Asylum

Asylum https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203874/bmid_asylum-asylum-ustav-pro-dusevne-cho-kQc-203874.jpg 3 818 244

Asylum série

Jakmile tam vstoupíš, ven už nikdy nevyjdeš… Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách. Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.... celý text

Horory Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Assylum , 2013

ejwa1937
13.09.2014 3 z 5

Na začátku jsem to chtěla vzdát, trochu mi to přišlo jako bych sledovala "béčkový" horor :-), ale nakonec mě děj polapil a nebylo to tak zlé. Grafické provedení knihy, bych řekla, převyšuje její obsah, ale to je můj názor. K téhle autorce se asi vracet nebudu.

NoelHudson
05.09.2014 3 z 5

Průměrná oddechovka, která ničím neurazí ale ani nepřekvapí a zvláště nezaujme, tedy alespoň, co se rozpracování námětu a dějové linky týče. Nejlepší na knize je bezesporu vizuální zpracování. Každopádně pokračování si přečtu, protože tenhle konec není dostačující.

inkara
02.09.2014 5 z 5

Obálka knihy rozhodla o její koupi!
Četla jsem o ní pár krátkých recenzí a jako příznivkyně hororů jsem měla jasno! Děj nebyl úplně takový, jaký by fotkám a ilustracím stačil, ale nutno přiznat, byla jsem napnutá od začátku do konce.

Lorrainee
02.09.2014 3 z 5

tak nejak nevim. Spatny to nebylo ale rozhodne to mohlo byt i lepsi s tim nametem a tak... uvidime, treba priste...

Peace
31.08.2014 3 z 5

"Šílenství je relativní. Záleží na tom, kdo koho zamkl v jaké kleci."

Bohužel se přidávám k táboru, který kniha zklamala. Nebylo to vyloženě špatné, to ne, ale kniha nasazuje vysokou laťku svým vzhledem - obálka a fotky uvnitř jsou velice slibné, navozují temnou atmosféru. Děj uvnitř už však pokulhává a strašidelno se nedostavuje. Škoda, další díl budu shánět už jen k vypůjčení.

Michaluška
28.08.2014 4 z 5

Nejdřív jsem si přečetla komentáře, takže jsem čekala, že knihu ani nedočtu .... Ale náhodou ... nebylo to špatný :) Čtivý, napínavý ... Nenudila jsem se :)

kleria
28.08.2014 5 z 5

Já jsem asi prostě divná :D, ale mě se to líbilo moc a to jsem od knihy očekávání měla. Doslova horor to není, ale když jsem to včera v noci četla tak díky těm fotkám jsem strach vážně měla. Čtivá kniha plná napětí. Za sebe vám knihu můžu doporučit. Věřím, že je to asi spíš pro mladší, ale já knihu hodnotím 5 hvězdičkami a moc se těším na druhý díl :)).

NatalieHaltuf
23.08.2014 2 z 5

Po dočtení mě trochu zarazilo doporučení, že je kniha pro čtenáře od 16 let. Rozhodně bych knihu nedoporučila někomu komu je více než 14. Já jsem od knihy měla obrovská očekávání a byla jsem strašně zklamaná. Pokud to mám shrnout, tak celá knížka je podle mě úplná blbost. Dvě hvězdy za čtivost a fotografie.

blondajk
17.08.2014 3 z 5

Kniha mě uchvátila krásnou obálkou a hned jsem si ji musela přečíst, nicméně od knihy jsem čekala více, zajímavá je kniha asi na posledních 100 stránkách. Na druhou stranu je to dobrá oddychovka, přečteno asi tak za 3 večery :)

Romčuška
16.08.2014 5 z 5

Mě se teda líbil :) Já jsem tedy věděla, že to bude příběh spíše pro mládež stačilo se jen podívat mě to vůbec nezklamalo a fotky jsou tam fakt super ale když to čtete v noci s baterkou pod stanem tak vám to přijde strašidelné až moc :D Je to mladá začínající spisovatelka já ji dala šanci tím že jsem si koupila knihu a třeba za několik let bude lepší a lepší jen jí dát šanci!! :) četla jsem daleko děsnější věci ale abych říkala jak to bylo hrozné tak proč to čtete?? když vidíte že to není nic pro vás a je to o středoškolácích...

Pitbullka
13.08.2014 3 z 5

Ten typ knihy, který čtete aby jste se dozvěděli, kdy už přijde to napínavé a pak najednou zjistíte, že už je konec. Kniha nebyla špatná, ale zklamala mě. Nejvíce děsivé byly v knize spíš fotografie než příběh samotný. Škoda, námět knihy se dal zpracovat mnohem lépe.

lucull
10.08.2014 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila. Dokonce jsem ji upřednostnila i před knihami, které jsou v mé knihovně po delší dobu. Ale já chtěla opět zažít ten pocit, kdy se při čtení knihy budu bát, cestou na záchod budu muset porozsvěcovat všechna světla, prozkoumat prostor pod postelí, jestli se tam nenachází nějaký strašák atd. Možná lehce přeháním, ale tenhle pocit se při čtení knihy ani po něm nedostavil. Netvrdím, že bych byla zklamaná a kniha nebyla dobrá, jen už se k ní nevrátím a podívám se po takové, která mi ten pocit, že budu mít „srdce v kalhotách“, přinese. Proto bych knihu doporučila spíše mladším čtenářům. I na zadní straně přebalu je uvedeno, že kniha je pro čtenáře od 16 let. Ale pro třicetiletého člověka, tohle téma určitě nebude. Asylum proto hodnotím jako průměrnou, Dan byl sice fajn postava, ale kdyby se víckrát podíval do bývalé kanceláře ředitele, neuškodilo by to.

KriKri
10.08.2014 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Čekala jsem od knihy něco úplně jiného a ne další román pro náctileté. Čekala jsem víc tajemství, horroru a napětí. Místy jsem se v ději ztrácela, napětí tam není v podstatě vůbec. Přiznám se, nechala jsem se zlákat obálkou a reklamou. Jestli v ČR vyjdou další díly, tak už si je asi nekoupím. Provedení knihy - předěl kapitol, fotografie v příběhu - mi dost nápadně připomínají Sirotčinec slečny Peregrinové.

MonikaK
09.08.2014 3 z 5

Bohužel se děj knihy snaží cílit na mnohem starší věkovou kategorii, než pro kterou je určena. Spadáte-li do kolonky „- náct“ užijete si s knihou dva příjemné večery, pokud jste starší nebo jste milovníky detektivních zápletek, budete mít pocit, že vás autorka opíjí rohlíkem, když se pokouší hororovými prvky zakrývat nelogičnost. Také pro vás bude zklamání nerozpracovaná psychologie hlavních postav, častá klišé a především stupidní dialogy. Po přečtení vám navíc vystane mnoho nezodpovězených otázek. Ne u všech se můžete chlácholit tím, že jde o první díl série.
*Další díl nekupuji

Wichita
08.08.2014 2 z 5

Na tyhle srandy jsem už moc stará.

Příště se nesmím nechat ovlivnit přebalem, těšila jsem se na nervovou drásačku alá King a bohužel se mi jí nedostalo. Nebudu spoilovat, takže v krátkosti.
Těžko uvěřitelný děj, nelogický postup hlavních postav, rádoby strašidelné zvraty a konec neskutečným způsobem přitažený za vlasy.

Nevím, zda jsem to o některé knize napsala, ale (pro mě) škoda peněz a jedno velké zklamání.

Askarinka
07.08.2014 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala:-( Těšila jsme na pořádný horor, při kterém mi bude běhat mráz po zádech, nebudu moc usnout a tak... To se bohužel nedostavilo. Myslím, že u téhle knihy by se nebála ani moje 10 letá sestra. Příběh je to jinak docela pěkný, hrdinové jsou sympaťáci... Jediné co mě skutečně učarovalo a uchvátilo je zpracování knihy jako takové. Krásná obálka, povedené fotky....To je opravdu bomba!

zuzurana
06.08.2014 2 z 5

Rozpravka pre male deti.. nic moc. Tak som sa tesila a nic moc. Ani cena tej knihy vobec nezodpoveda kvalite.. Dala by som mensiu cenu.. No nic noc.. Aspon ze sa rychlo citala.

Lidudu
05.08.2014 3 z 5

Už jen název knížky děsí, obálka je bomba, ale zbytek...? Jedním slovem zívačka. Asi bych se nebála ani v hluboké noci uprostřed bouře při výpadku elektřiny. Od začátku bylo všechno víceméně jasné, takže žádné děsivé překvápko se nekonalo. Ale abych nebyla úplně zlá musím uznat, že třeba náctiletým se to líbit bude. Takže za mě dvě hvězdy za příběh a hvězda navíc za tu suprovou obálku a fotky

Lucina88
03.08.2014 1 z 5

Na knihu jsem se těšila strašně dlouho, očekávala sem boží thriller, až se budu pod peřinou bát...ale zakoupila jsem si vlastně románovou knížku, kde tři teenageři pendlují mezi sklepem, který byl část bývalého sanatoria a mezi svými problémy s rodiči na internátní škole a bojijí vlastně se svými problémy...strašné zklamání, mohlo se z tohoto tématu vytáhnout strašně mnoho zápletek a vůbec udělat knihu lepší....

Nikolka001
02.08.2014 3 z 5

Asylum byla velice očekávaná kniha, která slibovala akci, napětí a strach. Bohužel jsem se dočkala děje, ve kterém vystupují mladí hlavní hrdinové, kteří to v životě nemají srovnané a tajemství léčebny, které strach nenahánělo. Knihu obohacuje nádherná obálka a ilustrace, které jsou rozhodně na celé knize nejstrašidelnější.