Pád

Pád https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56720/bmid_pad-QJm-56720.jpg 4 1898 364

Andělé / Padlí anjeli série

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Fallen , 2009

denniys
16.05.2019 1 z 5

fůůj, to byl ale přehmat..větší blábol-paskvil jsem dlouho nečetla..a to jsem si po celou četbu vystačila s každým pátým řádkem a pozor!!- tento styl četby odsuzuju a je to teprve podruhé, co mě k tomu nějaká kniha donutila..to snad radši ani nečíst..upřímně nevím, zda vůbec zkoušet přežít další díl a to zásadně každou sérii dočítám.. příběh nemá opravdu nic!! nemá nápad, originalitu, nějaké "tajemství", protože všechno už někde bylo, je to samé klišé a naprosto předvídatelné..200 stran se vůbec nic, ale opravdu nic, neděje, pak se k ději schyluje taak dlouho, že když nastane, skončí v zárodku a vy přitom od začátku víte, že přesně tak to bude..příběh nemá ducha, hrdinové charaktery a kniha je plochá o jedné primitivní linii, která nemá čím oslnit a stát se zapamatovatelnou..

LilianVanRose
07.05.2019 1 z 5

Tolikrát mi někdo o této sérii vyprávěl, až konečně jsem našla chuť a pustila se do čtení. No abych pravdu řekla mám docela zvláštní pocity z této knihy. Čekala jsem od ní mnohem více na to jak je všemi chválena. Za mě teda nic moc :/ Pomalu jsem nevěděla co se tam děje a vlastně jsem se nedozvěděla, proč se to děje :D Mám chuť dát více prostoru jiným postavám z knihy než samotné ,,hrdince,,. Hodně se rozmýšlím nad čtením druhého dílu ale jsem velmi zvědavá jak vše nakonec dopadne. :’D

tetes
30.04.2019

Mládež s depresiami a psychickými problémami namiesto toho aby sa liečila v psychiatrickom ústave, sa učí v "osobitnej" škole = síce starom, ale skvostnom zámku, kde si "len tak" zdrhá zo školy kedy sa jej zachce a robí čo chce, bez akéhokoľvek dozoru. A pod dozorom sa učí šermovať. Robíte si žarty??? Veď toto samo o sebe nemá logiku :D. Totálna fraška, kde sa zlo tvári ako dobro a bojuje proti... proti komu/čomu? Proti komu môže bojovať zlo, tváriace sa za dobro? Ďalší nezmysel. Vykresliť padlých anjelov = Luciferovu armádu ako dobro, je v absolútnom rozpore. A to meno, Lucy :D, skutočne sa nemohla volať inakšie? Veď existuje viac ako 500 ženských mien, a ona sa práve volá Lucy - teda Lucia, najbližšia ženská alternatíva mena Lucifer... ach.
Samo o sebe sa to ešte tvári ako napodobenina Súmraku, ale čo už, aj sága "Hush hush" je rovnaká (vlastne som si najprv myslel, že čítam ďalší diel tejto ságy), aj sága Škola noci je rovnakým odliatkom.
Kniha propagovaná preto, lebo je americkým bestsellerom. Lenže všetko, čo sa predá nad 10 000 výtlačkov, sa stáva bestsellerom. Z čoho vyplýva, že keby knihu napísal Slovák/Čech, bola by kniha zbytočným odpadom, pretože si neviem predstaviť, žeby ju na Slovensku/Česku kúpilo 10 000 ľudí...

Gabi212
26.04.2019 1 z 5

No... tě... pic...
Na Pád jsem se vrhla kvůli nedočkavosti na druhý díl postandělské ságy Sedmé nebe od !české! autorky. A akorát jsem si tou četbou zas*ala hlavu.
Poslední dobou si říkám - Sakra proč? Proč jsou zahraniční autoři tak propagovaní a ti čeští ostrouhají jen proto, že jim ta naše nakladatelská scéna nedá šanci a prostor? Dotujeme díla cizích autorů, namísto toho, abychom s hrdostí řvali - Hej! U nás jsou stejně tak skvělí autoři a mnohdy i lepší!
Takže... to chce hluboký nádech... opět obálka luxusní, nachytala nás všechny, ale co ten vnitřek? Co ty strohé nesmyslné dialogy a slaboduché myšlenky, které neměly hlavu ani patu? Co ten nepromyšlený děj, který by v takovém ponurém prostředí šel tak dobře rozvířit? Co ta nesnesitelná hlavní hrdinka? Jediná postava, která by stála za řeč, byl Cam a ten, jak jsem si zjistila, po celou sérii neměl žádný prostor a dočkal se ho až v samostatném díle, který dle hodnocení stál za starou bačkoru, stejně jako Zamilovaní andělé.
Díky SN jsem padlým andělům a andělům propadla, ale Pád mi syrově ukázal, jak se dá tato působivá tematika pohnojit.
Jediný, co tam bylo fajn, bylo to, když Daniel vztyčil na Luce prostředníček. Plevel.

lucygreen
09.03.2019 1 z 5

Ufff... Tak konečně přečteno, ale vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Upřímně to bylo strašné. Film jsem viděla a hodně se mi líbil (hlavně Cam :)), ale kniha byla o dost obsáhlejší, ale všechny věci navíc mi přišly strašně zdlouhavé. Řekla bych že tato kniha je přesně ta, která vás dostane do čtecí krize a bohužel od začátku jsem měla velké pokušení ji odložit (možná i odhodit). Takže kniha za mě ne, ale na film se klidně podívejte :).

Evie24
23.02.2019 2 z 5

Hezké ale moc mě to neohromilo fylm hezký ale kniha moc nic

Pupicek123456
22.02.2019 4 z 5

Zatim jsem tento prvni dil zhltla za dva dny,velmi ctive:)))

katushah
13.02.2019 3 z 5

Četla jsem od této autorky Slzu, která se mi celkem líbila, tak jsem si potom ulovila i Pád. Zlákal mně obalem a cenou. Bohužel je to velké zklamání. Děj je celkem v pohodě, místo se mi velmi líbí, ale ty charaktery postav a chování střední školy, jsou šílený. Kdyby místo keců s holkama bylo v knize více mystična, tak by to bylo super. Na film se snad ani nebudu dívat. :-D

Šárušš
06.02.2019 4 z 5

Co k tomu napsat? Napadá mě jen: Kdo zpočátku také fandil Camovi?

Petra38
28.01.2019 3 z 5

Serii ctu znovu,na tema andelu me naladila kniha Sedme nebe od Michalkovy,takze latka je vaaazne vysoko ale jelikoz nemam serii doctenou s patym dilem tak ji dám. Nekdo se zminoval o filmu,videla jsem s titulkama(myslim,ze na dabing se nikdo hrnout nebude) muj nazor je takovy,ze film moc dobry neni a filmari si ho upravili dost podle sveho,tak ze kniha stale o dost lepsi jak film...;^)

Ulrika
21.01.2019 4 z 5

V sérii budu dál pokračovat, abych věděla jak se to vyvine, ale musím se přiznat, že mě ani Daniel ani Luce jako hlavní hrdinové charakterově moc nesedli...

Kukicka
17.01.2019 1 z 5

Tohle docist me skoro fyzicky bolelo. Nechapu, ze podle toho natocili i film, ktery jsem tedy nevidela, ale to brzy napravim, protoze jsem opravdu zvedava, jaky skvost z toho mohl vzniknout.

NathalieVerdun
13.01.2019 4 z 5

Daniel bol fajn postava, ale z nejakého dôvodu si ma dosť získal Cam - som zvedavá, ako sa to s ním vyvinie. K Luce sa radšej ani nevyjadrujem. Tento vyšší počet hviezd udeľujem za Cama.

Kvíka
05.01.2019

Začala jsem ji právě číst. Jako e-knihu. Asi to byla chyba, neboť překlad mě dostává do kolen. Příklady - ... pomohla na nohy jejímu malému třesoucímu tělu ... ztratila se v jeho hustých zlatých vlasech a jeho odpovídajícímu opálení ... a klasika špatných překladů - slovo bizardní. Můžete mě ujistit, že v klasické knize je jiný překlad?

katchamccall
30.12.2018 odpad!

To docela bolelo. Hlavní hrdinka je tak příšerně ukňouraná, že měla lehnout popelem v momentě, kdy ji ten uťápnutej andělíček dal pusu. A nenarušovat po staletí zaběhnutou tradici. Absolutní ztráta času.

tynuska4637
19.12.2018 3 z 5

Pro mě taková klasicky fantasy odpočinkovy relax. Nemůžu říct, že to byla bomba, ani že to stálo za prd. Přečtení rozhodně nelituji! Ba naopak!

MiraiYume
18.11.2018 3 z 5

Příběh není nijak světoborný, nic extra nového, co by tu ještě nikdy nebylo, v něm není. Jen je kolem toho humbuk, nějaká nová módní vlna. Upíři a vlkodlaci asi už omrzeli, tak se lidé vrací k andělům. Autorka má ale čtivý styl, takže se to číst opravdu dalo, o když se většinu knihy nic moc nedělo a Luce byla... no... nerozhodná? Otravná? Vlezlá? Asi to všechno dohromady. Něco se konečně začalo dít až na konci, ale zase to skončilo tak rychle a divně, že to asi čtenáři moc nových informací, co by si nevydedukoval po čas celého čtení, nedalo. Ovšem! Pro cílovou skupinu náctiletých, věčně uzoufaných holek, to bude určitě skvělé počtení.

eva9749
29.10.2018 odpad!

Slátanina.

Shaki
24.10.2018 4 z 5

Na začátku člověk hned nechápe, proč Luce Daniel tak přitahuje a i z chování ostatních je zmatená. Čtenář proto může pociťovat určitý chaos z řádků, které čte. Ale na druhou stranu, vždyť přesně takto se cítí i Luce, tak proč ne.
Kniha dostala pořádný spát a v druhé půlce a konec byl vskutku nejlepší, akorát s hodně zajímavým poznatkem.
Luce mi přišla děsně naivní. Všichni s ní mávali z leva doprava. Hold uvidíme, jak to bude pokračovat.
Daniel je smutná postava. Cam zas nevypočitatelná a rozhodně osvěžující.

Amitiel76
20.10.2018 3 z 5

Asi není příliš dobré, nejprve zhlédnout film, a pak teprve sáhnout po knize, jako to bylo v mém případě. To, že jsem věděla dopředu, o čem kniha bude, mě neskutečně rušilo. A o to víc, že kniha byla vlastně úplně jiná, než film. Ať už dějem, scénami nebo postavami. Všechno se tam totiž odehrávalo úplně jinak. Podle jiného scénáře....
I když musím říct, že kniha byla skutečně lepší než film, který mi přišel hodně zvláštní. Ani po jeho druhém shlédnutí jsem dost dobře nepochopila, co tím chtěl autor říci....
Knihu hodnotím jako průměrnou. Žádné "wow" se tu nedostavilo. Děj se začal tvářit zajímavě až téměř ke konci . Což mě samozřejmě donutí sáhnout po dalším díle, i když vlastně nejsem z knihy Bůh ví jak nadšená :-))
A pak je tu ta věc s "Padlými anděli"...Cožpak už i Bible neříká, že padlým andělům byla odňata křídla? Že byli uvrženi na Zem, bez možnosti jakékoliv nebeské pomoci a podpory? Tak jak to, že se tu Daniel, a všichni padlí andělští chlubí nádhernými křídly, a prohánějí se po obloze? Svádějí boj s temnotou, a používají svou andělskou moc? Asi jsem toho už o andělech načetla trochu moc, a proto mě tohle zarazilo... No, ale to je autorčina věc.
Pozitivně ale hodnotím tu ponurou atmosféru, která se line celým příběhem. Prostředí "nápravného zařízení pro mladistvé" je tu vykresleno doslova hororově.
A ten starý hřbitov z Občanské války, který přiléhá ke kampusu? Brrr...ani za nic bych tam v noci nestrčila nos :-)))
A na závěr musím ještě podotknout, že jsem rozhodně na vážkách, ke komu mám upírat své sympatie. Ke Camovi nebo k Danielovi? Ono asi není zas tak úplně jednoznačné, že je právě Cam ten skutečný záporák.... Uvidíme co ukáže druhá část.