Anatomie lži

Anatomie lži https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101048/bmid_anatomie-lzi-piF-101048.jpg 4 2490 2490

Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Antarktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Deception Point , 2001

tuldas
15.03.2016 3 z 5

do první čtvrtiny jsem trpěl,ale pak to dostalo spád,

yoshi
09.03.2016 4 z 5

Velice čtivá knížka, od které se člověk nedokáže odtrhnout. Nicméně poslední pětina knihy je až příliš překombinovaná. Kdyby autor trochu ubral, udělal by podle mého lépe.

smajlik25
19.01.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako všechny ostatní knihy od Dana Browna. Jen si myslím, že to ještě nedosahovalo takové kvality jako například Šifra mistra Leonarda. Za mě slušné 4 hvězdičky.

pejty
17.01.2016 5 z 5

Toto je pro mě to nejlepší od Browna. Děj se odehrává ve velmi zajímavém prostředí (Antarktida) a je velmi napínavý, plný konspiračních teorií a záhad, které nakonec mají velmi překvapivé rozuzlení. V druhé půlce se kniha stává parádní a napínavou akční jízdou, kterou jsem přečetl jedním dechem, i když musím přiznat, že na můj vkus měli hlavní hrdinové mnohdy až moc štěstí. Jeho série s Langdonem je parádní, ale téma této knihy je mi mnohem bližší a asi i proto mám tuto knihu radši.

vangog
15.01.2016 4 z 5

Příběh dobrý,dá se číst ale na můj vkus je v ději moc náhod.Určitě jsem na autora nezanevřel.

karlo
12.01.2016 3 z 5

Docela dobrý příběh, z počátku příjemně napínavé, konspirační, trochu scifi. Později (2.polovina) to ale kazí neustávající akce, kterou hlavní (kladní) hrdinové vždy o vlásek přežijí. Celkově fajn, spousta zvratů, uvěřitelné scifi, ale přeakčnělé. (hodnotím audioknihu)

matej9766
21.12.2015 4 z 5

První kniha, kterou jsem od Dana Browna četl. Kniha se mi velmi líbala.

Dějově je dělená na dvě provázené části. Na část odehrávající se ve Washingtonu a na část odehrávající se na Antarktidě. Obě dvě dějové linky mi přišli velmi zajímavé a napínavé. Všechny postavy jsou jednoduše a pěkně popsáné, není zdě nějaké složité emocionální lidské schéma či nějaký rozvoj charakteru. To bych ovšem nebral v této knize jako vadu. Postavám kladným i záporným jsem rozuměl. Jejich motivace byla jasná.

Dozvěděl několik nových věcí, nemohu však posoudit nakolik jsou věrohodné, protože dané problematice příliš nerozumím a nemám potřebné informace k porovnání.

Jediné nedostatky knihy bych viděl v přílišném prvku náhody, který hlavni aktéry provází celou knihou a také se mi nelíbilo, že tři lidi v letadle v podstatě vše vyřeší cestou.
Celkově jsem ovšem s knihou spokojený. Příběhový twist byl pro mě nečekaný a závěr uspokojivý.

Byla to pro mě příjemná, čtivá, napínavá a rychle ubíhající jednohubka, ke které se ovšem nebudu již vracet. Na ostatní knihy autora se určitě ještě podívám.

Zajímavé komentáře: Lector, Mako123123, vpadysak

kvádr
17.12.2015 3 z 5

kniha hezká, ale převelice americká určité pasáže jsem záměrně přeskakovala, ale rozuzlení pro mě bylo překvapivé:)

Jury
02.12.2015 5 z 5

Wow...tak tohle jsem necekal ani nahodou...k tehle knize jsem pristupoval s obavami, ze bez profesora R. Langdona to bude nuda a bude to o nicem...spletl jsem se na plne care...byla to pecka a doufam ve sfilmovani !!! Doporucuju vsem co maji radi thillery, konspiracni teorie a pribehy o lidech co jsou v pozadi a tahaji za nitky ;)

violet1313
17.11.2015 4 z 5

Tohle není sice nejlepší Brownova knížka, ale pořád dokáže vyrazit dech. Přece jenom se mu zase povedlo neuvěřitelně dobře popsat situaci, která se zdá úplně reálná. Možná nemusel být konec tak přehnaně optimistický, ale jinak byl tento titul vážně povedený..

Pepa0216
13.11.2015 2 z 5

Andělé a Démoni byli super stejně tak Šifra mistra Leonarda, ale tohle? Autora jsem poznal až někde na 100 stránce. Roztahaný a místy fakt nudný děj mě opravdu zklamal. Jsem zvědavý na další knihy.

orinka3
24.10.2015 2 z 5

No to jsem si dala. Všichni Brown, Brown...tak jsem si řekla, že ho zkusím. Zpočátku jsem byla docela mile překvapená, protože se mi líbilo prostředí, led, sníh, tajemný objev...ale pak se rozjel obyčejný akční film s prezidentem, střílečkami, šifrovanými zprávami i hovory a vůbec všemi atributy, které k němu patří. Naprosto souhlasím s Evus, mám tentýž pocit. Hrozně mě štvalo, že na konci každé kapitoly naznačí průšvih, nakousne a nedokončí. Ke konci knihy už jsem jenom listovala a chtěla to mít za sebou. Ne, tento pán pro mě prostě není, je až moc senzační a dryáčnický.

aneta3874
15.10.2015 5 z 5

Za všechno může vláda! Pokud trpíte těmito sužujícími pocity, podpořte je čtením této knihy. Perfektně vykresluje situaci, kdy je vláda ochotna udělat vše pro to, aby pravda nevzešla na jevo. Po jejím přečtením ucítíte zvláštní pocity- zmatení, úžas a nutkání začít s revoltou proti systému. Jen do toho!

JessyPitt
10.10.2015 4 z 5

Dočteno jedním dechem. Někdy jsou pasáže poněkud zdlouhavé a až moc popisné,ale to je prostě Dan Brown. Pro mě na konci knihy naprosto nečekaný zvrat a po celou dobu jsem byla v napětí jak to vlastně dopadne. Dávám 4 hvězdy, protože tohle byl teprve začátek jeho skvělé tvorby..

Patapuf
06.10.2015 5 z 5

Jasných pět hvězd.... má to všechno co správný trhák má mít... napětí, ke konci zvrat v záporňácích, zachránce světa a nějakou menší přírodní katastrofu, která zničí zloducha....

Evus
31.08.2015 3 z 5

Nevím, dost přitažené za vlasy, začátek navíc poněkud zdlouhavý - už ani ne napínavý, to autorovo "tajnůstkaření" mě spíš rozčilovalo. Připadala jsem si jako v mateřské školce: "Řekni mi to." - "Neřeknu." - "No tak mi to řekni." - "Neřeknu."... -"Tak si to strč víme kam." A konec poměrně předvídatelný. Jediné, co se mi líbilo, jak do padl POTUSSS.

galinek
28.08.2015 4 z 5

Dlouho jsem ji měla v knihovně, nějak jsem se nemohla odhodlat číst knihu D.Browna bez historického "podkladu". Já si ji užila, bylo to napínavé, místy dost vykonstruované - ale to se dalo očekávat. Svěží prázdninové čtení.-)

Peleus
18.08.2015 4 z 5

Uniká mi, proč je tu v kolonce Žánr uvedeno Horor.
Jedině pokud se tím myslí, že po velmi čtivém thrilleru následoval konec hodný amerických komedií pro teenagery, kdy vše zcela náhle dopadne nejen šťastně, ale po sundání převleků jednotlivých účastníků se ještě "zasmějeme".
Škoda naivního divadla v samotném závěru, jinak další zajímavý jednohubkový titul.

Johanita
05.08.2015 4 z 5

V tomhle příběhu se Brown zase pěkně vyřádil. Přečetla jsem to jedním dechem. Občas jsem měla dost těch technických a vědeckých pasáží a diskuzí, které bych nepochopila, ani kdybych je přečetla 100x. Navíc hlavní hrdinka Rachel je na můj vkus až příliš všeznalá a dokonalá, v druhé půlce knihy mi už lehce lezla na nervy. Ale to nevadí, Dane, budiž Ti odpuštěno. Knížka je to napínavá, kapitoly hezky gradují, už od samého začátku má děj spád, jak ušité pro zfilmování. Překvápko, kdo že je ten zlý, přijde hezky ke konci, to se mi moc líbilo, to mám ráda.

Verisvlckova
31.07.2015 5 z 5

Já prostě miluju knihy Dana Browna. Tohle se řadí do jeho slabších, avšak pořád dokonalých knížek :).