Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/bmid_alchymista-zdB-413.jpg 4 7313 962

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

Infary
30.11.-0001 3 z 5

Velice zajímavá kniha, která se dobře četla, ovšem nečekejte zase něco extra záživného..
Vznešená, psaná s rozmyslem a hlubším významem.
Vyskytuje se v ní mnoho myšlenek a především to, že pokud máme nějaký sen, nikdy se nemáme vzdát,
ale celý život o něj usilovat.
Toto dílo nemohu srovnávat s jinými dosud přečtenými knihami.

luciferrus
30.11.-0001 3 z 5

Příjemná kniha, ovšem její kvalita nedosahuje pověsti, která jí předchází.

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

V čerstvých sedmnácti jsem byla na jednom motivačním kurzu, kterým se jako červená nit táhl příběh Santiaga a jeho cesty za pokladem.
Ta kniha má pro mě tím pádem jeden rozměr navíc :o)

Hoďo
30.11.-0001 5 z 5

Coelho mi v tejto knihe ukázal, akým čarom je, keď svoju filozofiu zaobalí, do zdanlivo jednoduchého príbehu. Kniha je veľmi čitateľná a človek si z nej naozaj môže vziať veľa. Pre mňa má oveľa väčšiu hodnotu ako nejaké nadnesené, kvetnaté a metaforické úvahy. Myšlienka, že človek si má ísť vždy za svojím srdcom sa mi síce zdá v dnešnom svete nereálna, ale ako sen o lepšom živote... pre mňa 10/10 pre knihu, ktorá vo mne opäť prebudila záujem o literatúru.

bersek
30.11.-0001 5 z 5

kniha je vyjímečná tím, že si z ní každý může odnést co chce. Není to King není to Morrell nemrazí z toho v zádech. Ale mně udělalo dobře to že jsem jí četl, protože mně stejně jako mnoha jiným připomíná můj život.

escritor
30.11.-0001 4 z 5

Asi nejlepší a hlavně jedna z prvních knih od Coelha, kde myšlenky ještě nebyly tak otřepané.

Monty
30.11.-0001 5 z 5

I po několikátém přečtení si v této knize najdu něco nového...

Baobab
30.11.-0001 5 z 5

Knihu jsem četla už mnohokrát a pokaždé si z ní něco vemu. Na každé straně mi dá nějakou inspiraci, životní pravdu a nadšení do života. Pro někoho jednoduchá, pro mě nejbohatší.

zimmicz
30.11.-0001 5 z 5

Výborná knížka. Coelho sice netvoří nejkvětnatější souvětí na světě, ale to, co říká, podává s jistou dávkou mystiky. A to se mi na něm neskutečně líbilo. Při čtení mi bylo... velmi zvláštně. A to je pro mě jasný signál toho, že tuhle knížku stojí za to číst.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Velmi hezký příběh, který nutí čtenáře přemýšlet o napsaném.

pike
30.11.-0001 1 z 5

Jednoduchý a silně naivní příběh mladého chlapce, který prodá stádo ovcí, jede do Afriky, tam se nechá okrást, pak si leštěním skla vydělá na cestu přes Saharu a najde poklad. Po jazykové stránce je to ještě horší, slohové práce dětí z druhého stupně základních škol zpravidla dosahují vyšší kvality. Vzhledem k pozitivním ohlasům jsem knihu četl dále s myšlenkou "přece to nemůže být tak hrozné až do konce, za chvíli se to určitě zlepší". Nezlepšilo. Jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četl.

Ewča
30.11.-0001 5 z 5

Je to má první zkušenos s tímto autorem a po přečtení Alchymisty určitě není poslední. Alchymistu jsem přečetla doslova jedním dechem. Někdomu může vadit jednoduchost příběhu a styl jakým Coelho knihu napsal. Ale v jednoduchosti je přece kouzlo. Kniha je velice inspirativní a každý si z ní něco odnese. A pak už záleží na každém, jestli se bude inspirovat a prožije svůj Osobní příběh...
K předchozímu komentáři...nemyslím si, že by tato kniha byla určena pro "sluníčkový lidi, co si batikují trička a nejí maso" - já jsem pravý opak a příznivec horrorů a přesto se mi kniha líbila....

Petroff
30.11.-0001 odpad!

Pro mě osobně dost velkej blábol pro duchovní sluníčkový lidičky, co si batikujou trička a nežerou maso. Je to samá metafora, děj je stupidní - má být asi nějakým příměrem ke zkaženosti civilizace a společnosti, ale na to kašlu. Dorazil jsem to jen z povinnosti a proto, že když už to hodlám hanit, tak abych se nemusel vymlouvat, že jsem to ani nedočetl. Prej světovej bestseller, no potěž koště. 1/10

Parisée
30.11.-0001

Tato kniha byla teprve druhá zkušenost s tímto autorem. Ze začátku mi to připadalo jako taková pohádka o tom, kterak chudý chlapec šel hledat své štěstí, avšak současně s tím, jak jsem se propracovával příběhem, jsem poznával i jeho hloubku. Příběh apeluje na nitro každého čtenáře, že vždy má cenu usilovat o své sny a kdo vytrvá, toho sen se splní.

Might
30.11.-0001 5 z 5

Tedka bych asi už hodnotil jinak, ale když jsem si tuhle knížku ve 13ti přečetl docela to se mnou hnulo.

asam
30.11.-0001 4 z 5

Alchymista byla první knížka, kterou jsem od autora přečetla a opravdu mě oslovila velmi pozitivně.
Později jsem od něho přečetla vlastně všechno co u nás vyšlo, ale Alchymista vede.
Na každé stránce moudrost

Lithin
30.11.-0001 5 z 5

Alchymista je knížka, ke které se vždycky ráda vracím a čtu znovu a znovu fascinující příběh o nalezení vlastního štěstí. Kniha mi připadá neskutečně inspirativní a "kouzelná" - jako i ostatní Coelhovi knížky mě strhne na svých vlnách a douho nepustí :)
Je ovšem pravda, že Alchymista, ani ostatní Coelhovi knížky nepředstavují žádnou hodnotnou literaturu. Charaktery nejsou brilantně propracované, příběh je předvídatelný a jazyková stránka na nule.
I přesto je to knížka, kterou rozhodně stojí si za to přečíst.

charvi
30.11.-0001 5 z 5

Kniha Alchymista mne jednoduchou a velmi čtivou formou pobídla k zamyšlení a v kombinaci s Mágovým deníkem jsem začal bojovat se svou leností. Pokud si z knihy někdo nic nevezme, je to jeho věc, ale pokud pohrdá myšlenkami pro jejich jednoduchou formu, počíná si stejně jako hrdinové na počátečních stránkách Coelhových knih.

Elvira
30.11.-0001 5 z 5

Alchymista byl užásný... má duše prožívala ke konci přímo éterické stavy, nevím, asi jsem měla spřízněnou naladu a knihu jsem tehdá přečetla jedním dechem, děj se mi nějak vypařil pocity zůstaly, takže musím doporučit. Zajímavé, že druhé přečtení už tak uchvatné nebylo, a vím, že ji kamarádka prohlásila za prvoplánovou stupiditu, tak si udělejte názor sami...

smejzla
30.11.-0001 3 z 5

Připojuju se k předchozímu komentáři. Ta kniha není špatná, ale rozhodně má dost daleko k tomu, abych ji označil za skvělou nebo nadmíru inspirativní. Upřímně řečeno, kdyby pod ní nebyl podepsaný Coelho a nebyla tak vychvalována, těžko bych ji asi dočetl do konce.

Celkově nemám tohle přímočaré moralizování v oblibě a proto mě kniha neoslovila, snad právě kvůli přílišné čistotě, "nevětvenosti", minimu odboček od hlavní linie a od začátku dost čitelné hlavní myšlence.

brazilská literatura

Paulo Coelho