Alenka v kraji divů… a za zrcadlem

Koupit

Obsahuje Alenka v kraji divů, Za zrcadlem a s čím se tam Alenka setkala. Alenka v říši divů je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Dílu se dostalo vědecké interpretace a bylo označeno za mimořádné. Sama hlavní postava, neustále ohromená Alenka v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodných věcí a událostí, Carrollův um logicky svázat absurdum světa v celé šíři a líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručili dílu světové uznání a přerod v klasiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/9864/alenka-v-kraji-divu-a-za-zrcadlem-9864.jpg 4686
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Levné knihy

Alice's Adventures in Wonderland - Through the Looking-Glass (1865)

Kniha Alenka v kraji divů… a za zrcadlem

Faustka

S Alenkou nikdy, tak úplně nedospěju. A to mě baví.

pismeno

Myslím, že bych to nechápal ani jako dítě.
Co pamatuju, i jako dítě jsem chtěl věcem rozumět.
Byly ovšem doby, okolo čtyř, pěti let věku, kdy jsem se setkával se situacemi, že jsem něčemu nerozuměl a nechápal jsem, že tomu nerozumím, a nechápal jsem, proč se mě na něco ptají, ale přesto jsem nějak odpověděl, protože jsem nechápal, že můžu odpovědět, že to nechápu. Asi takový jsem z toho měl při čtení pocit. O něco později jsem si absurditu toho schématu dost uvědomoval. Možná jako čtyřletý nebo pětiletý bych to uvítal. Možná jsou to ti správní posluchači, i když už se tam mluví o tom, že se chodí do školy, tak nevím. (v jednom předkomentáři se tu odkazuje na autistické spektrum, tak by mi to smysl dávalo)
Zde jsem nerozuměl málem ani doslovu "o autorovi". Nebo už jsem byl tak odmítavě naladěn a tím to bylo. Brrr.
Četl jsem kvůli množství odkazů z jiné literatury, filmů. Je to fenomén, to bezpochyby. Sice nechápu proč, ale je.
Nikdo neni dokonalý a tak mi již asi zůstane navždy utajeno, proč je na tyto příběhy tolik odkazů z knih o fyzice. Nemohl jsem identifikovat, zda mají nějakou oporu, protože za zrcadlem jsem již jen s největším úsilím prolítával, zda se snad něčeho ještě nezachytím. Nezachytil. Naneštěstí, asi nebudu více chápat smysl oněch odkazů, až se s nimi zanedlouho někde potkám. Budu poučen asi stejně jako Alenka, když na otázku dostala nesmyslnou odpověď.
Nehodnotím, protože něco, co vůbec nechápu, nemohu hodnotit (odpad se mi totiž přeci jen dávat nechce).
Snad holčičce Alence opravdu nic nevyvedl. Neni žádný doklad, že by vyvedl. Jen rodina s ním později přerušila styky, co jsem četl, nejspíš měl ty děti opravdu jen rád.

Omlouvám se případným čtenářům mého komentáře.

PhoebePollard

Krásný příběh, i když místy trochu nepochopitelný... asi už nejsem takové dítě, ajk bych doufala. Alenčin příběh je však skvělý, oddechový a zároveň si udržívaši pozornost. A kočká Šklíba vám vždy vyvolá úsměv na tváři. Je skvělé, jak všechny ty zdánlivé nesmysly vlastně dávají smysl, když uvažujete jenom trošku jako dítě.

LucyPevensie

Velmi zvláštní, ale pěkná kniha. Líbí se mi, jak všechny ty nesmysly dávají smysl. Akorát se mi do toho kvůli absenci opravdové zápletky nedařilo začíst.

lushi

Na Alenku jsem buď stará nebo nejsem dostatečně trhlá. Teď jsem si všimla, že kniha je označená štítkem "nonsensy", což opravdu sedí. Na mě je kniha příliš surrealistická a pomalá, musela jsem se přemáhat, abych ji vůbec dočetla. Alenka za zrcadlem mě už bavila více, ale stejně to není kniha, nad kterou bych jásala nadšením.

roni24

Jenda z nejkrásnějších fantasy pohádek, které znám. Lewis Carroll byl jistojistě mistr slova a jeho díla žijí dodnes. Alenka se bude líbit každému, kdo má v sobě alespoň trošku fantazie a duši dítěte. Kniha je plná roztodivných postav, bez kterých by to nebyla taková paráda. Celý ten příběh je jak dobrý, tak zlý. Dobro bojuje se zlem, zdravý rozum s bláznivostí a tak nějak obsahuje všechno, co je třeba. Rozhodně si ji během svého života ještě párkrát přečtu.

ElleNora

Byla jsem trochu ztracená, že jsem si někdy sama říkala, jestli nejsem v říši divů s Alenkou. Za mě tedy zmatené, skvěle nápadité a fantasy, kterému se meze nekladou. Rozhodně si musím knihu přečíst i za pár let, kdy jako starší toho určitě pochopím víc. Mimochodem, jsem ráda, že nám autor nabídl jako postavy i kočky jako Micku a Katku. Kéž by měly větší úlohu.

MAJA0675

Tato kniha vypráví o Alence a jejím snu.
Překvapilo mě, že Srdcová Královna chtěla všechny popravit, aniž by něco udělali.
Nejvíc mě pobavil králík s červenýma očima, který běžel do nory a za kterým se Alenka vydala. Také mě bavilo představovat si Alenky sen. Tuto knihu doporučuji, protože je zajímavá a fantasy.

Tygrovo prokletí
Tygrovo prokletí