Neviditelný

Neviditelný https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124043/neviditelny-124043.jpg 4 289 78

Anders Knutas série

Na malebném švédském ostrově Gotlandu se blíží letní prázdniny. Helena a Per pořádají v letním domku na západním pobřeží každoroční večírek s přáteli, který končí prudkou žárlivou hádkou. Za svítání se Helena vydává na procházku po pláži a v husté ranní mlze někoho potká. Je nalezena brutálně zavražděna. Když je zanedlouho poté objeveno tělo další mrtvé ženy, zavražděné podobně bestiálním způsobem, je kriminálnímu komisaři Andersi Knutasovi jasné, že se jedná o téhož pachatele. O pátrání po sériovém vrahovi mají velký zájem i média a ostrovem se šíří panika. Podléhají jí jak místní obyvatelé, tak přijíždějící turisté. Vybírá si vrah náhodně nebo má nějaký plán? A pokud ano, kdo bude další obětí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Den du inte ser , 2003

konicekbily
13.08.2015 3 z 5

Průměrná detektivka - prvotina autorky. Podívám se na další její knihy.

cantona
09.08.2015 4 z 5

Kniha se dobře četla. Řekl bych, že celkem dobrá detektivka, místy i napínavá. Krásný ostrov a na něm sériový vrah. Spokojenost s příběhem i s rozuzlením.

petrels
04.05.2015 5 z 5

Napínavá knížka od začátku. Má spád a pěkně se čte. Mám v zásobě další knihy této autorky a již se těším až se k nim dostanu.

Pet007
28.02.2015 5 z 5

Skvělá detektivka. Příběh je napínavý od začátku až do konce. Jsme s první obětí, když vrah udeří a zabije ženu i psa. Policie tápe, nejprve zadrží přítele zavražděné, který sedí ve vazbě, zatímco obětí přibývá. Pátrají i novináři, ti mají své zdroje a informace. Jsme s poslední obětí, která uhodne totožnost vraha a důvod, proč musely zemřít ostatní ženy a pokouší se muži jeho čin rozmluvit...

ewi
26.02.2015 3 z 5

priemerna detektivka, da sa precitat, no nijak zvlast nezaujme...nehovoriac o tom, ze dej je fakt dost predvidatelny a omezene uvazovanie hlavnych vysetrovatelov ma niekedy az zarazalo...

VladkaBU
16.01.2015 4 z 5

... knihu mi doporučila kamarádka-kolegyně. Zprvu se mi moc nezdála, ale děj se rozjel a rovnou napínavě, a to až do konce. Jsem ráda, že jsem ji přečetla

evarec
18.12.2014 5 z 5

Děj má spád, je napínavý, hezky se čte. Určitě si přečtu i další knížky od této autorky.

Toňula
29.10.2014 4 z 5

Dle kladných recenzí ostatních uživatelů jsem ze zvědavosti sáhla po této prvotině švédské autorky. Zklamaná jsem nebyla, děj překvapivý, totožnost pachatele též, osobní příběhy aktérů, které se prolínaly dějem oživovaly vyprávění..co dodat, doporučuji a těším se na další.

skocka
14.10.2014 1 z 5

Davam hviezdicku za vysvetlivky k vyslovnosti svedskych mien a nazvov na konci knihy, aj ked za to asi vdacim prekladatelovi/vydavatelovi, nie autorke. Ine vlastne ani nestoji za precitanie.
Postavy v pribehu su nedostatocne vykreslene, ziadna postava vo mne nevzbudila ziadne sympatie. Dej je priamociary, nezaobaleny, lahko predvidatelny. Neraz som sa pozastavila nad zvlastnym uvazovanim postav. (SPOILER!!! napr. zacudovanie sa nad tym, ze preco vrah pri druhej vrazde pouzil ako zbran noz a nie sekeru ako pri prvej... ako keby to bolo pravidlo.)

Kniha ma vobec nezaujala, mala som co robit, aby som ju vobec docitala.

ritz
07.10.2014 4 z 5

Dobrá knížka, typicky severské pojetí detektivky, autorka skvěle popsala chladnou atmosféru Švédska.

jendoslav
27.08.2014 3 z 5

Mari Jungsted bývá nazývána severskou Agathou Christie, což myslím poměrně sedí - nejde zdaleka o tak "literární" detektivky, jako v případě jiných seveřanů, ale pěkně přímočarou záležitost. Tedy žádné velké pitvání se v psychice postav, žádné velké odbočky od děje, prostě se jede přímo po lince vražda - vyšetřování - slepé uličky - překvapivé rozuzlení. Jungsted si vystačí ani ne s 300 stranami, což pochopitelně musí být znát. Kdo ke knize přistoupí s tímto vědomím, nejspíš si ji užije, žádný zázrak to ale není...

tandula
17.07.2014

Zajímavě promyšlený příběh. A rovněž děkuji za vhled do fungování televizního zpravodajství.

martousek
19.05.2014 5 z 5

Já se teda musím přiznat, že jsem netušila, kdo je vrahem:-). Konečně kvalitní kriminálka do kabelky (noste si na cestu do práce každý den minimálně 500stránek) - to zabere hodně místa. Doporučuji!

jefff
24.03.2014 4 z 5

Pravdou je, že Mari Jungstedt píše velmi jednoduše, přímočaře a nic moc nerozvádí. Hlavní postavy jsou tu spíš jako vztyčné body v příběhu, ale propracované charaktery zde nečekejte. Oproti jiným severským spisovatelům je to taková oddychovka. Ale příběh, napětí i pěkný rozuzlení to má. Já byl spokojený, jen to není absolutní špička.

jasmína
17.03.2014 3 z 5

Pro mě poklidná detektivka, děj plynul až byl u konce..

pipetion
30.01.2014 2 z 5

Průměrná detektivka. Za vraždami tří žen se skrývá dávná šikana ve škole. Vrah obviňuje svou matku z lhostejnosti. Matka je vším vinna. Otec nikoliv. To je to jediné, co mi z knížky utkvělo.

Lentilka45
17.10.2013 2 z 5

Do první poloviny kniha ještě ušla, ale od druhé části jsem se nudila a dočetla jenom z přesvědčení, že kniha by měla být přečtená celá.

MahulenaK
16.09.2013 5 z 5

Další skvělá knížka od MJ. Baví mě ten "ženský" rukopis.

markuc
14.08.2013 3 z 5

Priznam se, ze jsem cekal trosku vice...Postavy vystupujici v knize by mohly byt zajimavejsi, dej trosku zapeklitejsi. Prislo mi to cele takove jednodussi, ale zase se to dobre cetlo. To ne, ze ne, clovek u toho ale nemusel moc premyslet - jsem zvedavy na dalsi knihu stejne autorky.

Edana
16.07.2013 4 z 5

Nenáročné, oddechové čtení - něco takové přesně očekávám od detektivky. Jednoduchý styl, žádné velké umění. Neviditelný tato kritéria splňuje. A přináší i trochu víc. Kdo je vrahem sice čtenář tuší, ale nemůže si být zcela jist... Což považuji za plusový bod. Mínusové body dávám za skutečně lehce za vlasy přitažený akční závěr a velmi nevyrovnanou (a těžce neuvěřitelnou) postavu Emmy.