Barevné vody

Barevné vody https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311605/bmid_barevne-vody-d4a-311605.jpg 4 245 42

Dobrodružství, výjimečné přátelství a tajemství ukryté v hlubinách moře! Alea už konečně ví, proč se celý život cítila tak jiná. Je mořská panna, stejně jako její matka, která před jedenácti lety zmizela neznámo kam. Matčino záhadné zmizení není jediná věc, která Aleu trápí. Proč je podmořský svět jako bez života? Měl by být plný ryb a hýřit barvami! A žije na zemi víc lidí, jako je ona, nebo je jediná, poslední? Také Lennox nepřestává přemýšlet nad tím, zda je i on mořským člověkem. Je možné, že by zvláštní přitažlivost, kterou k sobě s Aleou cítí, mohla být důkazem? Alea a její přátelé z Alfa cru vyráží k tajemstvím opředenému jezeru Loch Ness. Najdou tam odpovědi na svoje nelehké otázky, nebo je čeká zklamání? Druhý díl velkolepého příběhu o Alee, dívce moře.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Die Farben des Meeres , 2016

Kikulka97
08.09.2018 3 z 5

První díl byl úžasný, o tom není pochyb, druhý díl byl jiný, ale taky dobrý. Bohužel na něm bylo hodně poznat, že se jedná o knihu psanou pro děti. Byly tam momenty, kdy jsem si říkala, že jsem se pustila do nějakého dívčího románku, ale autorka to naštěstí dokázala vykompenzovat.
Celkové hodnocení - na pokračování a druhý díl je to stále dobré a velmi čtivé. Autorčin styl je prostě okouzlující.

maja11231
30.08.2018 1 z 5

Musím říct že mě kniha moc nebavila. Na to že první díl byl super pokračování už bylo takové moc dětské. Od knihy jsem se pořád odtrhávala a začala jsem přeskakovat i celé kapitoly aby knihu vůbec dočetla (což jsem dlouhou dobu neudělala). Je to škoda protože první díl byl úžasný. Další díl si bohužel už nekoupím

Christianne.K
08.08.2018 5 z 5

Knížka je celkově moc milá, smutná a mě velmi nadchla nemůžu se dočkat posledního dílu.

Unicorn_10
06.08.2018 5 z 5

Tenhle díl byl podle me víc smutný , protože Alea zjistí ze je její matka mrtvá . Ale byli tam i šťastné chvilky . Moc se těším na třetí díl . Je to moc pěkná knížka .

Kočičídívka10
07.07.2018 5 z 5

Moc krásný příběh o hollce která je dívka vody. :-)

Market116
27.02.2018 1 z 5

Vůbec mi nedělalo problém se od knihy odtrhnout, což mě dost mrzelo, protože první díl se mi moc líbil. Bohužel pokračování mě moc neohromilo...musela jsem se nutit, abych knížku vůbec dočetla. Nevím čím to bylo...možná tím, že mi knížka už připadá moc dětská. Každopádně netvrdím, že příběh je špatný. Ale další díl už si určitě nekoupím.

DancerJaneBooks
03.02.2018 5 z 5

Moc se mi tahle kniha líbila. Líbí se mi, že v té knize je tak strašně velké pouto přátelství. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je to moc pěkný příběh i když ty postavy jsou vzhledem k ději celkem dost mladé, ale to moc nehraje roli. Už se těším, až si přečtu třetí díl.

Noctua8
01.02.2018 5 z 5

Opět výborná kniha. I když rozhodně nejsem zamýšlená cílová skupina, jsem nadšená. Knihu/sérii jsem koupila svojí dceři, ale přečetla jsem ji dříve než ona. Je to takové pohlazení a milý návrat do dětských let. Velice oceňuji originalitu v pojetí nových kouzelných bytostí a jejich prostředí. Velmi dobře vykreslené charaktery všech postav. Dobrý příběh, který drží napětí od začátku do konce a posouvá napětí do další knihy. A hlavně ! všudypřítomný optimismus, i v situacích, které zrovna moc veselé nejsou. Ano, ta dobrá a přátelská nálada, která z knihy vyzařuje, je asi největší deviza. Přátelství a soudržnost dětí z AlfaCru je inspirující :-)

Barik05
28.11.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, měla poutavý děj. Je tu hodně překlepů, což mě občas zamezeno. Jinak mužů říct, že to byla velmi povedená kniha.

_tak_asi_simca_
19.11.2017 5 z 5

Zamilovala jsem si tuto knihu. Čtení rychle ubíhalo a nemohla jsem od knihy odtrhnou oči, takže se mi povedlo ji přečíst během dvou dní. Vtáhlo mě to do děje a celou dobu jsem s hlavními hrdiny cítila. Nemohla jsem se dočkat pokračování...

Elsa14
27.10.2017 5 z 5

Naprostá krása. První díl mi přišel více dětský, ale tento už se začal pořádně rozjíždět. Kniha se čte lehce a rychle, a přesto dokáže člověka vtáhnout do děje. Už se strašně těším na třetí díl. Rozhodně doporučuji.

doubravka212
23.10.2017 4 z 5

Celkem dobře vymyšlený příběh, ale je to už dlouho, co jsem ho četla.

Eorin
17.09.2017 3 z 5

Konečně trocha akce v jinak rozvleklém příběhu prvního dílu. Opět se tam hojně zmiňuje problém ekologie (odpadky ve vodách, ropné skvrny, chemikálie a podobně), ale spíš tak mimochodem, žádný z hrdinů o tom vlastně ani nepřemýšlí, takže to působí, jako taková malá podprahová reklama "nevhazujte toxický odpad do moře" a jinak nic. Až na konci je to najednou "trkne".. Škoda, velká škoda nevyužitého potenciálu.
Příběh docela odsýpá, hrdinům by bylo radno přidat dva tři roky, ale i to se dá skousnout. Onen neznámý svět je hezky vymyšlený a poměrně neotřelý a to je obrovské plus celé série. A oddělení Aley a Lennoxe od zbytku Alfa cru příběhu jedině prospělo, byť jen na chvíli.

P.S.: ty věčně chybějící uvozovky u přímé řeči byly nejen matoucí, ale už i dost iritující

Alča31
06.09.2017 5 z 5

Tahle kniha je božská ! Ostatně tak jako první díl. Při čtení této knihy jsem jako v jiném světě, mám pocit jako bych sama zažívala dobrodružství s Alfa cru. Postavy jsem si zamilovala, jsou totiž všechny jedinečné a každá má v příběhu své místo.

soltera
07.07.2017 4 z 5

Aj druhý diel sa mi páčil. Informácie o podmorskom svete a morských ľuďoch sú opísané tak hodnoverne, že mi vôbec nepripadali ako fantasy. Teším sa na tretí diel, len trpnem, aby ho u nás vydali.

Eliška13
02.07.2017 5 z 5

Serie knih Alea dívka moře je moje velmi oblíbená.
Sice nejsem žhavý čtenář, ale tuto knihu jsem si naprosto zamilovala.
Určitě ji doporučuji a nemůžu se dočkat pokračování :D

knihomol5555458
27.02.2017 4 z 5

velice krásná kniha

emajda
14.02.2017

Ta knížka mě uplně odnesla je skvěle napsaná i když možná je to taky tím že ocením fantazii. Doufám v třetí díl

orangerose
01.02.2017 5 z 5

ještě víc zábavný 2 díl než 1 díl, knížka je kouzelná, příběhy jsou ještě víc zajímavé :)

knihomolka4
01.02.2017

Tato kniha se mi libila. Velmi hezky dej, ale (alespon v mem vydani) bylo hodne chyb v uvozovkach. To me trochu zarazilo. Strasne se tesim na treti dil.