Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 2001 2001

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

Marčullkas
21.12.2018

Za mě nejspíš nejslabší děj.

Herča76
21.12.2018 4 z 5

Všem, kdo ještě nečetli, navrhuji, aby po knize sáhli s časovým odstupem od předchozích aristokratek. Potom se budete bavit stejnou měrou jako u prvních dílů a nebude Vám to připadat "pořád stejné". Já četla s odstupem roku a náramně jsem se bavila. Super čtenářská vložka mezi lavinou těžkých thrilerů a detektivek.

Honey0105
20.12.2018 4 z 5

Opravdu jsem se nemohla tohohle pokračování dočkat! Jak už zde bylo zmíněno, tak jediná škoda, že hlavní aktéři byli v této knize upozaděni. Přesto jsem se mnohokrát upřímně zasmála. Celou sérii doporučuji všem na potkání, a i když byl tento díl trochu slabší, tak stejně za přečtení stojí. Doufám, že se dočkáme dalšího pokračování, třeba delšího a v hlavní roli zase se zámeckým osazenstvem.

Evišťátko
19.12.2018 5 z 5

Skvělý Boček, skvělá aristokratka a všichni protagonisté! Tyhle knížky si ordinuju, když potřebuji rozcvičit bránici.

alibaba72
19.12.2018 4 z 5

Od čtvrtého dílu Aristokratky jsem očekával, že se budu bavit, smát a odpočívat. A to kniha splnila na 100% Jen škoda, že naše staré známé postavy, se v tomto dílu mihnou jen krajově.

PetK
18.12.2018 4 z 5

Několikrát jsem se od srdce zasmála. Boček zkrátka ten situační humor umí. Je to krátké, svižné, oddechové a zatím mě to pořád ještě nenudí.

alnahu
15.12.2018 4 z 5

Další příběh o Marii Kostkové z Kostky ,který mě pobavil a vylepšil jedno odpoledne.

Michajela.cz
11.12.2018 3 z 5

Tak nevím.. od autora jsem přečetla všechny knížky (některé i šestkrát), a poslední díl z aristokratické série mě trochu zklamal. No, možná je slovo "zklamal" trochu přehnaný.. pobavila jsem se, a vůbec - už jen skutečnost, že poslední knížku vydal mě dost překvapila! Páč jsem četla, že se autor vyjádřil, že už s aristokratkou nebude pokračovat..
Je to dílko humorné, odlehčené, bez nějakých hlubších myšlenek, které mě dovede rozesmát i po šíleném pracovním dni.

Falda
09.12.2018 5 z 5

Tento díl byl již slabší než předchozí díly, ale bavila jsem se dobře a četla se až moc rychle.

Jane007
08.12.2018 4 z 5

Na knížku jsem byla zvědavá, protože jsem měla rozporuplné informace od známých. Knížka se četla dobře, ale chyběly mi postavy z předešlých dílů, které byly jen letmo zmíněny. Každopádně jsem se i zasmála. Na to, že jsem od knížky moc nečekala, jsem si to překvapivě užila.

ponelopa
07.12.2018 4 z 5

Super oddechovka před spaním, i tento díl splnil svůj účel - smála jsem se od začátku až do konce. Jestli bude nějaký další, ráda ho přidám do své sbírky. Jsem zvědavá, jaký bude film...

Freedomova
04.12.2018 1 z 5

Nevěřila bych, že tohle o své milované "Aristokratce" někdy napíšu, ale tento díl mne naprosto zklamal. Zasmála jsem se za celou dobu asi dvakrát a zbytek času jsem se víceméně nutila do čtení. Zápletka mne nebavila, moje nejoblíbenější postavy (Josef, pan Spock a paní Tichá) se skoro nevyskytovaly a pokud ano, byly to právě ty nemnohé světlé chvilky mého největšího knižního zklamání letošního roku.

pepa4081
01.12.2018 5 z 5

Pan Boček tuto knihu oživil přidáním téměř detektivní zápletky, takže se setkáme s postavami, které už známe, ale také s pár novými, stejně zajímavými. Styl zůstal stejný a to je dobře. Těším se, co bude příště.
Mám rád všechny druhy humoru – lehký anglický, drsnější kanadský a pan Boček píše to, čemu se říká (dámy prominou) dělat si prdel. Jestli se někomu zdá, že tento humor je jen pro „jednodušší lidi“ (já si to nemyslím), pak jsem raději blbcem, který se může od srdce zasmát, než zapšklým géniem!
Vrcholně uspokojivé.

Lotka
30.11.2018 1 z 5

Nuda a ještě jednou nuda. Nové postavy nezaujmou a je o nich převážná většina děje. Občas se ale objeví vtipná hláška. Vzhledem k předchozím super dílům je toto velké zklamání.

jesterka.as
29.11.2018 2 z 5

Za mě zklamání. První díly jsem četla s nadšením, ale tenhle byl takový nijaký :( Prostě "nastavovaná kaše" :(

Nočnípták
28.11.2018 4 z 5

katy87 má pravdu. V nejlepším se má přestat. Tenhle díl už jsem číst neměla. Ne, že bych se vůbec nezasmála, ale opravdu už byl jenom opakováním a natahováním předchozích dílů. A dodané postavy nesahaly ani po kotníky obyvatelům Kostky.

katy87
28.11.2018 2 z 5

Z prvních dvou dílů jsem smíchy málem padala ze židle. Třetí díl byl už odvar a tento, to je odvar z odvaru. Jako by autor nastavoval sérii, ale zároveň nevěděl o čem psát, a násilně vymyslel příběh a nové postavy, které pouze umístil do původního prostředí zámku Kostka. Soudě dle některých 5 hvězdičkových recenzí mám pocit, že jsem asi četla úplně něco jiného. V nejlepším se má přestat a to nejlepší už skončilo s minulými díly.

petunkav
26.11.2018 5 z 5

Mnohem lepší než předchozí díl. Opravdu jsem se nasmála.

Pitbullka
25.11.2018 3 z 5

Začátek super, prostředek nuda, konec super. Asi nejslabší díl série.

Patapuf
23.11.2018 4 z 5

Je to pořád to samé dokola a vlastně není.... není to klasický deník, ale pouze popis jednoho dne... pořád je to úsměvné...

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček