Pád

Pád https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56720/bmid_pad-QJm-56720.jpg 4 1898 364

Andělé / Padlí anjeli série

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Fallen , 2009

Shira27
20.06.2020 4 z 5

To jsem si tak jednou na odreagování pustila film Fallen a čekala jsem další fantasy-romantiku ve stylu Stmívání. Ono to tak jistým způsobem bylo. Ale mě se to děsně líbilo! Konec filmu skončil otevřeně a já si tak říkala, že bych si knížky mohla přečíst, protože mě děj zaujal. A tak jsem se do toho hned druhý den pustila.
Film je knize dost věrný, je tam sice vynecháno hodně scén a pár detailů je jinak, ale ve výsledku to je velmi slušná filmová adaptace s pěkným hereckým obsazením.
Andělská tématika mě téměř úplně minula, mám ještě co objevovat, a tak doufám, že v dalších dílech to bude víc rozebírané.

Tabby
25.05.2020 2 z 5

Tady asi nejsem cílová skupina, nebo to není série pro mě.
První díl mě i zaujal, ale ty další díly byly utrpení, i když jsem je přečetla jen aby jsem věděla, jak to skončí. A kupodivu, ten konec a celý poslední díl je až hloupý. A druhý a třetí díl spíše takový vycpávkoví a zbytečně natahovaný.
Luce mi přišla naivní, hloupá a postupně mi začal vadit i Daniel.
A hlavně to jejich stále omílané ,, nic ti nesmím říct, na všechno musíš přijít sama, " lezlo na nervy. :)

ElikaBendova
24.05.2020 3 z 5

po devíti letech konečně přišel čas, abych si celou sérii přečetla. Pád mě vtáhnul do děje i když téma pro většího znalce, než jsem já může být trochu neoriginální. Já jsem žádnou jinou knihu o andělech nečetla kromě série Krásní mrtví. Takže za mě ubírám hvězdy, protože za to nechutný opakování názvu školy Meče a kříže. Uvidíme co nám nabídnou další díly.

0249
09.05.2020 5 z 5

Tato série mně v táhla do děje. Pro romantiky by to mohlo bejt to pravé. Doporučuju tuto sérii.

Shinju
28.04.2020 odpad!

Jak začít. Už po druhé po několika ledech jsem zkoušela číst tuto sérii, byla to úplná muka, moment nejmenuje se tak náhodou až druhý díl. A nedá se to číst. Na té knize je něco, co se mi nelíbí, ale úplně to nejde popsat. Vůbec nechápu, jak si mohla tato série najít tolik fanoušků a třeba nějaké jiné fantasy série mnohem lepší ani nevyšli celé. Knize úplně chybí šťáva, na kterou tedy rozhodně nebudu čekat do druhého dílu. Příběh asi sám o sobě bude nápaditý, ale je pěkně bídně popsaný. Je to takové béčkové čtení podle obalu vypadající na lepší.

vlkove
19.04.2020 4 z 5

Typický příběh pro mladé s fantasy tématikou. Přiznám se, že tyto příběhy mě stále baví. Příběh je poutavý a atmosféra je správně zoufalá. Styl psaní je občas trošku krkolomnější a hlavní hrdinka mě osobně moc nezaujala, proto srážím jednu hvězdu ale knihu doporučuji všem, kteří mají rádi série jako je Vampýrská akademie, Akademie Evernight, Stmívání atd.
Film také nebyl špatný a pokud máte rádi tento styl, tak určitě doporučuji zhlédnout.

KnihomolkaKatka
23.01.2020 5 z 5

V neděli jsem jakoby náhodou při hledání písničky našla trailer na film, na který jsem se, když vyšel, původně nechtěla vůbec podívat. No, neodolala jsem. Na film se podívala ještě ten den ten skončil hrozně otevřeně, takže jsem se hned v pondělí pustila do knihy Pád, abych četla od prvního dílu. Kniha je jiná než film. Obojí se mi však hrozně líbí.
Daniela jsem si oblíbila. Luce mi byla celkem příjemná, do jisté míry jsem se v ní viděla, protože jsem se do ní dokázala dobře vcítit. Beru druhý díl... :)

Veronica.Key
11.12.2019 4 z 5

Stmívání trochu jinak :D Ale vlastně mě to bavilo víc. Hlavní hrdinka mi totiž byla mnohem sympatičtější, než nějaká Bella.

annasglamour034
09.11.2019 4 z 5

Tajemný příběh, který se odehrává na staré škole pro tak trochu speciální žáky (problémové). Těšila jsem se z popisu tělocvičny, která byla postavena ze starého kostela nebo starého hřbitova. Ačkoliv Luce myslí na Daniela, já jsem celý příběh fandila záporné postavě Cama. Příběh je krásný, jen jsem čekala více popisu tajemné školy, větší zapojení Cama do pobláznění Luce a trochu schopností andělů.

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Ono se mi to vlastní líbilo, hlavně proto, že ten překlad je prostě skvělý. Jinak je to další alternativa Stmívání, akorát tady je epický boží boj (na což přijdete časem) a stojí to na andělích. Jsou tam hodní a zlí a tak celkově taková ta klasika. Příběh je to ponurý, předvídatelný a nechybí ani milostný trojúhleník.

Lenka_S
23.10.2019 3 z 5

Do téhle série jsem se pustila, protože mi pár lidí napsalo, že se jí prý podobá sága Sedmé nebe, ze které jsem momentálně úplně unešená, tak jsem to chtěla sama porovnat. No, nevím, ale mě to nepřijde. Téma padlých andělů a příběh odehrávající se na střední škole je dle mého jediná podobnost. Tahle kniha se mi až tak moc nelíbila (možná proto, že jsem stále srovnávala), takže dám šanci ještě jednomu dílu a uvidím.

AniDi
07.10.2019 3 z 5

Bohužel dle mého jedna ze slabších YA fantasy. Nemohla jsem se sžít s hlavní hrdinkou. A to až do té míry, že mě více upoutal Cam.

kachnica14
28.08.2019 5 z 5

Tohle je ta nejvíc napínavá kniha, kterou sem kdy četla. Někdy jsem se do ní tak zabrala, že mě od ní nešlo odtrhnout. Už už si jdu přečíst další díl.

zuzana4291
06.08.2019 4 z 5

Hezká odpočinková knížka, plná "romantiky" a první lásky. Chvilkama až rozčilující, že si nedokáže vybrat, ale která holka v 17 byla rozumná a nejedla impulsivně a věděla, co chce. Konec mě ani nepřekvapil, ale čekala jsem trošku větší rozuzlení. Uvidím, jaké bude pokračování v dalších dílech.

margitka13
03.08.2019 5 z 5

Na túto knihu nikdy nezabudnem. Toto je kniha, vďaka ktorej sa zo mňa stala pravá knižná závislačka a vlastne je to aj prvá kniha, ktorú som prečítala do konca. Rozhodne odporúčam.

cukrovka
22.07.2019 3 z 5

Nějak jsem se nedokázala vcítit do hlavních postav. Stále jsem tápala v příběhu. Snad bude další díl zajímavější.

EvaStark
06.07.2019 5 z 5

První jsem viděla film, který byl boží, tak jsem si chtěla přečíst i knihu. V něčem byla rozdílná, ale to nevadilo. Četla se straně rychle a vážně mě bavila:) Jsem jediná kdo fandil Camovi? :D

Jeninas
21.06.2019 1 z 5

Tohle vážně není dobrá série. Hlavní hrdinku si neoblíbíte, Daniela si nezamilujete a ačkoliv se autorka tváří, že neee, všechno je podáno dost černobíle. Taky se knihami line deprese, protože z Luce a Dana už jsou všichni vážně unavení.
Fajn je snad jen to, že se hlavní zápletku dozvídáte postupně, a pak taky úplný konec, protože ti dva jsou hodně rozbití a kdyby to dopadlo jinak, seděli by spolu někde v léčebně.

Jasomknihomolka
12.06.2019 3 z 5

Neprekvapí ani neurazí. Nevedela som sa vcítiť do postáv. :-(

Cleo De Nile
06.06.2019 3 z 5

Přesně tenhle typ ukňouraných, sobeckých hlavních hrdinek, co musí být neustále středem pozornosti, nemůžu vystát. A že se jimi vody young adult literatury přímo hemží. Luce je vyloženě ukázková nesympaťačka, a to jsem jí první třetinu knihy celkem fandila. Daniel mě taky moc nezaujal, ale určitě byl lepší, jak Luce.
Jinak téma andělů (myslím, že v době, kdy kniha poprvé vyšla, se o nich v ya knihách dosud nepsalo vůbec) je hodně zajímavé, nápad cením. Napsané je to vcelku slušně, příjemně se to četlo a celkem to ubíhalo.