Barevné vody

Barevné vody https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311605/bmid_barevne-vody-d4a-311605.jpg 4 245 42

Dobrodružství, výjimečné přátelství a tajemství ukryté v hlubinách moře! Alea už konečně ví, proč se celý život cítila tak jiná. Je mořská panna, stejně jako její matka, která před jedenácti lety zmizela neznámo kam. Matčino záhadné zmizení není jediná věc, která Aleu trápí. Proč je podmořský svět jako bez života? Měl by být plný ryb a hýřit barvami! A žije na zemi víc lidí, jako je ona, nebo je jediná, poslední? Také Lennox nepřestává přemýšlet nad tím, zda je i on mořským člověkem. Je možné, že by zvláštní přitažlivost, kterou k sobě s Aleou cítí, mohla být důkazem? Alea a její přátelé z Alfa cru vyráží k tajemstvím opředenému jezeru Loch Ness. Najdou tam odpovědi na svoje nelehké otázky, nebo je čeká zklamání? Druhý díl velkolepého příběhu o Alee, dívce moře.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Die Farben des Meeres , 2016

Lumine
31.12.2016 5 z 5

Tenhle příběh. Já nevím.
Jsem člověk, který si libuje v logice a reálných řešeních. Normálně by mi to, co zmiňuje Kačkaknihomol pode mnou, vadilo, ale teď ne. Ten příběh je velmi dobře napsaný a přeložený. Je vtipný, napínavý a kouzelný.
Rozhodně je to knížka, kterou bych byla posedlá, kdybych ji četla v 11-14 letech, ale teď je pro mě sladkou knížkou, kterou budu moct doporučovat dětem v knihovně.
Šťastné vlny všem! :)

Kačkaknihomol
26.12.2016 4 z 5

Knížka byla v pohodě, docela jsem se do této série začetla, je to příjemná četba, když je člověk nemocný a nudí se.
Čtyři hvězdičky dávám, ale kvůli ději. Pořád mně vrtá hlavou, jak to že Aleiina pěstounka poslala Aleu na loď, když je jí jen jedenáct let, a navíc "má" chladovou alergii. Autorka se ve věku velmi přepočítala. Tak třeba v této knize se dozvídáme, že se Alea zamilovala do Lennoxe a ten do ní také. "O.K." řekla jsem si, když jsem to četla "je to jen taková dětská láska to přejde". To jsem se, ale spletla. Na konci knihy jsem se dozvěděla, že se Lennox stal Aleyným přítelem. To mně dost nasralo a teď to rozdýchávám. Jsem, ale zvědavá jak to dopadne a tak (až vyjde) se vrhám po třetím dílu. :D