Amanda

Amanda https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459690/bmid_amanda-Zhz-459690.jpg 4 556 111

Legie série

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. To ví i posádka lodi Kraksna. Lidstvo je zotročeno mocnou mimozemskou rasou, a tak za pomoci technologie prastaré vesmírné civilizace hledají cestu, jak svoji planetu osvobodit. Nebo alespoň nakopat zadek těm modrým parchantům, co ji vyplenili. Život je ale otázkou priorit. Na planetě Namathé se údajně nachází lidská žena, kterou je třeba zachránit. Hlavně ze vznešených humanitárních důvodů, to dá přece rozum. Jenže když při tom pracujete pro mimozemského mafiána, co vypadá jako slepice, mají věci tendenci se poněkud komplikovat. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

robin9739
06.03.2021 4 z 5

(SPOILER) ????Obsahuje spoiler na první díly.

Druhý díl ze série Legie, temné, krvavé space opery nese název Amanda.
Amanda přímo navazuje na konec Operace Thümmel. Přeživší skupinka našich hrdinu v čele s bývalým analytikem BIS, se snaží propašovat vzácný kov ke skupině emzaků, ze kterou je ve spojení jeden z členů jejich posádky. Zní to snadně má se jednat o zapadlou, zapomenutou planetu na kterou tak říkajíc ser... pes. Bohužel u naší posádky není nikdy nic jednoduché a snadné. Přidejte k tomu možnost po dlouhé době v otroctví svobodně fungovat, na planetě kde máte všechno co potřebujete. Bordel, chlast, vesmírnou Zoo tak víte, že tohle je mega průser, průser ve kterém jde o život. Navíc když se tu objeví možnost zachránit další lidskou bytost je rozhodnuto... Jde se opět do boje, za lidský druh, za lidské přežití.

Druhý díl není lepší ani horší je jiný, napsaný je stylově, vtípky jsou dávkovány v menším množství než v prvním díle ale o to udernější a zábavnější jsou. Zde se děj odehrává především na jedné planetě, není tak různorodý jako v prvním díle, což není chyba jelikož se zde více věnujeme charakterům hlavních postav. Hlavně ruský agent je naprostý šílenec a jeho scéna v bordelu byl jeden s největších knižních masakru co jsem v poslední době četl????????????.
Autorka píše čtivě její text je nápaditý a přitom zbytečně nepopisuje nepodstatné věci, jen to co je pro čtenáře důležité. Tento díl pokračuje v dobré zábavné četbě a kvalitně rozvíjí příběh a svět jenž autorka spolu s Františkem Kotletou zde pro nás stvořili. Těším se na další díl a jsem zvědav co za další bizarní vetřelce a šílené situace táhlé série předvede.

kuruteku
25.02.2021 3 z 5

Šílené, ne tak, jako u Kotlety, ale dá se tušit, že míra sebereflexe u kapitána Bouchače a Lorda Mrdáka je úplně nulová. Ale autoři jejich nepřátelům nedovolí zvítězit. Nové postavy slibují do dalšího dílu nové motivy. A se slepicí bych dohodu uzavírat nechtěl ;-)

Jurashek
19.02.2021 4 z 5

Je to jako Kotleta, ale není to Kotleta, je to Sněgoňová. Je to dobrý. Ve čtvrtině knížky jsem si řekl, že mě sere, že to bude akorát opis jedné eskapády v jediném dni, ale pak jsem četl dál a nepustil knihu z ruky. Je to chytlavé, čtivé, dobře a vtipně napsané, těším se na další díly nejen od Franty, ale od i od Kristýny, která mě přesvědčila, že se mi její psaní líbí. Velmi.

duben
14.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhá kniha Legie velice příjemně překvapila. Trochu jsem nevěděl co od Kristýny Sněgoňové čekat, protože jsem od ní zatím nic nečetl. Očividně se ale dovedla výborě sladit s Kotlety stylem a zatím na mě tak způsob vyprávění působí velice konzistentně. Není to sice Kotleta, ale je to skoro Kotleta. Myšleno v dobré. Hláška střídá hlášku, hrdinové se vrhají střemhlav do průseru aniž by o něm nějak přemýšleli s tím, že z toho nějak snad nějak vybruslí. Za nimi zůstává spoušť, odlétající končetiny a rozzuření nepřátelé, pokud nějací zbyli.

Pobavili mě vtipné momenty, které jsem tolik nečekal, byly sice asi jen 2, ale o to víc jsem si je užil.

SPOILER: Šlo o paní profesorku místo epesních dud a mafiány chycená "samice" na lodi :)

Už se těším na další díl a jen si říkám vzhledem k nechuti Kotlety k malým žlutým tvorům, viz žluťí mimozemští skřečkové v Hustejch a Megahustejch Nářezech v Bratrstvu Krve (Kartani), a tady k nenávisti ke Kulšešům ... nemá on nějaké trauma z dětství s kuřaty? Nepoklovali ho? Nebo nesnesitelně pípali, že se to nedalo vydržet? Jo a jsou taky na K! :D

Terva
12.02.2021 3 z 5

„Mám k tomu plánu
dvě připomínky, šéfe.
Za prvé, je na hovno.
Za druhé, je na hovno.
Teoreticky je to jen jedna připomínka“.

U paní Sněgoňové jsem vždycky na vážkách. Už její první kniha „Krev pro rusalku“, byla sice zajímavá, ale se spoustou opsaných věcí z jiných knih. A hlavně podobný námět měl již jeden natočený seriál. A například její třetí knihu „Město v oblacích“ jsem vynechal. Svým obsahem a úvodní kresbou dost připomíná příběh Alana Campbella „Zjizvená noc“.

Malá ochutnávka:
Pár civilních obyvatel Namathé ležel kousek od pterodaktyla, muž s rozervaným hrudníkem, jako by se z něj nedávno vyklubal vetřelec, žena s prokousnutým krkem a utrženou rukou. Tou druhou i po smrti svírala mužovu.

Amanda, druhá kniha ze série „Legie“ mě možná trochu překvapila. Bylo to svižné, sem tam vtipné a rychle se to četlo. Bohužel ani tady se paní spisovatelka nevyhnula některým frázím, které jsem už četl v jiných příbězích. Tou největší vadou jsou výroky převzaté od mistra Kotlety. Nejvíce mi vadí sprostá slova, která jsou mnohdy vložena do vět, kam se nehodí. Vlastně už ani neplní svůj účel a jen parafrázují styl, kterým se pan K. proslavil.

Citát: Po měsících Giuseppeho kuchyně bych jedl i chlazené opičí mozečky a polévku s očními bulvami.

Příběh se dostal přesně do těch situací, které jsem tušil. Nová parta se řítí vesmírem a přijímá úkoly a sem tam zničí nějakého toho vetřelčího protivníka. Svým obsahem tak série začíná připomínat jinou sérii a tím je Charity od spisovatele Wolfganga Hohlbeina. Série Charity byla napsána někdy v letech 1995 až 1998. Nic nového pod slunce, nebo ve Vesmíru. Ale je to hezky Česky napsané a i když pro mě spíše průměr, myslím, že spoustě nenáročných čtenářů se to bude líbit.
Tři Hetešovo motýlci ( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Viděl jsem holku se šesti kozama.

sidini
11.02.2021 4 z 5

Tak čím začít? Po operaci Thümmel se posádka Kraksny vydává na planetu Namathé. Zatímco Aga má předat uloupený cheptit, úkol našich hrdinů zní jasně: chovat se jako otroci … a hlavně nenápadně. Takže je pochopitelné, že se to trochu zvrtne. Protože, když si otrok ve fáračkách zajde do baru a u nejednoho drinku poklábosí s místní drůbeží, mohou se začít dít věci. Hlavně nesmíme ale zapomínat, že tihle borci zvládnou vyřešit nejeden problém. Ale také dost často nějaký vyvolají, protože jinak by to nebyla ta správná jízda. Ačkoliv byl děj celkem předvídatelný, bavila jsem se náramně a nemohla jsem se ubránit pocitu, že Amanda je snad příbuzná s Žofkou z večerníčku a Sheenou, královnou džungle (trapácký film z osmdesátek). Takže pro mě určitě veselý nostalgický bonus navíc. A co dodat na závěr? Jak u předchozího dílu, opět natěšená na další pokračování.

Tazz1
08.02.2021 5 z 5

Celá série začíná dostávat směr a byla to velmi slušná jízda. Nečekal jsem, že se ženská autorka dokáže vyrovnat řezníkovi z Bruntálu, ale myslím, že tady mu sekundovala víc než přijatelně :-). Do knihy jsem se začetl a nemohl jsem přestat...a najednou půlnoc a kniha dočtena. Na jednu stranu škoda a na druhou super, ráno jsem vstával do práce. Posádka Kraksny se nám rozrostla o dva nové členy, tak uvidíme co bude dále. Hlavně kdo, s kým a kde :-). Jinak Gerasimův análně orální sex s mirskou do jednoho otvoru, ten neměl chybu. Spousta hlášek a akce. Už teď se těším na další díl.

stanislav0373
01.02.2021 5 z 5

Tak tuto spolupráci si velice užívám! Stejná posádka, jiný autor, ale přesto to pasuje jak prdel na hrnec...divoká masturbace palseků, krvelačné boje na uctění památky Zdeňka Srstky, Mirské ženy a neskutečná porce akce a humoru. Prostě nic, o co byste měli přijít... Takže šup hned do trojky! …tedy až vyjde...

Madla81
01.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byl teda hukot. Sněgoňová vás drapne za koule a nepustí, dokud celou Amandu neshltenete (a to i v případě, že jste holka). Je to jízda plná krve, slizu a jiných tělních výměšků známých i neznámých a z použití mimozemského šneka jako boxeru jsem si málem ucvrnkla do textilu. Styl psaní má grády a nenechá vás ani na chvíli vydechnout, lepší než jednička a já se neskutečně těším na pokračování.

Jandýs
31.01.2021 4 z 5

Ježíši.. Zase ty hlášky, to je konec, kam na to kruci chodí. :-D Nasmála jsem se hned u několika pasáží. Konec byl skvěle akční.

kokrokr
30.01.2021 3 z 5

Od Sněgoňové jsem začal číst „Krev pro rusalku” a nedočetl. Tohle dílko hodnotím ale kladně. Přiznávám však, že to všeobecné nadšení z této série nesdílím a považuji obě knihy pouze za dobrý akční průměr na jedno přečtení.

pobijecmuch
27.01.2021 4 z 5

Z pokračování série Legie jsem měl určité obavy. Sněgoňová mně totiž s knihou Zřídla moc nepotěšila a já knihu po několika pokusech, nedočtenou definitivně odložil.
Toto je, ale úplně něco jiného. Sice se věrně kopíruje styl Kotlety (podezřele až moc), ale není to Kotleta. Je to možná o level něco lepšího. Doufám, že pokračování série nebude mít sestupnou tendenci a dočkáme se ještě hodně dobrého čtení.

Afrovicz
26.01.2021 5 z 5

Ještě lepší než předchozí díl legie. Mám trošku pocit, jako by Amandu psal Kotleta a Operaci Sněgoňová. Plné sexu, krve a násilí. Tak, jak to máme v tomhle žánru rádi :) Moc jsem se u čtení bavil, občas se zasmál nahlas a týden vstával nevyspalý, protože nešlo přestat číst...

Dragonian
20.01.2021 5 z 5

Skvělé, úžasné, napínavé a vripné. Drihý díl lepší než první. Nemůžu se dočkat pokračování.

markyticka
16.01.2021 5 z 5

Amanda i Amanda mne neskutečně bavily, bála jsem se změny stylu, ale neoprávněně.

vipera
11.01.2021 4 z 5

Děj, to je sešup. Postavy jsou stejné jako v jedničce a přece jiné. Jakoby se jim ty jejich drsné zadky snažil někdo zjemnit použitím kvalitního toaletního papíru. Aspoň občas...Je poznat jiný autor. Řezník a Rusalka spolu hezky ladí, i když každý nechává vlastní stopu. A to je dobře.

MichalKal
06.01.2021 5 z 5

Tak druhý díl překvapil. ;) super jízda... Snad bude celá série pokračovat ve stejném duchu ;)

pismenkovyJoe
02.01.2021 4 z 5

Pokračování opravdu ještě lepší než první díl, neskutečně jsem se pobavil. Těším se na pokračování a rozhodně nechci urazit Kotletu, ale doufám že co nevidět po něm vyjde i další kniha Kristýny :)

Racek213
30.12.2020 4 z 5

Děj napálený, místy skoro přepálený, jak u těchto autorů bývá. Jo, pobavilo a potěšilo. Ta holka na obálce má obličej autorky ... To další znají jen zasvěcení.

hnusák
27.12.2020 5 z 5

Tedy, to zase byl nářez ... ta dvojka se snad hledala, až se k mému nadšení našla ( myšleno autory :-) ). Ty hlášky jsou fakticky k popukání, pro někoho snad nechutný, až oplzlý, ale v tomto případě se fantazii meze nekladou, díkybohu.