Asylum

Asylum https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/bmid_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3 818 244

Asylum série

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Assylum , 2013

Rodaw
30.07.2014 3 z 5

Kdybych tuhle knihu měla ohodnotit, dala bych 3,5/5.Něco mi k tomu chybí...
Na tuhle knihu jsem se moc těšila a když jsem ji dostala do rukou, byla jsem celá paf z nádherného grafického provedení knihy. Obálka, ze které mrazí, nádherné desky a hlavně samotný vnitřek knihy - strašidelné a úchvatné dobové fotografie. Možná u těch fotek bych se trochu zastavila, protože jednak jsou fakt dokonalé, ale hlavně: na mě působily strašidelněji než samotný příběh. A tady se asi stala ta chyba.
Od knížky jsem čekala mrazivý horor, který mě nenechá spát a budu s bát, ale podle mě víc než horor je to opravdu Young Adult kniha pro teenagery. Ovšem hodně povedená. Já jsem ale čekala něco jiného a možná proto jsem byla trošku zklamaná, že je to YA- sice s temným tématem, ale stále YA.
Nicméně kdybych knihu měla hodnotit jako YA, tak rozhodně doporučuju, je skvělá a řadí se k těm nejlepším. Hrdinové jsou moc sympatičtí:)
Co se týká konce, byla jsem napajatá, jakým to půjde směrem a jak se to vyvine ... Samotný konec mě sice bavil, ale nijak zvlášť extra nenadchl.
Takže abych to shrnula: Pokud rádi čtete YA a chcete se bát, JDĚTĚ DO TOHO A NEVÁHEJTE! Doporučuji všemi deseti ... ALE pokud chcete horor, kterým bude na 100% běhat mráz po zádech i dospělým, nevím. Zkuste to, ale myslím, že v žánru horor pro dospělé jsou i lepší knihy ...
Knížka se mi líbila, především fotografie a prostředí z psychiatrické léčebny. Četla se velice rychle - díky fotkám a kapitolám kresleným přes celou stranu (což bylo rozhodně originální a moc se mi to líbilo :-) ).
Autorka píše čtivě, ráda si od ní v budoucnu přečtu ještě nějaké knihy :)

bugatti06
28.07.2014 odpad!

Nuda, nuda, nuda! Naprosto zbytečná knížka o ničem. A rádoby hrůzostrašné fotografie ani nestojí za komentář. Určitě nedoporučuji, zbytečně vyhozené peníze.

kneslova
25.07.2014 4 z 5

Docela hororový příběh, měla jsem podezřelého už zpočátku a vyšlo mi to. Ale ponurá a strašidelná atmosféra bývalého blázince, zvláštní hlavní hrdina. Slušná kniha, přelousknete hladce bez hluchých míst a ten konec? Nu nečtěte večer sami doma, za letního odpoledne to bude to pravé.

Maragad
12.07.2014 5 z 5

Asylum je velmi reálně působící hororový příběh s psychologickým podtextem. Zpočátku působí skoro neškodně, a tak by nikoho ani nenapadlo, co vše nás čeká již po pár kapitolách. Ovšem poklidným začátkem se rozhodně nenechte zmást, příběh neškodný není a Medeline nám již od začátku ledacos naznačuje. Pak už je jen na čtenáři, jak se s podstrčenými informacemi vyrovná.