Asertivitou proti stresu

Asertivitou proti stresu https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61072/asertivitou-proti-stresu-61072.jpg 4 30 2

Je mnoho cest, jak zlepšit kvalitu života. Jednou z nich je i asertivita, umění prosadit se a zároveň respektovat potřeby druhých. Asertivita pomáhá ve spolupráci s ostatními. Být asertivní znamená stát si na svých právech bez toho, abychom ponižovali druhého – uznáváme tak právo druhého na jeho vlastní názor. Myslíte si, že jste asertivní? Pokud si nejste zcela jistí, objevili jste tu správnou knížku. V tomto novém doplněném vydání vás autoři seznámí s přístupy, které můžete používat tak, abyste byli sami se sebou spokojenější a vaše vztahy s ostatními byly otevřenější. ... celý text

IŠ
16.10.2015 4 z 5

Výborná kniha! Četla jsem výtisk z r. 1996. Zelený obal na kterém je vyfocená vydlabaná usmívající se dýně s jedním zubem. Úvodní kapitoly jsou věnované základní terminologii v oblasti komunikace a komunikačním zlozvykům. Oblast komunikace je potom možno otestovat prostřednictvím dotazníku komunikačních dovedností, který je součástí knihy. Ona vlastně celá publikace je taková praktická příručka plná dotazníků, testů a příkladů. Druhá polovina knihy se věnuje asertivnímu chování. Na příkladech z každodenního života předvádí, jak se nenechat vmanipulovat do situací, které nám nejsou příjemné a jak "slušně" člověka odmítnout nebo si obhájit své stanovisko. Tuto knihu určitě doporučuji k přečtení.

ladyba
17.04.2015 4 z 5

Poučná kniha i s testy a cvičeními pro lidi, co by si potřebovali posílit seběvědomí anebo se vůbec naučit říkat NE.

psychoterapie stres asertivita

Autoři knihy

Ján Praško
slovenská, 1956
Hana Prašková
česká, 1956

Kniha Asertivitou proti stresu je v