Anna z ostrova

Anna z ostrova https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423512/bmid_anna-z-ostrova-LZ1-423512.jpg 5 327 42

Anna ze Zeleného domu série

Ve třetím pokračování Anny ze Zeleného domu se Anně splní její velký sen: odejde studovat do města na univerzitu. V novém prostředí opět najde řadu spřízněných duší a nouzi nemá ani o nápadníky. Dokáže si však Anna správně vybrat? Zvítězí její vzletné ideály, nebo srdce a to, co doopravdy cítí?

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Anne of the Island , 1915

Wasdy
02.09.2020 4 z 5

Anna z Ostrova mi přišla dobrá jako všechny ostatní díly. Mám moc ráda tu kočičku. Moc doporučuji. :D

Taflu.
06.06.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala už k vánocům a hodně se mi líbila. Jenže jsem nečetla první díl, takže jsem ze začátku trochu nechápala o co jde, ale jinak super. (✿◠‿◠)

Sabča92
04.05.2020 5 z 5

Anna dospěla a v jejím třetím dobrodružství ji čeká vysněné studium na vysoké škole. Kolem Anny se to hemží nápadníky, které ale ona vskutku rychle odmítá. O její srdce se začne ucházet také její kamarád z dětství Gilbert, kterému dá ale také košem. Kdo si nakonec získá Annino srdce? Anička je literární postava, kterou nelze nemilovat. Její duše je jako ptáček nepolapitelná, stále si poletuje ve svém vysněném světě a duší zůstává tak trochu dítětem. Zároveň si ale nic nenechá líbit. Na univerzitě prožívá zajímavá dobrodružství a já se zalíbením očekávala, kdy její srdce zahoří láskou. Nebo spíše prozří, že láskou již zahořelo.Anna z ostrova je o uvědoměním si samu sebe, o získání představy, kam se člověk chce posunout a samozřejmě o lásce. Anniny osudy jsou dětská literatura, která skrývá obrovské množství postřehů, které osloví i starší čtenáře.

lemur007
08.04.2020 5 z 5

Knihu jsem četla, protože mám moc ráda tuto sérii. Anna je mi sympatická. Kniha se mi líbila asi nejvíce z těch tří.

Elka252
31.03.2020 5 z 5

Kniha se mi velice dobře četla. Byla v určitých pasážích nezáživná ale někde jsem se od ní naopak nemohla odtrhnout. I přesto mi přišla z předešlích tří dílů nejzajímavější a odlišoval se od nich hlavně tím, že Anna nebyla v prostředí domova kde to znala. Nejlepší postava byla milá, sebevědomá a hezká Filipa a chlapec s dobrým srdcem Jonáš. Naopak nesympatickou postavou byla Stela a John. Moc jsem si v průběhu knihy přála aby si Anna vzala Paula Irvingra ale nakonec jsem s koncem spokojená.

Mindy
19.03.2020 5 z 5

Když pominu obálku, tak jsem moc spokojená. Přesně na takovou knížku jsem teď měla náladu. Třetí díl o Anně ze Zeleného domu a velmi vydařený. Těším se na pokračování.

Jass
22.02.2020 5 z 5

První díl je srdcovka... ale tenhle se mi taky moc líbil. Celou dobu jsem byla napjatá jak kšandy, jestli to teda jakože všechno klapne...? No krása, moc se mi to líbilo, i když teda scéna chloroformování kočky mě naprosto zničila... jako... já vím, že to je dnešní optikou, ale... zabít kočku? Ještě takovou roztomilou kočku? Spoiler na to, jak to dopadlo s kočkou... SPOILER Naštěstí to všechno dobře dopadlo... KONEC SPOILERU Jako na to, jaká je Anna romantická a něžná bytost tak umí být i docela bez srdce... No nic... Čteno v angličtině - což moc doporučuju, jazyk tu není moc složitý a vyhnete se příšerným překladům...

heliiinka
11.04.2019 5 z 5

Neuvěřitelné, jak moc mě baví sledovat takřka obyčejný život téhle slečny. Líbí se mi, jak Anna dospěla a jak reálné jsou problémy, které dívky prožívají. A nejvíc se mi libí, že všechno tak romanticky končí. U téhle knížky si vaše srdíčko i myšlenky odpočinou :)
(I když napětí je trošinku vyšroubované)

haki34
22.02.2019 4 z 5

vysokoškolské štúdiá a s Annou poznávame ďalšie nové osoby, spolužiačky a priateľky...a tiež sa dozvedáme, ako vlastne vtedy fungoval vysokoškolský systém a štúdium... autorka sa naviac snaží trochu miasť a predhadzuje nám možných nových Anniných ctiteľov a nápadníkov :)
každopádne, i keď jeseň v Redmonde je malebná, prvá Anna zatiaľ vedie :)

Jitule17
10.10.2018 5 z 5

Příběh samozřejmě krásný, konečně Anně dojde koho skutečně celou dobu miluje.
Ale musím se vyjádřit k obálce. Proboha kdo tohle vymyslel nemohl znát obsah, nebo fotky zrzavých holek došly? to mi hlava nebere, u druhého dílu jakbysmet!

klaudia2722
30.07.2018 5 z 5

Zatiaľ moja najobľúbenejšia časť príbehov o Anne. Tá v tejto časti dospieva, navštevuje vysokú školu a rieši vzťahy k mužom, hlavne k jej dávnemu priateľovi Gilbertovi. Krásna romantická kniha aj pre dospelú ženu. Už sa teším na ďalší diel.

Lessana
22.09.2017 5 z 5

Opäť krásne pokračovanie Anninho príbehu, ktoré sa z dievčenských dobrodružstiev a príhod dospievajúcej slečny pomaličky preklápa k strastiam a slastiam ranej dospelosti. Mám veľmi rada láskavú atmosféru, dobré srdcia a čisté charaktery hrdinov v knihách o Anne Shirleyovej. A konkrétne v tomto pokračovaní som rada, že Anna zvládla nejedno pokušenie v podobe vábnych i menej vábnych pytačov a nezaprela svoj cit ku Gilbertovi. Som zvedavá na ďalší vývoj udalostí...

Roselunda 1928
02.04.2017 5 z 5

Příběh se četl neskutečně lehce, snad jediná postava, kterou jsem si nějak zvlášť neoblíbila, byla Stela (když nepočítám pana Gardnera...). Nejvíc oceňuju ty krásně vykreslené love stories, u těch jsem se mnohokrát culila od ucha k uchu. A Gilbert byl nejlepší na celé knize, tak fajn klučičího hrdinu jsem už dlouho nepotkala :)

Viky007
01.01.2017 5 z 5

Krásná a milá knížka, která vás pohladí na duši. Najdete v ní všechno, co ve správném příběhu má být. Skvěle propracované charaktery postav, fantazii, vtip i lásku.
Akorát ta obálka kazí dojem, což je hrozná škoda.

Jane007
09.10.2016 5 z 5

Opět úžasná knížka. Poslední stránky jsem četla s rostoucími obavami a strachem o Gilberta. Jsem ráda, že to dopadlo tak skvěle. Dušička má pokoj. Jediná obálka kazí celkový dojem knížky, ale za to autorka nemůže.

MartinaF
19.08.2016 4 z 5

Ach, ta má romantická duše opět zajásala. Třetí díl se mi také líbil, bylo to přesně takové čtení, které jsem potají četla pod peřinou. Už se těším na čtvrté pokračování

Litocha
06.08.2016 4 z 5

Když jsem byla náctiletá, třetí díl Anniných příběhů jsem milovala, romantické srdíčko plesalo. Teď už je na mě knížka místy přece jen příliš sladká. Ubylo humorných situací, přibylo jímavých a sentimentálních. I tak ale Anna zůstává mou oblíbenou knižní hrdinkou a Avonlea místem zabydleným spoustou postav, u kterých mám pocit, jako bych je znala věky. Mám pocit, jako bych se i já procházela alejí Milenců, sedávala u Rusalčiny bubliny nebo se proháněla v Březovém hájku. Jen postava Fil mi nějak nesedla.

Maanna
30.06.2016 4 z 5

Opět trochu děsuplná obálka a volný "překlad" názvu, ale dobrodružství Anny mě nezklamala, i když někdy už začíná být na mě těch šťastných náhod a konců příliš a navíc je opět překlad poněkud klopotný.

3nitka
09.01.2016 5 z 5

(SPOILER) Chudák Gilbert sa konečne dočkal. Aj tretí diel skvelý.

angiek
17.08.2014 4 z 5

Příjemné čtení o spřízněných duších a konečně si ta Anna uvědomila co v Gilovi má.
Čekala jsem víc slov o Marilině skonu.Přesto je kniha optimistická a plná hezkých chvilek.