Asertivitou proti stresu

Asertivitou proti stresu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214547/mid_asertivitou-proti-stresu-214547.jpg 4 30 2

Je mnoho cest, jak zlepšit kvalitu života. Jednou z nich je i asertivita, umění prosadit se a zároveň respektovat potřeby druhých. Asertivita pomáhá ve spolupráci s ostatními. Být asertivní znamená stát si na svých právech bez toho, abychom ponižovali druhého — uznáváme...

IŠ
16.10.2015 4 z 5

Výborná kniha! Četla jsem výtisk z r. 1996. Zelený obal na kterém je vyfocená vydlabaná usmívající se dýně s jedním zubem. Úvodní kapitoly jsou věnované základní terminologii v oblasti komunikace a komunikačním zlozvykům. Oblast komunikace je potom možno otestovat prostřednictvím dotazníku komunikačních dovedností, který je součástí knihy. Ona vlastně celá publikace je taková praktická příručka plná dotazníků, testů a příkladů. Druhá polovina knihy se věnuje asertivnímu chování. Na příkladech z každodenního života předvádí, jak se nenechat vmanipulovat do situací, které nám nejsou příjemné a jak "slušně" člověka odmítnout nebo si obhájit své stanovisko. Tuto knihu určitě doporučuji k přečtení.

ladyba
17.04.2015 4 z 5

Poučná kniha i s testy a cvičeními pro lidi, co by si potřebovali posílit seběvědomí anebo se vůbec naučit říkat NE.