Agatha Raisinová a zlý veterinář

Agatha Raisinová a zlý veterinář https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133920/bmid_agatha-raisinova-a-zly-veterinar-vRa-133920.jpg 4 145 42

Agatha Raisinová série

Agatha Raisinová nemůže přivyknout životu na venkově, kde jedinou vyhlídkou na vzrušující večery jsou schůze dámského spolku. Když neuspěje se sbližovacími manévry u souseda Jamese Laceyho – plukovníka na odpočinku – chopí se Agatha příležitosti a navštíví nového, pohledného a nezadaného veterináře. Ačkoli Agatinu mourovatému kocourovi vůbec nic neschází, Hodge musí v rámci milostného dobrodružství vytrpět drsné vyšetření. Jeho oběť je naneštěstí zbytečná, neboť zakrátko se najde zvěrolékař mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , Motto

Agatha Raisin And the Vicious Vet , 1993

Jogobella
22.06.2018 5 z 5

Agatha Raisinová opět nezklamala :-)

TaLu
17.04.2018 5 z 5

Agathu jsem si oblíbila již v prvních větách prvního dílu. Pohodové, odpočinkové čtení. Ani další pokračování mě nezklamalo. Bavila jsem se pobíháním po anglickém venkově, zasmála se u snahy zaujmout pohledného souseda, která měla největší úspěch, když Agatha zapomněla na snahu a věnovala se něčemu úplně jinému, například zjišťování okolností kolem podezřelých úmrtí. Scéna s úpravou uhříku na nose neměla chybu. Představila jsem si samu sebe ve zdevastované koupelně a pochopila jsem, proč mám hlavní hrdinku ráda :o)
Ideální čtení na nedělní odpoledne.

TheGoldenHill
19.10.2017 5 z 5

Ani v této knize vás svérázná a energická Agatha nezklame. Její osobitý šarm vás totiž chtě nechtě dostane. Pod slupkou arogantní a paličaté dámy, se skrytá chytrá, láskyplná, ale trošičku zbrklá žena, která touží někam zapadnout a taky se usadit.
Ovšem, její seznamovací taktika s muži - nemá chybu. Po přečtení pasáže, kdy Aggie musí nutně navštívit hospodskou toaletu a všechno se tak nějak zvrtne, jsem se smíchy málem počůrala-:).
Aggie tentokrát nahání pohledného veterináře, který však nešťastnou náhodou umře. Aggie však nevěří, že jde o náhodu a pustí se spolu se svým sousedem do soukromého vyšetřování.

Majdule
20.05.2017 3 z 5

Útlá detektivka slibovala uvolnění a potěšení a v principu nezklamala. Mě ale některé Agathini rysy a projevy natolik lezly na nervy, že jsem dokonce zvažovala ji odložit. Navíc nejsem (nikoliv bez výjimek) příznivcem intuitivních pátrání a řešení. Oceňuji buď práci intelektu nebo poctivé vyšetřování.
Přesto nacházím řadu půvabů. Kniha je velmi čtivá a dobře odsýpá. Postavy jsou barvitě a trefně vylíčené, dokážu si je živě představit, a to ne každý autor umí.

Stellia
15.03.2017 5 z 5

Druhá kniha s Agathou Raisinovou sa čítala ešte rýchlejšie, a lepšie, ako prvá. Prostorekosť Agathy ostáva na rovnakej úrovni a teda nie je o vtipné situácie núdza...S radosťou oznamujem, že sa odhodlane púšťam do tretej časti :)

Selinute
23.02.2017 5 z 5

Ách, Agatho, s tebou se člověk opravdu nenudí...
Další lehký humorný příběh z anglického venkova, který mě dokonale pobavil. Bylo to super a já už se těším na další ztřeštěné vyšetřování sympatické Agathy.

Toffee
11.01.2017 4 z 5

Lepší než jednička, ta byla víc seznamovací. Tady už je Agatha zavedená "firma" a zábavnému amatérskému pátrání tak nestojí v cestě žádné nadbytečné vysvětlování.

Tiffany
09.10.2016 5 z 5

Bezvadný, humorně laděný detektivní příběh z anglického venkova. Ideální na podzimní sychravý podvečer.

alnahu
26.09.2016 4 z 5

Další oddychové čtení s Aghatou.V tomto příběhu pátrá po vraždě veterináře a staré dámy.

Andy6
15.08.2016 4 z 5

Jo dobrá detektivka, mám ráda Agathu ze seriálu.

Gity
24.07.2016 4 z 5

Tahle kniha s Agathou se mi líbila víc než kniha první, asi už jsem si na Agathu a její paličatou a umanutou povahu přivykla. Líbilo se mně to, že Agatha vyšetřuje zločin spolu se sousedem, plukovníkem Laceym - sympatický chlapík. Vykreslení vztahu mezi ním a Agathou je docela vtipné a jsem zvědavá, jak ty "tanečky" mezi nimi budou pokračovat v dalších dílech. Moje sympatie získala Agatha i svým vztahem ke kočkám - ejhle, ta samolibá a arogantní mrcha umí být i soucitná a láskyplná :-).

Keddie
08.06.2016 5 z 5

Příjmené oddychové čtení.

Damato
25.05.2016 5 z 5

Jedna z mála detektivek, u které jsem se smála a to i sama sobě. .Suprové a oddychové čtení, musela jsem se smát jejím reakcím při nadbíhání - ale která holka, dívka či už dospělá a odrostlá důchodkyně tohle nezažila a nestála hodinu před zrcadlem, aby vypadala ještě šíleněji než normálně. Máme to za sebou všichni ( já když jsem po oddychovém čase po rozvodu natrefila na svého současného teď už fakt životního partnera, tak jsme se zrovna doma VELICE NUTNĚ chystali malovat- partner je malíř - a tak jsem si dala ten den náležitě pozor na namalování svého obličeje a při odchodu z koupelny mi můj - tehdy 16-ti letý syn- řekl: " ty mamko a to budeme malovat byt? Já jen, že vypadáš jak indián na válečné stezce..." Chytrý chlapec. Udělala jsem ze sebe okamžitě Popelku a šup - starý obnošený džíny místo nových legín - koupených schválně na malování, starou flanelku pod zadek místo upnutého tílka s výstřihem- a nebyly vidět alespoň špeky, místo mejkapu nenápadnou řasenku a dost - no hotová dělnice z doby budování socialismu. Ale úspěch zaručen.) Tak a teď se jdu vrhnout na další Agathu .

DajaF
14.05.2016 3 z 5

Příjemná oddychovka.

woodward
19.02.2016 5 z 5

Po přečtení druhé knihy o Agátě Raisinové je mi to jasný; paní Beatonová vymyslela báječné detektivky s báječnou titulní postavou ale doopravdy vůbec nedomyslela to Agátino zázemí. Agatha je sympatická rozechvělá dušička, občas trochu zbrklá, sice chytrá a cílevědomá, ale určitě ne drsná, ostřílená podnikatelka-bojovnice, jak se nám tu předkládá; leda by se s odchodem z podnikání "převtělila" do úplně jiné osoby. Ale vzhledem k tomu, jak pěkně se autorce daří splétat její příběhy a malovat obrázky z života na vesnici, to není tak závažná chyba. Je to milé, zábavné, místy napínavé, místy sranda. Pět hvězd.

Ulala
30.01.2016 5 z 5

Odpovídá mému očekávání. Lehká, odpočinková kniha, v níž se prolínají osudy obyvatel anglického venkova. Vřele doporučuji všem, kdo si chtějí odpočinout od každodenního stresu.

Pavlusa007
28.09.2015 4 z 5

Skvělé na odpočinutí a jedna z mála detektivek, kterou si přečte i moje mamka :).

Elbereth13
04.02.2015 4 z 5

Na to že detektivky nečtu, tak to byla pohodová odpočinkovka :)

tanika
30.12.2014 3 z 5

Dle mého názoru lepší než první díl, četla se dobře, děj měl spád, oddychové čtení

Evik30
14.08.2014 3 z 5

I když mi občas přesně takové detektivky lezou na nervy, tahle byla docela dobrá. Taková oddychovka. Čte se rychle srozumitelně. Je zábavná. Trochu je to u Agathy "hon na chlapy" okořeněný pátráním po vrahovi veterináře a staré dámy.
Doporučuju jako lehčí čtení třeba na dovolené.