Pád

Pád https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56720/bmid_pad-QJm-56720.jpg 4 1898 364

Andělé / Padlí anjeli série

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Fallen , 2009

DenisaBook
05.01.2018 2 z 5

Kniha mi přišla jako slátanina asi 2 příběhů co už jsem četla. Není špatně napsaná, ale zdálo se mi jako bych ten příběh už držela v ruce.

An52imal
30.12.2017

Více knih, které mě nebavily, jsem nakonec přečetla, jelikož jsem věřila, že tam to zajímavé nakonec přijde. Bohužel, u Pádu se tak nestalo a poprvé za asi rok jsem knihu nedočetla. Slabý děj, skoro o ničem. Všechno je tam takové divné a zmatené. Nedoporučuju.

Leanis
21.12.2017 1 z 5

bohužel, "Pád" je jedna z mála knih, u kterých mě mrzí, že jsem je přečetla. Neskutečná ztráta času. Hlavní hrdinka ukňučená, naivní a zmatená. Děj naprosto předvídatelný, bez zvratů a postavy dělají jedno nesmyslné rozhodnutí za druhým. Fakt. Běžte si radši přečíst Stmívání.

Kačkaknihomol
10.12.2017 2 z 5

Těžký průměr. Opravdu hodně, hodně těžký průměr. Na začátku si to hraje na nějaký "tajuplný" svět a celkově to vypadá poměrně dobře. Jenže pak nastane jakýsi zvrat, kdy se hlavní protagonistka (jejíž jméno si nejsem schopna zapamatovat) asi totálně sjede, protože se chová jako absolutní kravka. U Cama si nejdřív usmyslí, jak hrozně hodný je a že by s ním dokonce mohla chodit, ale na druhé straně jí vlastně dojde, že Daniel je strašně sexy, a že o něj bude bojovat. Vážně, kam se hrabe Isabella Slonová! Do dalších dílů se rozhodně pouštět nebudu, plytký svět s jakýsi anděly, "nadměrná" inteligence hlavní hrdinky a další úžasný věci mě odrazují. A to jsem slyšela, že v dalších dílech bude hůř.

silvinka12
07.12.2017 4 z 5

Mám z toho takové... podivné pocity. Knížka se mi líbila, ale očekávala jsem toho víc.

Katka010
22.11.2017 3 z 5

Četla se mi dobře, mám ráda tento styl psaní ale chvílema sem se nutila to číst a rozhodně to stalo za to :)

RosaLucis
20.11.2017 odpad!

Tak tohlee fakt ne, doufala jsem že mi to trochu objasní příběh filmu, ale to teda ani omylem. Oproti tomuhle je film špičkový. Už nikdy více...

jahoda444
07.11.2017 1 z 5

Knihu jsem četla spíš jako oddechovku a musím říct, že z těchto žánrů jsem už asi vyrostla. Každopádně tím nechci dávat nějaké negativní recenze...Kniha se četla celkem rychle a ten, kdo má rád tuto andělsko/nadpřirozenou tématiku, se tady určitě najde.

Lucijáš276
02.11.2017 2 z 5

Kniha se mi četla celkem dobře, ale po pravdě jsem od ní čekala mnohem víc! :O :)

velunka1269
31.10.2017 4 z 5

Knížka se četla docela lehce. Čekala jsem, že mě více pohltí, ale zatím se to moc po 1. díle nepovedlo. Ale dávám tomu šanci, čte se to hezky a zajímá mě co se bude dál dít s Camem, který byl můj oblíbenec. :-* Film jsem viděla ještě před čtením knížky a myslím, že teď až se na něj znovu podívám, tak ho pořádně pochopím. :-) Už se těším, jaká budou Muka. :-)

Marky222
31.10.2017 3 z 5

Teď jsem objevila postandělské téma a tuto knihu jsem si půjčila díky moc zajímavé obálce. Nebylo to špatný, naopak se mi líbil nápad s tou internátní školou, starým kostelem a hřbitovem. Mělo to takový temný nádech. Jsem spíš na ty záporáky, takže jako mnozí další, jak tady vidím, jsem fandila Camovi a i drňačka Molly se mi docela líbila. Dávám tři hvězdičky z toho důvodu, že mě moc neoslovila Luce, která mi spíš drásala nervy, ale třeba se to s dalšími díly změní :-) Těším se, až se začtu do pokračování.

DéňaPéňa
26.10.2017 2 z 5

Na tuto knihu jsou rozporuplný názory a já se bohužel řadím ke čtenářům, který moc nenadchla. První díl byl ještě fajn, ale u druhýho jsem se už musela do čtení nutit. Ságu jsem přečetla jen z toho důvodu, že jsem ji měla zakoupenou a protože jsem ji chtěla dát šanci. Luce jsem si ale ani trochu neoblíbila, mrzelo mě, jak se chovala ke Camovi, spoustu věcí se nedovysvětlilo, někdy mi to připadalo kostrbatý... :( Nevím no, na mě to silný dojem neudělalo.
Pokud se vám líbí téma padlých andělů, tak radši doporučuji k přečtení ságu Zavržený nebo teď nově vydanou Sedmé nebe.
Ale jsou tací, kterým se tato sága líbila a neberu jim to. Každý holt máme trošku jiný vkus a požadavky.

Kristy21
20.10.2017 5 z 5

Za mě rozhodně plný počet hvězdiček. Byla jsem spokojená. Od prvního okamžiku se mi zalíbil autorčin styl psaní. Perfektní vtažení do děje!

Ahojda43
15.10.2017

Knihu jsem četla a za sebe, jakožto průměrného čtenáře, mohu říct, že je skvělá :) Líbí se mi autorčin styl psaní, každá postava má něco do sebe a ikdyž je toto téma velice omýlané, tak dávám 100% Film mě velice zklamal, všechno mělo rychlý spád a spoustu detailů vyměnili nebo úplně přeskočili :/ V podstatě nechali jen dějovou linii a postavy :/

InsaneUnicorn
30.09.2017 4 z 5

Od téhle knížky jsem nic extra nečekala. Tipovala jsem si že to bude klasický dívčí román inspirovaný Twilightem. Nakonec se mi knížka strašně moc líbila. Sice mi trošku přišlo že někdy to bylo mírně přehnané ale to jsou snad všechny romány.
Ohledně toho že existuje i film pod stejným názvem mé pocity byli mírně znechucené. Ve filmu vše utíkalo až podezřele rychle a musím říct že ten kdo nečetl knížku si musí říct že je to hrozné. Takže moje hodnocení je naprostá bomba až na pozdější filmové zpracování. Už se moc těším až si přečtu další díl.

tessa.mik
21.09.2017 3 z 5

Fantasy mám ráda. Knížka se mi četla moc dobře, ale mám takový pocit, že je to podle stejného scénáře jako plno jiných "originálních fantasy knih. ON je nadpřirozená bytost s partou stejných jako on sám a na druhé straně je ONA, obyčejná smrtelnice, která nezapadá do měřítek té doby (často prošla nějakým traumatem - zemřou jí rodiče, odstěhuje ze svého milovaného města k otci, kterého dlouho neviděla,...). ON je zmítán svými pocity, snaží se jí odehnat. A čím více on jí odhání tím více je ONA přesvědčena, že je pro ni ten pravý. A nesmíme samosebou zapomenout na NÁHRADNÍKA, který se chvíli tváří jako klaďas, chvíli jako padouch...
Ale to nemění nic na tom, že se to čte příjemně. Takže po dalších dílech určitě sáhnu.

jani.ruzicko
20.09.2017 5 z 5

Přiznávám, že jsem nejdřív viděla film.. o knížce jsem vůbec nevěděla. Film mě zklamal, protože jsem vlastně příběh moc nechápala... Takže jsem si koupila knížku, kde mi všechno už dávalo smysl a příběh se mi vážně hodně zalíbil, že jsem si přikoupila i další díly. Za mě super a čtivé :) a hlavně je potřeba si skutečně přečíst i další díly, abyste celý příběh Lucindy a Daniela pochopili... kdo nedočte všechny díly, nic neví, je to jiný příběh než "ON je nadpřirozený a ONA je smrtelná...*=)

AelinAshryver
05.09.2017 3 z 5

Přečteno jedním dechem. Možná to bylo tím, že jsem knížku přečetla tak rychle, možná tím, že jsem nad dějem při čtení příliš nepřemýšlela, ale při čtení mi tato knížka přišla dokonalá. Teď zpětně si uvědomuji,že vlastně zas tak dokonalá nebyla.
Nápad knihy je hezký, ačkoli bych jej nenazvala originálním. Děj už trochu pokulhává. Neřekla bych, že je přímo špatný, ale zase není příliš propracovaný ani zábavný. Co se mě líbilo, bylo prostředí. Atmosféra školy a osazenstvo jsou dokonalé. Naopak se mi nelíbilo, že se na konci objevilo víc otázek než odpovědí. A charaktery některých postav mi připadaly nedotvořené.
Knížku bych ohodnotila jako průměrnou. Nic víc, nic míň. Moje oblíbená nejspíš nebude, ale další díly si rozhodně přečtu. Akorát - nenávidím milostné trojúhelníky. Proč musí být úplně všude???

katee21
28.08.2017 4 z 5

Knížka mi že začátku přišla celkem nudná, ale poté se to rozjelo a já hltala další a další stránku. Viděla jsem i film, který byl o proti knize hodně zkrácený, ale i film stojí za shlédnutí :)

BarunaNefilim
22.08.2017 3 z 5

Upřímně nápad dobrý ano. Vcelku originální....když nejdete trochu pod slupku. Když odhodíte odlišnosti připomíná mi to Stmívání. Typický milostný trojúhelník. Sice velice zvláštní zápletka a tu se dovídáte až ke konci. Do té doby jsem se ke čtení nutila. Vím jistě že do dalšího dílu nepůjdu.....