Proti stresu krok za krokem

Proti stresu krok za krokem https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61073/bmid_proti-stresu-krok-za-krokem-Kam-61073.png 4 7 3

Nadměrným stresem trpí asi čtyřicet procent populace. Na trhu je řada populárních publikací zabývajících se tímto problémem, schází však krokový manuál, který by postižení mohli použít k opravdové svépomoci. A právě k tomu jim poslouží tato příručka, která je koncipována jako plán na předcházení budoucím možným stresům a problémům s nimi spojeným. Především ale obsahuje konkrétní kroky a postupy na porozumění jednotlivým stresorům a jejich odbourávání. Uváděna je i řada příběhů a doplňujících cvičení. Dotisk v r. 2006 s novou obálkou.... celý text

bigbabe
05.04.2020 3 z 5

Jde na knize vidět, že je už nějaký ten pátek stará, ale jinak docela zajímavé myšlenky.

IŠ
22.09.2018 5 z 5

S autory knihy jsem se poprvé setkala téměř před dvaceti lety u knihy https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/asertivitou-proti-stresu-129624. A i když by mohl někdo namítnout, že tato kniha už něco pamatuje (rok vydání 2001) a v metodách zvládání stresu jsme pokročili, musím říct, že je stejně skvělá jako to "první setkání". Ono totiž není zase tak obvyklé, že se potkají odborníci, kteří jsou zároveň praktici a ještě umí skvěle psát a látku poskládat tak, aby měla logickou návaznost. První část knihy se věnuje stresovým spouštěčům, okolnostem stresu a co ovlivňuje jeho prožívání. Druhá část představuje konkrétní strategie, jak se stresem pracovat a třetí část knihy se zaměřuje na prevenci. Zmiňuje význam tělesného pohybu, uvolňovací cvičení, posilování, meditaci i jógu. Součástí jsou také reálné příběhy, různá cvičení a techniky. Je více než pravděpodobné, že toto není poslední setkání s autory a ještě si od nich něco přečtu.

ivorey
07.01.2012 5 z 5

Velmi praktická a čtivá knížka. Techniky a postupy, které jsou autorem doporučovány, jsou dobré nejen proti aktuálnímu stresu, ale i jako prevence.

psychoterapie stres

Autoři knihy

Ján Praško
slovenská, 1956
Hana Prašková
česká, 1956

Kniha Proti stresu krok za krokem je v