Agnes

Agnes https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177899/bmid_agnes-Z5y-177899.jpg 4 739 203

Islandský příběh o touze a zradě. Děj se odehrává na Islandu, kde jsou lidské vztahy utvářeny nádhernou, avšak drsnou severskou přírodou, ale i každodenním tvrdým bojem o živobytí. Agnes Magnúsdóttir, mladá žena, je odsouzena za brutální vraždu svého pána a milence, a je poslána na izolovanou farmu strážníka Jóna Jónssona, aby zde čekala na popravu. Jeho rodina je zděšená, že má poskytnout domov odsouzené vražedkyni, a zpočátku jí opovrhuje. Jen Tóti, mladý kněz, který se stane Agnesinou duchovní oporou, cítí při svých návštěvách odsouzené potřebu porozumět jí a pochopit, co se vlastně stalo. Když však letní měsíce vystřídá zima a tvrdý farmářský život přinutí celou domácnost pracovat bok po boku, všichni Agnes poznávají blíže. Postupně se vynořuje její tragický příběh o touze a zradě a najednou vyplývá, že nic není tak, jak se na počátku zdálo.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Burial Rites , 2013

crazyslunicko
26.01.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha. Při čtení stále doufáte, v dobrý konec.. rozuzlení děje je velmi překvapivé

BUBINA1971
22.01.2016 5 z 5

Napínavá od začátku do konce. A pořád jsem věřila, že se Agnes podaří zachránit..... Doporučuji

LittleNightOwl
12.01.2016 5 z 5

Opravdu silný zážitek ze čtení této knihy. Už příběh samotný je velice dobře napsaný, ale fakt, že se vše odehrává na základně skutečnosti, je o to víc napínavé, reálné i smutné zároveň. V příběhu jsem se vcítila do postav a prožívala jejich osudy jako by byly moje. Naprosto nádherná kniha se silným příběhem.

Pauvka
11.01.2016 4 z 5

Tuto knihu doporučuji! Líbí se mi styl jakým je napsaná. Překvapilo mě, že na Agnes změnili názor a začali se k ní chovat jako k rodinnému příslušníkovi. Bylo mi líto jak to s ní dopadlo.

Paja85
11.01.2016 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, námět byl zajímavý, ale hlavní hrdinka si nakonec moje sympatie moc nezískala. Kniha měla slabší i silnější pasáže.

hats
11.01.2016 5 z 5

veľmi sa mi páčila. melancholická, bolestne smutná, živočíšna...

markéta23
10.01.2016 5 z 5

Velmi působivá kniha, moc se mi líbila i styl jakým byla napsaná. Doporučuji.

kobyb
21.12.2015 5 z 5

Krásná a drsná kniha. K Agnes se osud moc pěkně nezachoval, bylo mi jí moc líto a naprosto chápu, že provedla ten krutý čin, aby nenechala trpět člověka, který ji ublížil a kterého milovala.

amysa
09.12.2015 4 z 5

Silné, bolavé a tak smutné... Cítím, že každé slovo, které tady napíšu navíc, vyzní zcela prázdně a tak zbytečně... slzím ještě teď... ach Agnes, je mi to tak líto... Ale rozhodně nelituji, že jsem se o Tvém příběhu dozvěděla a děkuji autorce, že ho pro nás zachytila... Doporučuji!

lenya
07.12.2015 3 z 5

Pěkná knížka, čte se lehce, má spád, je napínavá, má rozuzlení a konec. Příjemná knížka na cesty. Poslední kapitolu jsem přečetla jedním dechem... Konec byl asi takový, jaký měl být, ale určitě každého čtenáře napadne: ,,Jak by to pokračovalo, kdyby...". Bavilo mě vytvářet si představy o tom, jak asi konkrétní osoby dle detailního popisu vypadaly. Takže já jsem spokojená, příběh splnil to, co jsem očekávala - zabavil mě a vtáhl do děje.

Dastinek
21.11.2015 5 z 5

Drsné a smutné.

terka95
20.11.2015 4 z 5

Na tuto knížku jsem se těšila, jelikož je docela profláklá a slyšela jsem na ní pozitivní ohlasy. Nejdříve jsem si musela zvykat na styl psaní, ale pak mě kniha pohltila a zajímalo mě, jak vše skutečně bylo a jak Agnes dopadne. Bylo zajímavé sledovat názory lidí na "vražedkyni". Tato kniha se mi moc líbila. Atraktivní pro mě bylo, že byla 19. století a z islandského prostředí. Historické knihy moc nečtu a knihu, jejíž děj by se odehrával na Islandu, jsem také ještě nečetla. Náhled do života islandské rodiny a islandských zvyků mě nadchl. Bylo to tedy zas něco úplně jiného, než jsem zvyklá číst a ta změna byla skvělá. Tuto knihu určitě doporučuji, ale věřím že se nemusí líbit všem. Navíc jsem se díky této knize dozvěděla jak se tvoří islandská příjmení a to je opravdu zajímavé:))

Kateřina1011
08.11.2015 5 z 5

Pro mě ohromný zážitek. Nádherně napsaný příběh. Tak temný a smutný,... a přesto jsem ho nedokázala odložit...velice silný. Jedna z mála knížek, které mi vstoupily do srdce.

Zrzavá_Tereza
11.10.2015 5 z 5

Silný příběh z drsného prostředí.
Agnes mi přirostla k srdci - jak kniha, tak i hlavní hrdinka.
Doporučuji!

Toupeira
09.10.2015 5 z 5

Skvěle napsaný, hluboký psychologický náhled do duševního rozpoložení ženy odsouzené k trestu smrti. Poslední týdny svého života tráví na islandské farmě, kde těžce pracuje a po večerech vypráví svůj životní příběh, čímž si získává soucit a poté i přátelství spolubydlících. Silný baladický příběh velmi realisticky vystihuje drsnou a ponurou atmosféru doby, místa i jejich obyvatel. Doporučuji, nezapomenutelné čtení!

perpe2a
08.10.2015

Velmi silný příběh, alespoň pro mě. Ani ne tak napsaným stylem, ale spíše tou zvláštní ponurou atmosférou, která Vás vtáhne do děje a nepustí až do poslední stránky. Rozhodně jedna z knih, kterou jsem nečetla poprvé, ale určitě se k ní někdy v budoucnu vrátím.

Klarv
28.09.2015 5 z 5

Zasloužených 5 hvězd. Neříkám, že by kniha nemohla být ještě o kapičku lepší, ale rozhodně si ji budu dlouho pamatovat. Přečteno za jeden den. Kniha je dost zajímavá, i když vlastně toho děje zase tolik není. Spíše až později, když hlavní postava vypráví, jak se dostala tam, kde je teď, je děj svižnější. Ale přece jenom má kniha v sobě něco, že jsem ji nechtěla odkládat.

p.pavlina
31.08.2015 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá. Cítila jsem z ní tu atmosféru, až mi z toho bylo smutno. Něco takového jsem ještě nečetla a stálo to za přečtení.

Jiří.H
19.08.2015 5 z 5

Váhal jsem mezi **** a ***** , ale nakonec dávám pět hvězd. A to hlavně z důvodu toho, že nic podobného jsem ještě nečetl a oceňuji originalitu . V době, kdy většina autorů zpracovává osvědčená témata, je tohle statečný počin. Opravdu skvělá prvotina této autorky. Je vidět, že si dala práci s prostudováním všech reálií. Klobouk dolů. A jak již bylo zmíněno níže v jednom z komentářů: Za 39 Kč v Levných knihách, no nekupte to ...

Acquenta
08.08.2015 4 z 5