Arktická prérie

Arktická prérie je Setonův jediný cestopis, kterému dal podtitul: 3200 kilometrů na kánoi za stády sobů. Vypráví v něm o své půlroční plavbě po řekách a jezerech v severovýchodní Kanadě. Proč se vydal až do arktické oblasti, o tom v předmluvě říká: "Která mladý Američan by ochotně nedal rok svého života za to, aby se mohl vrátit o desítky let zpátky a prožit aspoň jeden rok v romantických, zašlých dobách Divokého západu! Já bych rád zaplatil v mládí desateronásobek za možnost podívat se do minulosti. A teprve když jsem dospěl do půlky života, uvědomil jsem si, že ten zázrak je možný i dnes za mnohem menší cenu. Protože necivilizovaný indián se dosud toulá v krajích, kde se vůbec nic nezměnilo, kde rostou hluboké, nedotčené hvozdy a do nedohledna se táhne prérie. Jen musíme ty kraje hledat na dalekém severozápadě, nikoli na západě. A místo u Missouri a Mississippi u řek Peace a Mackenzie, těch nádherných veletoků, jejichž bouřlivé vody se valí tisíce mil na sever k mlčenlivému arktickému moři. To byla myšlenka, která mě vyprovokovala k šestiměsíční plavbě na kánoi. Našel jsem to, co jsem hledal, a navíc získal spoustu jiných, cennějších poznatků, které jsem ani neočekával."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222337/arkticka-prerie-oZ4-222337.jpg 4.27
Dobrodružné, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, LepreZ

Kniha Arktická prérie

Betyna9
21.04.2018

Nádherná kniha plná dobrodružství, až se čtenář diví, jestli nejsou pouze smyšlené. Doporučuji všem milovníkům divoké přírody a cestování, ale také všem příznivcům Woodcraftu.

RemiBlack
14.11.2017

Arktická prérie se mi docela líbila, ale čekala jsem trochu něco jiného. I když působí jako něco krátkého, co máte za chvíli přečtené, tak je v ní zhuštěno milion informací (cestopis, nečekané) nejen přírodovědných. Víc mě bavily příhody jako např. Preble a lasička.

Dva divoši nastavili laťku moc vysoko. Ale byly tu hezké obrázky.