Almužna jen pro bohaté

Almužna jen pro bohaté https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13512/bmid_almuzna-jen-pro-bohate-eQ5-13512.jpg 4 233 64

Román pro ženy s kriminální zápletkou je časově situovaný do neurčitého období první poloviny dvacátého století do prostředí české maloměstské honorace. Autorka komplikovaně splétá příběhy dvou žen, jejichž životy se osudově střetly v rodině bohatého podnikatele na malém českém městě. Obě hrdinky pocházely z lepší společnosti a obě ztratily otce a o svou budoucnost se musely postarat samy, každá však zvolila jinou cestu. Starší z nich se pomocí vypočítavé intriky provdala za staršího bohatého muže, časem mu porodila syna a zmocnila se jeho majetku. Po jeho smrti se zamilovala do mnohem mladšího muže, který okouzlený její krásou konečně zapomněl na svou první velkou ztracenou lásku. Po počáteční idyle se vztahy v rodině prudce vyostřily, když se dospělý hrdinčin syn vrátil z ciziny s mladou ženou, k níž majetnická tchyně zaujala okamžitě nenávistný postoj. Dusivá atmosféra plná nenávisti a výhrůžek vrcholí vraždou, při jejímž vyšetřování postupně vychází najevo pečlivě skrývané tajemství dávného milostného vztahu, jehož odhalení pomohlo pachateli uskutečnit pečlivě plánovanou promyšlenou pomstu.... celý text

Evaneva
19.12.2017

Kniha lehkého žánru na odreagování a relaxaci.

ritz
20.11.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka pro ženy stříknutá detektivkou. Pěkné, čtivé.

haki34
23.10.2017 4 z 5

další hezká oddechovka od HM Körnerové...již moje třetí knížka a autorku radím mezi oblíbené :) v této knize se jí povedlo spojit detektivku s románem, vymyslela příběh zamotaný, kde mě konec opravdu překvapil.
Určitě pokračuji s autorkou dál, líbí se mi že opět i při popisování milostného příběhu/linky nepřekračuje hranici vkusu, postavy jsou uvěřitelné, děj svižný. Možná tam má nějaké klišé, možná podobné náměty byly i jinde a u jiných, ale mně se líbí, i když běžně na romantické a "červenou" knihovnu nejsem. (HM Körnerová je výjimka :)))
Knížka zaujme, čte se rychle a dobře. Takové pohlazení ke kávě za poctivé 4 hvězdy...

Evišťátko
12.10.2017 5 z 5

Autorka mě nezklamala. Kniha se mi četla jak se říká jedním dechem a přesvědčila mě, že v žánru krimi mají naši autoři taky co říct a nepotřebují k tomu kupu krvavých scén.

Selinute
06.10.2017 3 z 5

Pro mě to byla červená knihovna vylepšená zločinem, kdy pachatele odhalíte velmi záhy a toto nenáročné čtení si můžete užívat až do konce...
Byla jsem zklamaná. Knížka dokáže zaujmout, ale určitě jiný okruh čtenářů, než do kterého patřím já. No, prostě smůla, tentokrát jsem při výběru sáhla hodně vedle...

knihovnička007
25.09.2017 5 z 5

K této knize by se hodily dvě věty: Nikomu nevěř. Co zaseješ, to sklidíš.
Tleskám paní spisovatelce, opět se jí povedla skvělá kniha, která se čte jedním dechem.
Postavy skvělé, úžasné, úplně jsem je při čtení viděla. Krásně spletité osudy jedné bohaté rodiny.
Je možno se divit Liborovi, že se choval, jak se choval, když nikdy nepocítil matčinu lásku? Na druhou stranu takového člověka, jako byla Alice, bych nikdy nechtěla potkat. Neskutečně vypočítavá mrcha. Ti, kteří byli nevinní, byli okamžitě podezřelí a vrah byl "v pohodě".... Tak už to chodí.
Příběh, který by byl aktuální i v dnešní době (až na mobily a testy DNA), ale je krásně zasazen do období mezi válkami.
Za mne plný počet bodů!!!

zuzana2599
19.08.2017 5 z 5

V krátké době už druhá kniha H. M. Körnerové, které dávám plný počet hvězdiček. Ano, mně se tento román s kriminální zápletkou moc líbil. Je výborně propracovaný, postavy doslova ožívají před očima, ocenila jsem také děj zasazený do prostředí maloměstké honorace. Příběh se tak krásně četl, nechybělo napětí, láska, skrývané tajemství, prostě vše, co život přináší.
Vážně se již těším na další dílko této úžasné české autorky !!

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání.

hrosik3
14.02.2017 4 z 5

Mně se to líbilo, bylo to čtivé, takové odpočinkové.

Tevik
12.02.2017 5 z 5

Pěkné čtivé,tragická honba za mocí,pro mě tedy nečekané rozuzlení.

Kabalenka
29.11.2016 3 z 5

Pěkné, ale už je to na mě moc nová doba. Mám radši romány ze starší doby.

helča5
09.11.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,od poloviny byla plná napětí,hraje v ní velkou roli majetek a peníze,jako i v dnešní době,láska,zklamání i naděje,hamižnost a udělat pro prachy cokoli.,další skvělá kniha mé oblíbené autorky.

Babo
31.08.2016 5 z 5

Kniha se četla moc dobře. Nejdřív jsem oceňovala schopnost Alice porvat se se životem , obstát v mužském světě , než mi došlo , že má srdce z kamene a razí heslo účel světí prostředky a to kdykoliv a kdekoliv. Tedy především v rodině.
Trochu mi vadila ta spousta náhod , ale ne zase tak moc , abych knihu odložila a tak jsem také došlo k poznání , že nic není náhoda.
Jistě ten konec byl na mě příliš akční ,ale i přes to knihu doporučuji .Myslím , že autorka měla zápletku dobře promyšlenou , atmosféra první republiky se mi líbila.

orinka3
01.03.2016 1 z 5

Tak ne. Tohle "nedám". Nechápu, co nutí současnou autorku psát prvorepublikovou červenou knihovnu o synáčkovi továrníčka. Tuhle knížku jsem ještě neznala a netušila jsem, co si beru. Napsané je to čtivě, o to nic. Ale strašně prostoduché, přežité, dneska jsou tyhle problémy spíš k smíchu. Svedená a opuštěná, utajený porod, úžasné náhody, které dají dohromady dřívější aktéry přesně podle mustru Pytlákovy schovanky. Jednu hvězdičku si kniha určitě zasluhuje, protože se dá číst všude, kde není nutné namáhat hlavu.

sabca
17.10.2015 5 z 5

Mě se kniha moc dobře četla. Bylo v ní všechno. Láska, nenávist, přetvářka intriky a nakonec vražda. Dlouho jsem nepoznala kdo je vrah. Proto jsem jí dočítala v jednom zátahu až po 3 hodině ráno. Můžu doporučit

TaLu
21.07.2015 3 z 5

Od autorky se mi tato konkrétní kniha nelíbila tolik, jako její jiné. Ale četla se opět dobře. Možná mne nezaujal tentokrát tolik příběh, nebo hlavní postavy.

helenkan
03.10.2014 4 z 5

Pěkný příběh ve kterém bylo všechno.Láska,nenávist a dokonce i vražda.Je to ale pohodové čtení a vše končí tak jak má.:))))

Marika Vanova
05.02.2014 5 z 5

Kniha se dobře četla, pachatel mi byl delší dobu povědomý, ale i tak to bylo fajn. Odpočinkové a to jsem zrovna teď potřebovala.

VladkaBU
21.11.2013 5 z 5

... příběh se mi líbil. Původně jsem myslela, že to bude historický příběh, ale i tak byl hezký. Až do poslední chvíle jsem pachatele neznala.

BeruškaB
11.11.2013 5 z 5

dobře se čte, má i zápletku. Pohoda