Alenka v kraji divů… a za zrcadlem

kniha od:


Koupit

Obsahuje Alenka v kraji divů, Za zrcadlem a s čím se tam Alenka setkala. Alenka v říši divů je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který ji údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Dílu se dostalo vědecké interpretace a bylo označeno za mimořádné. Sama hlavní postava, neustále ohromená Alenka v bezděčných reakcích na imaginativní svět plný podivuhodných věcí a událostí, Carrollův um logicky svázat absurdum světa v celé šíři a líčená přirozenost i znalost dětského chování, zaručili dílu světové uznání a přerod v klasiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/9864/alenka-v-kraji-divu-a-za-zrcadlem-9864.jpg 4690
Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · Levné knihy
Orig. název

Alice's Adventures in Wonderland - Through the Looking-Glass · 1865

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (101)

Kniha Alenka v kraji divů… a za zrcadlem

Přidat komentář
Zelený_Drak
16. záříodpad!

Poctivě jsem přečetla oba díly, abych si konečně doplnila všeobecný přehled, když z tohoto díla vychází tolik jiných autorů. Za celou dobu se mi líbila jedna jediná věta, a to známé "We're all mad here.". Tato kniha se u mě zařadila k těm, u kterých mám silné podezření, že je mnoho lidí hodnotí velmi kladně jen proto, že je to "klasika", takže se stydí přiznat, že tento "klenot" jim ve skutečnosti připadal jako totální slátanina a k smrti je nudil. Nelíbí se mi to ani jako příběh pro děti, ani jako satira, ani jako kritika... prostě se mi ta kniha nelíbí, ničím mě neoslovila a nic jsem si z ní neodnesla. Pozdější příběhy, které "jsou jako Alenka", nabízejí mnohem více. Věřím, že by se mi kniha nezamlouvala ani jako dítěti, protože jsem v dětství viděla útržky různých filmových zpracování a i ta mě nudila.

Faustka
04. července

S Alenkou nikdy, tak úplně nedospěju. A to mě baví.

pismeno
23. června

Myslím, že bych to nechápal ani jako dítě.
Co pamatuju, i jako dítě jsem chtěl věcem rozumět.
Byly ovšem doby, okolo čtyř, pěti let věku, kdy jsem se setkával se situacemi, že jsem něčemu nerozuměl a nechápal jsem, že tomu nerozumím, a nechápal jsem, proč se mě na něco ptají, ale přesto jsem nějak odpověděl, protože jsem nechápal, že můžu odpovědět, že to nechápu. Asi takový jsem z toho měl při čtení pocit. O něco později jsem si absurditu toho schématu dost uvědomoval. Možná jako čtyřletý nebo pětiletý bych to uvítal. Možná jsou to ti správní posluchači, i když už se tam mluví o tom, že se chodí do školy, tak nevím. (v jednom předkomentáři se tu odkazuje na autistické spektrum, tak by mi to smysl dávalo)
Zde jsem nerozuměl málem ani doslovu "o autorovi". Nebo už jsem byl tak odmítavě naladěn a tím to bylo. Brrr.
Četl jsem kvůli množství odkazů z jiné literatury, filmů. Je to fenomén, to bezpochyby. Sice nechápu proč, ale je.
Nikdo neni dokonalý a tak mi již asi zůstane navždy utajeno, proč je na tyto příběhy tolik odkazů z knih o fyzice. Nemohl jsem identifikovat, zda mají nějakou oporu, protože za zrcadlem jsem již jen s největším úsilím prolítával, zda se snad něčeho ještě nezachytím. Nezachytil. Naneštěstí, asi nebudu více chápat smysl oněch odkazů, až se s nimi zanedlouho někde potkám. Budu poučen asi stejně jako Alenka, když na otázku dostala nesmyslnou odpověď.
Nehodnotím, protože něco, co vůbec nechápu, nemohu hodnotit (odpad se mi totiž přeci jen dávat nechce).
Snad holčičce Alence opravdu nic nevyvedl. Neni žádný doklad, že by vyvedl. Jen rodina s ním později přerušila styky, co jsem četl, nejspíš měl ty děti opravdu jen rád.

Omlouvám se případným čtenářům mého komentáře.

PhoebePollard
18. května

Krásný příběh, i když místy trochu nepochopitelný... asi už nejsem takové dítě, ajk bych doufala. Alenčin příběh je však skvělý, oddechový a zároveň si udržívaši pozornost. A kočká Šklíba vám vždy vyvolá úsměv na tváři. Je skvělé, jak všechny ty zdánlivé nesmysly vlastně dávají smysl, když uvažujete jenom trošku jako dítě.

LucyPevensie
12. května

Velmi zvláštní, ale pěkná kniha. Líbí se mi, jak všechny ty nesmysly dávají smysl. Akorát se mi do toho kvůli absenci opravdové zápletky nedařilo začíst.

lushi
04. května

Na Alenku jsem buď stará nebo nejsem dostatečně trhlá. Teď jsem si všimla, že kniha je označená štítkem "nonsensy", což opravdu sedí. Na mě je kniha příliš surrealistická a pomalá, musela jsem se přemáhat, abych ji vůbec dočetla. Alenka za zrcadlem mě už bavila více, ale stejně to není kniha, nad kterou bych jásala nadšením.

roni24
30. dubna

Jenda z nejkrásnějších fantasy pohádek, které znám. Lewis Carroll byl jistojistě mistr slova a jeho díla žijí dodnes. Alenka se bude líbit každému, kdo má v sobě alespoň trošku fantazie a duši dítěte. Kniha je plná roztodivných postav, bez kterých by to nebyla taková paráda. Celý ten příběh je jak dobrý, tak zlý. Dobro bojuje se zlem, zdravý rozum s bláznivostí a tak nějak obsahuje všechno, co je třeba. Rozhodně si ji během svého života ještě párkrát přečtu.

ElleNora
18. dubna

Byla jsem trochu ztracená, že jsem si někdy sama říkala, jestli nejsem v říši divů s Alenkou. Za mě tedy zmatené, skvěle nápadité a fantasy, kterému se meze nekladou. Rozhodně si musím knihu přečíst i za pár let, kdy jako starší toho určitě pochopím víc. Mimochodem, jsem ráda, že nám autor nabídl jako postavy i kočky jako Micku a Katku. Kéž by měly větší úlohu.