Na vlastní pěst

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Agent Borman je mrtev, agent Bytewská – mrtvá, von Wonder – mrtev, Andrea de Villefort – mrtvá. Seznam by mohl pokračovat přes stovky a tisíce jmen. Agentura zničena. X-Hawk konečně zvítězil, jeho armády smetly z povrchu organizaci, s níž soupeřil víc než tisíc let. John Francis Kovář přežil. Sám, se vzpomínkami na smrt svých přátel, se vzpomínkami na statisíce jiných lidí, které obětoval, aby X-Hawkovi nepadlo do rukou oč usiloval – technologické centrum Agentury. V jiném světě bez podpory mocné organizace, bez nikoho, musí sám sobě odpovědět na jedinou otázku: Stojí za to žít? 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138276/na-vlastni-pest-138276.jpg 4.458
Série:

Agent JFK (28.)

Žánr:
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Na vlastní pěst

Přidat komentář
T800
12.08.2018

Tady jsem měl diléma. Žambocha mám rád a proto ty čtyři hvězdy. Napsat to však někdo jiný, dám jen tři. Tohle není klasický JFK, tohle je jen a jen westernový příběh. Doufám, že se tohle rychle vrátí do svých kolejí. Touto knihou ztrácí série své kouzlo.

Tamten
05.09.2017

"Standardní" Žamboch - čtivé, zábavné, přiměřeně napínavé, ale nijak překvapující.

NemmamSlov
03.09.2017

Tak a mame dalsiu Zambochovku za sebou. Po krvavom masakry co nam pan Prochazka nadelil, tu mame zachranne lano od pana Zambocha. Nevedel som si predstavit ako by to mohlo pokracovat, preto som mal aj dlhsiu pauzu co sa tyka JFK, ale Mirko vykluckoval na jednotku. John trosku v tejto casti pochmurnejsi ako je clovek zvyknuty, ale tak zase mal urcite na to pravo, sa smelo stavia na nohy a pokracuje proti boju s jeho uhlavnym nepriatelom X -Hawkom. Uz aby som si zaobstaral dalsi diel.

Terva
28.01.2017

KILLER:
Kód: Hlášení mimo prioritu.
Adresát: GOD
Statut: Krátím seznam.
Všichni padli v boji s pravděpodobností hraničící s jistotou.

(Pozor, tento odstaveček by mohl býti spoilerem)
V misi číslo 27 nazvané Dlouhý černý úsvit se spisovatel Jiří W. Procházka vyřádil. Nechal sprostě a prostě všechny zemřít a to přičiněním temného X-Hawka. Xavierus Hawk konečně dovršil svůj dlouholetý program a zničil bazální realitu. Zemřelo při tom mnoho lidí a ještě více agentů E.F.

Ale, ale přeci jeden možná přežil.
Toto je příběh agenta Johna Francise Smitha, který na vlastní pěst pátrá po možnosti vrátit vše zpět. Po událostech při útoku armády X se JFK propadl do jiné reality a začal v ní žít.
Příběh o přežití je skoro smutný, surový a někdy jsem si připadal, že jsem se ocitl v Mayovce, které jsem tak rád četl jako kluk. Jenomže zde jsou indiáni skuteční a vypadají, že boj je jejich životem.

Malá ochutnávka:
Kus před hájkem a prvními domy stála hned u cesty šibenice. Dva dřevěné sloupy spojené dlouhým břevnem, na něm se ve třech smyčkách houpali oběšenci. Jeden tam visel už dlouho, nohy i ruce mu odpadly, zůstala jen ptáky napůl obraná hlava a trup. Další dva byli čerstvějšího data.........

Příběh má pár zádrhelů:
Oslí můstek asi v jedné třetině knihy – více nebudu prozrazovat.
A druhou věcí je půlroční absence života JFS. Jedno jeho cestování po tomto světě je nepopsané a z nějakého důvodu úplně přeskočené. (Že by samostatná kniha někdy později?)

Mistr Žamboch neopomněl ani na pivo. Ano, i v této realitě se točí:
…..Majitel hospody mi věnoval zkoumavý pohled.
„Jste ze severu?“
…..Ano – Grónsko.
„Jo, Evropa, můj otec tam žil, ve Francii.“
…..Už jsem věděl, proč tady nemá pivo.

Toto je příběh, který se pravděpodobně snaží navázat na předcházejících dvacet sedm misí Johna Francise Kováře. Příběh ve své podstatě není ukončen, ale také nic podstatného nevyřešil. Je to jen příběh, ale dobře se čte.

CITÁT: Tohle je jenom můj svět. Ten si nikdo z vás, lidí, nezaslouží.

Z knihy jsem vybral patnáct citátů a na vlastní pěst je vtěsnal do profilu Miroslava Žambocha pod označením Citáty :-)

fmash
07.06.2016

Nějak mi postupně došlo, že Žambochova silná stránka jsou ženy a interakce s nimi (mluvím ovšem o stránkách jeho knih, autorův životopis neznám ani trochu) a hrdinské emoce - ty dokáže bravurně popsat a ve čtenáři vyvolat odpovídající dojem. Co se samotného děje týče, tak to odsejpá, ale o nic moc nejde. Nicméně v rámci série u mě pořád ještě za čtyři.

Donatello
01.11.2014

Chápu, že chtěl zpět do svého času, ale opustit takovou kočku jako je Annete? Trochu blbec :D

orson
22.04.2013

Ze série JFk jsem četl asi prvních 10 dílů, zarazil jsem se na 10 a 11 dílu, ten už jsem ani nedočetl a od té doby jsem si vybíral spíše podle autora či hodnocení. Tento díl jsem si vybral kvůli autorovi (můj oblíbenec) a musím nekriticky poznamenat, že to je jeden z nejlepších dílů JFK. Dalo by se to číst i bez těch předchozích knih. Při čtení jsem si akle uvědomil, jak jsou skoro všechny hlavní postavy pana Žambocha podobné - Koniáš, Bakly, Ducatti, JFK... tedy né že by mi to vadilo :)

N10Tikky
04.03.2013

Konečně výborný díl od MŽ. :) Kdyby to tak byl u JFK standard.

Asi by měl přestat psát JWP. Minulý díl jsem hodnotil na 3* opravdu jen tak tak. A pokud bych měl "Na vlastní pěst" posuzovat pouze podle "Dlouhý černý úsvit", tak bych musel dát 5*.