Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22576/anna-ze-zeleneho-domu-22576.jpg 5 1606 351

Anna ze Zeleného domu série

Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania - súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Mladé letá

Anne of the Green Gables , 1908

Mary432
21.03.2021 5 z 5

Tuhle knihu by měly děti mít jako povinnou četbu. Já ji poprvé četla ve třinácti letech na návštěvě přátel rodičů v Moskvě. Navždy ji mám spojenou s jarním povětřím, rozkvetlými stromy a takovým zvláštním světlem. Je to už hodně let, ale ke knize se stále vracím. Jako mnoho jiných, utrpěla při mém horlivém půjčování kamarádkám ztrátou obálky, takže je radost ji vidět takto zde.
Poutavý příběh osiřelé Anny, která umí v těžkých okamžicích života využít sílu fantazie a vidí krásu světa, kterou jiní nevnímají, mi změnil dospívání. Už jsem si nepřipadala tak divná.

Nora759
15.03.2021 5 z 5

Krásná kniha o fantazii a přátelství!

Pebra
11.03.2021 5 z 5

Kde vlastně jsou takové báječné Anny, kromě bohaté fantazie spisovatelů??? Kéž by se rojily, zvala bych je na návštěvu.

Han-nah
08.03.2021 5 z 5

Při čtení této nádherné knihy se mi vybavil citát:
"Zpomal a udělej si čas vychutnat si život !!!!!!!!"
Je jedno, jestli před 100 lety nebo teď v této náročné covidové době. Dospívající, trochu víc ukecaná zrzavá dívenka Anna, která konečně najde domov u Matěje a Marie mě při čtení zpomalila v mém životě. Trochu víc se zasním, fantazírováním si neuškodím, spíše se zasměju a když teď více chodím na procházky, vnímám krásu přírody, která se pomaličku začíná probouzet.
Děkuji Anno.

Dida86
07.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Myslím že nejen mládež si v tom najde zalíbení.

MikasaKubickov
05.03.2021 5 z 5

Prostě krása, jinak to říct nejde, celý to má své kouzlo. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst, i když jsem konec hodně obrečela.

BetSolo
27.02.2021 5 z 5

Krásná, kouzelná knížka, kterou jsem si zamilovala od první stránky.

Laféeverte
24.02.2021 5 z 5

Anna byla v dětství můj vzor, strašně jsem s ní všechno prožívala, kapitolu s obarvením vlasů jsem skoro ani nemohla číst....teď v dospělosti je to jiné, ale krásné...její příhody mají originalitu a vtip a pořád společně s Annou obdivuji krásy přírody, nejen té v Kanadě. Asi nejvtipnější je pořád ta část, kdy Matěj kupuje Anně šaty...

LucinkaPevensi
22.02.2021 5 z 5

Nádherná kniha, která učí radosti ze života a ukazuje důležitost fantazie.

adorjas
19.02.2021 5 z 5

Anna je láska, či máte 9, 11 alebo 32 rokov. Knihu som si tentokrát dala v origináli, chcela som vychutnať pôvodnú angličtinu, priznám sa, že tie popisy robili problém aj mne. Lucy Maud proste miluje košaté opisy prírody a kvetov. Ale napriek tomu to bola krása, radosť a Anna aj po toľkých rokoch pobavila (aj dospelého čitateľa)! (Musím uznať, že jednotlivé kapitoly sú občas prostoduché s morálnym vyústením, takisto ako Annine konverzácie s Marilou, keďže Marila funguje spovedník, cez ktorého Anna popisuje svoje správanie a motivácie, ale beriem, že je to kniha z prelomu storočí a v tých časoch sa tie "klasické" romány proste tak písali.)

EvelynHard
18.02.2021 5 z 5

Knihu jsem si vždycky chtěla přečíst, ale donutila mě až filmová adaptace, která je mimochodem naprosto kouzelná a uchvátila mě. V knize je to trochu jinak, ale přijde mi, že v tom důležitém se seriál drží předlohy. Za mě je to okouzlující příběh, bolestně dojemný a lidský. Nepamatuji si, který by mě tak moc příběh donutil chtít se vrátit do dětství a puberty. Ach, kde jsou ty časy... :) Anne je outsider, kterého budete milovat pro jeho představivost a talent dostávat se do maléru. :D Neskutečně se těším na další díly a upřímně mě mrzí, že filmová série skončila, respektive nebude další. Zrovna tahle se mimořádně povedla a zasloužila by si mít nekonečno dílu. :D Hrdinku jsem si zamilovala a je to jeden z těch příběhu, na které nikdy nezapomenete. Ne ani tak tím, že by byl dokonale napsán, ale má v sobě cosi skutečného, co se dotkne vašeho srdce.

Tůčomil
10.02.2021 5 z 5

Tato kniha byla moc pěkná. Všechny podrobnosti a informace v ní byli hezky napsány.

Andrea81
05.02.2021 5 z 5

To jsem ani nečekala, ale takové krásné pohlazení po duši. I slzičky ukáply...

SknihouVrukách
05.02.2021 5 z 5

Anne zo Zeleného domu som sa opäť trošku vyhýbala. Filmy a aj seriál som samozrejm videla, dokonca sa mi aj veľmi páčili, kniha ma až tak nelákala, ale potom som ju nečakane našla pod stromčekom a som za to veľmi vďačná.

Anna mi ako hlavná hrdinka prirástla k srdcu už od prvej strany, tak isto ako aj ostatné postavy. Páči sa mi, ako má každá z nich svoj charakter. Milujem priateľstvo medzi Annou a Dianou, Marillu aj jej tvrdosť alebo Matejovu láskavosť. Autorkin kvetnatý štýl písania je dokonalý a k tejto knihe mi veľmi sedel. Celkovo milujem všetky malé aspekty na tejto knihe. Strašné sa mi páči prostredie v knihe a to, ako je vykreslené. Kniha vo mne vyvolala emócie a vždy som sa na jej čítanie veľmi tešila. Toto vydanie je neskutočne krásne a celkovo bola kniha aj veľmi kvalitne preložená.

Obsah som už poznala, ale aj tak ma knihu veľmi bavilo čítať a dokonca som bola aj v napätí. Niektoré situácie v knihe rozosmiali, iné zase zarmútili. V knihe sledujeme pomerme veľký časový úsek, ale keďže kniha bola veľmi dobre spracovaná, takže dej plynul veľmi plynulo.

Knihu vám odporúčam všetkými desiatimi. Je to totálna dokonalosť a nebude ľutovať, že ste si ju prečítali. 5/5✨

kopeceli
23.01.2021 5 z 5

Milé, vtipné čtení, na konci s nádechem smutku. Anna přinesla radost do rodiny stárnoucích sourozenců, ale také většiny čtenářů ať mladších nebo starších. A stále je učí dívat se kolem sebe, vnímat krásu přírody, uzavírat přátelství, radovat se bez výhrad. Knihu posouvám na přečtení k dceři, je ve věku Anny, když přišla do Zeleného domu.

annatenta
19.01.2021 5 z 5

Anna je nádherný milý příběh, který mě provázel celé dětství.

Pozde
17.01.2021 5 z 5

Jsem vděčná za tuto knížku. Anna mě sice ze začátku svojí upovídaností štvala, ale její dospívání a přerod v mladou ženu byl okouzlující. Celý příběh byl protkán láskou, tolerancí, pokorou k Bohu a lidskou sounáležitostí. Přiznám se, že na konci jsem bulela, protože i mě nedlouho před čtením zasáhla ztráta někoho blízkého. Ale i díky Anně to možná přijímám už o trochu líp. Určitě si přečtu další díly. Dcera básní i o seriálu na Netflixu, asi mrknu i na něj.

Jirkass89
16.01.2021 5 z 5

Deset hvězdiček z pěti! Přesně to vystihuje mé pocity z této knihy. Celým příběhem prostupuje optimismus a naděje, což se hodí zvláště v dnešní době. Kniha je sice primárně určena dětskému čtenáři, ale i dospělému vykouzlí úsměv na tváři. Hlavní hrdinka je velice osobitá, má bohatou představivost a dokáže se radovat z maličkostí. Rozhodně si přečtu další díly.

Jessica007
15.01.2021 5 z 5

To bylo tak krásné.. Celá kniha krásná, dojemná..

rakakan
15.01.2021 4 z 5

Krásná odpočinková kniha. Přes těžký život, musí člověk závidět v podstatě dřívější klidný život bez dnešního spěchu, v kontaktu s přírodou a vzájemné soužití lidí.