Anatomie lži

Anatomie lži https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101048/bmid_anatomie-lzi-piF-101048.jpg 4 2489 2489

Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Antarktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Deception Point , 2001

kalista1
01.09.2012 5 z 5

Zajímavý a bezesporu nápaditý příběh plný napětí a nečekaných zvratů. D. Brown nikdy nezklame.

mischinka
21.08.2012 5 z 5

absolutně dokonalá knížka! musela jsem číst dál a dál..vtáhne do děje a nepustí :)

Shardlake
09.08.2012

Tato kniha se mně od něj líbila nejvíc a nepostrádala napětí až do konce.

jarkamet
13.06.2012

Pro mě asi nejlepší kniha ze všech pěti co jsem od Browna četl. Od začátku až do konce to bylo svižné, zajímavé. Už se těším na další jeho knihu.

modroocko
01.05.2012 5 z 5

Kniha se četla dobře, děj byl napínavý, doporučuji

ina77
19.03.2012 5 z 5

Právě jsem ji dočetla a je m imoc líto,že už je konec.Je to něco co člověku nepřijde ani na mysl.Opravdu kniha stojí za přečtení a byla by jsem ráda,kdyby takových knih bylo víc.Dávám pět hvězdiček a lituji,že mám plnou knihovnu.

R-VanDerLe
18.03.2012 4 z 5

Po Andělech ... a Da Vinciho kódu třetí kniha od Browna, kterou sem přečetl. Možná trochu nevýhoda, že jsem si četl hned po Da Vinciho kódu, protože nutno přiznat že prvních 100 stran ve mě nezanechalo žádný dojem a chvíli jsem uvažoval, jestli si od Browna nedát pauzu a kouknout po něčem jiném a po čase se vrátit, ale neudělal sem to a rozhodně to byla správná volba.

Na Browna je na počátku knihy až nezvykle příliš málo napětí což mě vyvedlo z míry, ale bylo to pouze tím, že jsem předtím četl, dle mého jeden z jeho nejpovedenějších románu. Od zmíněné sté strany se začaly věci hýbat a napětí rostlo a rostlo. Nedokázal jsem knihu opustit myšlenkami ani když sem ji zavřel a nutila mě, abych ji otevřel při každém volném a příležitostném okamžiku, byť na přečtení jen pár kapitol. Závěr byl opět neskutečně struhující a místy nečekaný. Zápletka jako hrom a navíc opět skvělé téma, které se rozvinulo cestou, kterou jsem opravdu místy nečekal ani náznakem. Vytknout se Brownovi nedá ani občasná "nesmrtelnost" hlavních hrdinů s jakou se setkáme jak v Andělech a Démonech, tak v Šifře. Zde se mi zdá Brown zašel už hodně daleko, podobně jako s pádem R.Langdona "z nebe" v Andělech. Ale pro vše našel patřičné vysvětlení a je třeba říct že v téhle knize nechyběl ani humor a tak sem se nejednou mohl také při naprostém zfanatizovaném hltání obsahu také uvolnit se smíchem na rtech.

Prostě další pecka od Dana.. Dějově a "střihově" neuvěřitelné! Opět střídání dějových linií, podobné nejvíce tomu z AaD, které Vás strhne a vytvoří skvělou atmosféru a napětí!
5* ale nedám, možná mu křivdím, ale v porovnání s jeho bestsellery mě těch 100stran neuhranulo.

Vladislav
23.02.2012 3 z 5

Tak to byl můj první Brown a jak je uvedeno níže pár nezkutečných a hlavně nerealných akčních scén tu knihu trochu ubírá punc,ale čte se dobře

Darf...
14.02.2012 4 z 5

Tato kniha se mi velmi líbí, tak jako všechny knihy od Browna. Velmi neotřelá zápletka mě nadchla. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji za jeden víkend. Samozřejmě několik naprosto neskutečných zvratů, kterým člověk jen těžko věří...ale i to k Brownovi patří, tak proč ne? Je to přeci román, ne literatura faktu.

raisen
13.02.2012

Zajímavé. Tuto knihu jsem četla až PO Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni, leč si z ní nepamatuji skoro nic, na rozdíl od těch dvou . Jen pocit, že mě bavila více než předchozí, to hlavně díky prostředí, ve kterém se děj odehrával. Možná si ji někdy ještě přečtu, ale je fakt, že já se moc ke knihám nevracím, takže to vidím docela bledě.

motycek
07.01.2012 5 z 5

Brown si během stovky stran dokáže vybudovat solidní atmosféru a vzbudit čtenářův zájem i o jiné děj než z pohledu Rachel, místy mě skutečně Gabriela bavila víc. Škoda je, že mě moc nenadchly pasáže zdrhání před Delta Force, a zejména v té poslední jsem se vyloženě nudil, přišla mi dost přeplácaná. Pořád tam něco padalo, kymácelo se a já absolutně ztratil orientaci. Kdo na Rachel a spol skutečně Delta Force nasadil jsem z malé zmínky pochopil sedm stránek před tím, než to Brown odhalil a uvědomil jsem si, že na to vážně sedí nejvíc, autor všechno měnil až do poslední chvíle. Knihu jsem dostal k Vánocům a přečetl od prvního otevření asi za pět dnů. Brown píše pro dospělé, mě je třináct a stejně mě kniha dostala.

St. Jimmy
08.12.2011 4 z 5

První polovina byl takový slabší rozjezd, ale druhá to bohatě vynahradila. To se nedá popsat, to se musí přečíst. Brown si zase, jako již obvykle, hraje s citlivými tématy a přes ně se dostává ještě k otázkám etiky a morálky. Stihnout to za jednu knihu je docela výkon. Zde se to podařilo.

safira111
26.11.2011

Kniha byla moc překombinovaná,děj na lodi byl už navíc. Myslím, že to je od něj nejhorší kniha.

aychend
08.11.2011 5 z 5

Úžasný!!! Nemohla jsem se od ní odtrhnout (ale chyběl mi tam Langdon :-D) - hodně zajímavá

pe3czech
06.10.2011 2 z 5

Přijde mi, že se Dan Brown daleko lépe vyzná v mystériích symbolů. Jakoby sám byl Robertem Langdonem v přiléhavém roláčku...(Nevíte někdo, neplave náhodou Brown po ránu?)

I tuto knihu jsem dočetl, i při této knize mě zajímalo, jakými zvraty Brown zachrání své hrdiny, nicméně zdaleka jsem nebyl vtažen do děje jako při Langdonově sérii. Hranice možného a nemožného v "Anatomii lži" jakoby neexistovala. Srovnání s "DaVinciho kódem" je z vlastního pohledu pro "Anatomii lži" naprosto zdrcu

MoMa
17.08.2011 4 z 5

Rozhodě to nejlepší, co jsem od Browna četla, napínavé, zajímavé, má spád.

Lester555
12.08.2011 4 z 5

Brown znovu vynechal Langdona a vůbec to nebylo na škodu.

Jakubisko
04.07.2011 2 z 5

Uznávám že je to úžasně čtivé a napínavé...na druhou stranu ale taky šíleně postavené na hlavu a hlavně jedoucí stále ve stejném schématu jako Brownovy ostatní knihy. To už člověku časem začne lézt krkem...

smetyl
25.06.2011 5 z 5

Ať si říká kdo chce co chce. Ale tohle je prostě zábavná kniha se strhujícím dějem a více než originální zápletkou! Není třeba vytýkat přílišný spád děje, či nemožné situace z kterých hlavní hrdinové vyváznou. Pro pobavení nadmíru povedené čtení.

Vendiii1
14.04.2011 5 z 5

Hm.. :/ Jsem lehce za půlkou a pořád se nemůžu prokousat na konec ..