Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314423/mid_aristokratka-na-koni-Mmv-314423.jpg 4 2744 531

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Skvělým řešením se zdá být projekt, v němž se mladá aristokratka Marie III. před zraky návštěvníků chystá, po vzoru svých předchůdkyň, předčasně zemřít. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt s aristokratkou v rakvi je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

Marika Vanova
27.02.2022 4 z 5

První dva díly jsem četla a třetí jsem si poslechla v audio podobě se supéér Veronikou Khek Kubařovou. Bylo to moc fajn se zasmát. Celý příběh o aristokratické rodině Kostků a dalšího osazenstva zámku je dost psycho.

Havrnka
01.02.2022 4 z 5

Takové oddechové čtení na zimní dny.

Evar88
29.01.2022 2 z 5

Zpočátku jsem měla dojem, že autor přijde s něčím novým a budu moct dát knize 3*. Zázrak se však nekonal. Děj opět celkem o ničem a dokonce mi začala být nesympatická i samotná Marie.

YellowQueen
25.01.2022 5 z 5

Rychlovka na jedno dvě odpoledne, perfektní k pobavení, vždycky se neskutečně nasměju.

Booky84
23.01.2022 5 z 5

Opět pěkné a vtipné čtení, které je skvělé na odreagování se. Zase jsem se zasmála i nahlas a řekla bych, že tento díl mne zaujal zatím nejvíc. Velice se mi líbila tetička Nora a přiznám se, že bych se i ráda zůčastnila prohlídky "Oživená historie", protože to muselo být prostě super i psycho zároveň. :-)

Karoley
04.01.2022 4 z 5

U Aristokratky na koni jsem se dobře bavila, Marie III. Kostková z Kostky aneb Mary Kostka je skvělá vypravěčka. Párkrát jsem se zasmála i nahlas. Příjemná oddechovka. Jdu na další díl!

Janík61
13.12.2021 4 z 5

Opět mě tento díl pobavil, fajn oddychové čtení.

Péťa86
17.11.2021 5 z 5

Nakonec jsem dala všech pět hvězdiček. Je to úhel pohledu, hodně lehké čtení, děj jde hezky za sebou, nic extra, ale je to tak nádherně odpočinkové. Můj dojem? U čtení jsem byla spokojená, chtěla jsem číst dál a dál, odpočinula jsem si.

lenyleny
16.11.2021 4 z 5

I tento díl jsem poslouchala jako audioknihu. Je pravdou, že jsem viděla první díl jako film dříve než jsem ho četla a obsazení bylo vynikající . A tyto osoby mne provází i v dalších dílech audio knih. Takže je to pro mne o mnoho víc zábavnější.
Když děj začíná být malinko stereotypní, jak se to tak trochu jevilo u začátku tohoto dílu, přidá se nová osoba a ejhle ono je to zase fajn. Takže i tento díl od druhé poloviny zase na jedničku. Musím sehnat další díly protože začínají dlouhé večery a rychle je tma a tak trochu optimistického rozptýlení je vítáno.

Mufa
01.11.2021 5 z 5

Tenhle dílů byl skoro lepší než ten první, hlavně závěr a švihlá tetička Nora. Už se těším na další díly, jako oddychovka do dnešní doby je to skvělý

Berulidemknihy
14.09.2021 3 z 5

3,5/5
Nevím, nevím. Musím říct, že druhý díl mě bavil o hodně víc. Samozřejmě kniha je čtivá, ale přijde mi, že autor už vaří malinko (malinko dost) z vody a knihu spíše vydává, protože je čtená. Může to být jistě jen moje domněnka. Nechci autora nijak osočovat.
Každopádně děkuji za zabavení knihou:), stále je můj největší oblíbenec Josef:)

Ila1971
02.09.2021 5 z 5

Tak u tohoto dílu jsem ze asi zasmala úplně nejvic. Super.

klarence
03.08.2021 4 z 5

Super oddechovka na dovolenou. Zase mne pobavila.

ArwenEvenstar
26.07.2021 5 z 5

Kdo nepije ořechovku a nezajídá ji prozacem snad nemá na Kostce co dělat. Aristokratka opět nezklamala a pobavila.

chrudas
21.07.2021 5 z 5

Tento díl se mi, asi zatím líbil nejvíc co humoru se týče.... Přečteno jedním dechem

LenkaDv
14.07.2021 5 z 5

Kniha na jedno odpoledne, ale opět pobavila :-)

protokol
10.07.2021 5 z 5

no a strasti kockáčky marie pokračujú. moje top postavi sú celé osadenstvo kostky tak je to skvele napísané že po dlhom čase konečne humorná kniha . p kronikách jakuba vandrovca som sa dávno tak nezabával. teším sa na pokračovanie .

Kočičáci
04.07.2021 4 z 5

Díky "krátkosti" předchozího dílu jsem se rozhodla rovnou pokračovat s Aristokratkou na koni. A jsem spokojená, protože jízda spojená do jednoho sousloví "superpsycho" pokračuje. Kostka je plná originálních individualit, ani nevím, která z nich je bizarnější. Mám v oblibě stále přinasraného Josefa, starou kuchařku, jejíž hláška "sere pes" provází každou její větu, ale i praštěnou Denisku a skrblíka hraběte Kostku.
Jen ta Márinka by už se s Maxem mohla dočkat nějakého po(zá)sunu :-D

grizlinka
10.06.2021 3 z 5

Fajn čtení, takový příjemný oddech, čtená audiokniha je super.

juliesze
08.06.2021 3 z 5

Moc se mi líbí sarkastický a trefný humor. Tetička byla úžasným zpestřením a dokonce jsem si oblíbila i ostatní postavy. Jediné, co mi teda trochu nesedlo byla změna postavy Marie. Před tím vždycky působila moudře, trefně. Nyní mi i po údajné pubertě (19 let) připadala taková více paličatá, drzá a voprsklá. Už ne tak rozumná a důvtipná jako před tím, což mě trochu mrzelo. Výborná oddechovka po celém dni v práci.