dobu čtení. Několikrát jsem měnila podezřelé a skoro do poslední chvíle jsem čekala co z toho bude. Jako velké plus vidím, že kniha není zdlouhavá a zahlcená zbytečnými podzápletkami.

eliska3098
06.04.2016 2 z 5

Mám takovéto typy knih ráda, přečetla se rychle, ale nenadchla mě ničím zvláštním.Jen zase jeden námět mezi všemi.

tchiwawa
06.04.2016 odpad!

Knizka napsana jako od maleho ditete ktery k psani má talent ale teprve se uci. Jednoduche, naprosto nestrasidelne, vsechno jen velka reklama

iwett1863
17.03.2016

Tak ted jsem zacala cist prvni dil jsem teprve u seste kapitily a je ta knižka proste super jen jsem docela posera a ty obrazky jsou fakt nechutne mam pocit jako by me pozorovali takze pro ty co se sem tam taky boji nedoporucuji cist v noci mam uz i druhy dil..:p je az nemozne jak rychle me tahle kniha zaujala vrele doporucuji...:)

Hoodec
15.03.2016 4 z 5

První díl spíš takové dětské strašení, uvidíme co přinesou další díly.

Danago
07.03.2016 5 z 5

Dceři se kniha velmi líbila.

Domča_manakova
05.03.2016

Já osobně nerada čtu.Nemám ráda knihy.Ale tahle byla o pravdu úžasná.Sice mi chvilku trvalo než jsem se do knihy vžila,ale potom už jsem četla jeden řádek za druhým.Když se blížili poslední kapitoly,říkala jsem si ale né...Konec mě napnul eště víc.Teď si chci přečíst druhý díl,ale bojím se ,že už to nebude ono...Ale třeba bude :)
Kažpodádně ***** a doporučuji ;)

LiLinka
28.02.2016 4 z 5

Jelikož většina recenzí týkajících se této knihy se zabývá porovnáním s knihou Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, tak i já, jelikož jsem obě knihy četla, zhodnotím jejich "podobnost". Sirotčinec, (I. i II. díl) který jsem četla zhruba před rokem, byl pro mě velmi milým "strašidelným" čtením. Nemám však zrovna v lásce sci-fi žánr a tato kniha, zvláště druhý díl, mi přišel opravdu za vlasy přitažený. Zato Asylum mě zaujalo daleko více. Příběh je více uvěřitelný a tím dodává knize značnou dávku napětí a strachu. I když všechny vložené fotografie neodpovídají textu, dodávají knize záhadnost. Řádky utíkají jeden za druhým, kniha se čte opravdu sama a za jedno deštivé odpoledne ji máte přečtenou. Rozhodně doporučuji a za mě více než zmiňovaný Sirotčinec.

Ladydwarf
25.02.2016

Nalákala mě obála, prostředí psychiatrické léčebny... A nakonec z toho byla pohádka pro děti. Njn ty fotky lákaly až moc.

Romanka89
20.01.2016 3 z 5

Podle obálky kniha vypadá velmi lákavě, ale bohužel je to docela zklamání. Čekala jsem více napětí, ale bylo to předvídatelné, divně napsané (možná divný překlad), jen obrazové přílohy byly pěkné, i když s textem moc nesouvisely. Ale nejlepší je že nápis na obalu je fosforový :D. Možná kdybych byla mladší, zaujalo by víc...

Natyyy4444
17.01.2016 3 z 5

Koupila jsem si jí kvůli obálce a abych se trochu bála.Ale knížka mě zklamala.Myslela jsem,že bude více strašidelná.:\

dominika4703
08.01.2016 3 z 5

Knizka me zaujala obalem, po precteni jsem dosla k jednomu zaveru.. Nic moc. Nektere useky byli nekonecne, nektere nacate a nedokoncene, prakticky jsem se 3\4 knizky nudila. Celkem jsem se ztracela v danielovych myslenkovych pochodech.. No a s lecebnou to melo spolecneho jen to, ze tam studentici bydleli. Prumerna knizka spis pro 15tky.

katy238
02.01.2016 1 z 5

Knihu jsem si koupila omylem, soudila jsem ji podle obalu. Těšila jsem na příběh z psychiatrické léčebny s hororovými prvky, dočkala jsem se prázdninové školy šprtů se zpocenými dlaněmi, kteří přemýšlí, jestli se budou líbat nebo půjdou do sklepa. Byl to omyl, který jsem přečetla se sebezapřením a jako trest, že jsme se nechala zlákat slibným obrázkem. Kniha je utahaná, rozbíhá zápletky, které nedokončuje a hlavní hrdinové mají tolik síly na utáhnutí příběhu, jako Fiat 500 pod návěsem plným betonu. Ale někomu pod 15 let se to líbit může.