Neviditelný

Románem Neviditelný se českým čtenářům poprvé představuje autorka označovaná za královnu švédské detektivky. Na malebném švédském ostrově Gotlandu se blíží letní prázdniny. Helena a Per pořádají v letním domku na západním pobřeží každoroční večírek s přáteli, který končí prudkou žárlivou hádkou. Za svítání se Helena vydává na procházku po pláži a v husté ranní mlze někoho potká. Je nalezena brutálně zavražděna. Když je zanedlouho poté objeveno tělo další mrtvé ženy, zavražděné podobně bestiálním způsobem, je kriminálnímu komisaři Andersi Knutasovi jasné, že se jedná o téhož pachatele. O pátrání po sériovém vrahovi mají velký zájem i média a ostrovem se šíří panika. Podléhají jí jak místní obyvatelé, tak přijíždějící turisté. Vybírá si vrah náhodně nebo má nějaký plán? A pokud ano, kdo bude další obětí? Knihy se prodalo přes 5 miliónů celosvětově (z toho 2 miliony ve Švédsku) a byla přeložena do šestnácti jazyků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/121290/anders-knutas-neviditelny-HR6-121290.jpg 3.9242

Anders Knutas (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

Den du inte ser (2003)

Kniha Neviditelný

Mysias

To je tak divně psaný... Nějak jsem se s postavami nemohla ztotožnit, najít si k nim vztah. Kniha je útlá, občas plytký popis zbytečných věcí a jindy naopak to rozvedení chybí. Příběh fajn, ale jako by se někdo teprve učil psát. Občas mi to připadalo jako záznam nějaké události. Stručně a jasně. Krátké věty, kde by mohlo být souvětí a lépe by se to četlo. No prostě nevím... Koukám, že kniha je poměrně dobře hodnocena (77%), ale za styl psaní jen dvě hvězdy.

Simi

Pro mě skvělá detektivka a těším se na další díl. Četla jsem komentáře níže a pokusím se o malé vysvětlení toho, co se mým spolučtenářům nezdálo. Vyšetřování zločinu neprobíhá většinou tak, jak je popisováno v tolika úžasných detektivkách. Pokud kriminalisté nemají spolehlivé stopy, většinou jim pomáhá veřejnost. Na nich je, aby si vybrali z toho, co se dozví, to správné. Představte si klidný dovolenkový ostrov. Málo kriminalistů bez zkušeností s tak ohavnými vraždami. Týmy netvoří Poiroti a ti slutečně dobří nemůžou dělat všechno. Takže delegace někdy nedopadne ve prospěch vyšetřování. A pak ta otřesná nedůvěra civilům, ta je často zaslepuje, že jim marně běží čas. Oceňuji, že autorka podala reálný příběh. A jako obvykle pro mne jedno velké plus pro severskou krimi, není tu ten obvyklý úchylný psychopat a detektivové jsou normální lidé a ne trosky závislé na alkoholu a lécích.

petulka.sasanka

Příjemná oddychová četba...ani neurazí, ale ani žádný paf efekt. Místy i napínavé. Určitě čtivé.

Nelly

Celkem dobrý námět, který pohřbila nuda a šeď...

vojteska70

Nic moc. Nemělo to “šmrnc”

laubrino

Poznámka ke členění knihy - výslovnost vlastních jmen by měla být na začátku.

loskatos
08.11.2018

Bohužel celkem zklamání. V podstatě vůbec netuším, co v této detektivce dělala policie. Nevyšetřili vůbec nic, všechny posuny v ději zařídily náhodné nálezy obyvatel ostrova. Přestože postava inspektora Knutase má potenciál, aby si jej čtenář oblíbil, jako policajt toho moc nepředvedl. Dějovou linku kolem novináře a jeho vzplanutí nechápu už vůbec, v knize by dle méhi nemusela být. Ale to už by v knize nezůstalo nic. Dám šanci ještě dalšímu dílu, třeba mě mile překvapí.

Alma-Nacida
14.08.2018

Odloženo. Jen v málo detektivkách mi bylo jedno, kdo je vrah, ale tady ano. Neříkám, že je to knihou, jen ten styl mi prostě vůbec nesedí.