Agatha Raisinová a vražedná setba

Agatha Raisinová a vražedná setba https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175187/bmid_agatha-raisinova-a-vrazedna-setba-tk1-175187.jpg 4 156 48

Agatha Raisinová série

Agatha Raisinová se po zasloužené dovolené vrátí zpátky na venkov a s nelibostí zjistí, že zájem jejího šarmantního staromládeneckého souseda Jamese Laceyho upoutala nová žena. Krásná Mary Fortuneová se do Cotswoldsu přistěhovala teprve nedávno a vypadá to, že Agathu trumfne naprosto ve všem – zejména co se zahradničení týče. A zahrádkářská výstava se blíží mílovými kroky. Kéž by se tak objevila nějaká pěkná vraždička, která by Jamesovi připomněla Agatiny geniální detektivní schopnosti!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

Agatha Raisin and the Potted Gardener , 1994

Danuše7
03.05.2019 4 z 5

Zábavné řešení případů.

zbožňuju_knihy
25.03.2019 5 z 5

Dalsi odpocinkove ctivo. Vyborne na prokladani nejakeho hutneho nebo brutalniho cteni. Uz se tesim na dalsi dil!

Ana72154
02.02.2019 4 z 5

Určitě si přečtu další knihy s Agathou

Pavlnka
23.01.2019 5 z 5

Opět klidne, vtipné a pohodové čtení k odpočinku. Moc se mi série o Aghatě líbí.

hrosik3
21.01.2019 3 z 5

Odpočinková četba z anglického venkova.

klobonek
18.12.2018 2 z 5

První polovina knihy se točí kolem jejího souseda Jamese a novou občankou obce Mary Fortuneovou, kde Agatha neustále řeší Jamese a nemůže se vyrovnat s tím, že má oči jen pro novou obyvatelku poklidné obce. Tečku tomu James nasadí, když společně s Agátou naleznou Mary mrtvou a zapíchnutou v zahradě zavražděné, v ten moment se Agátě přiznává, že s ní měl milostný poměr. Agátě začne být James protivný, ale přesto s ním začne vyšetřovat vraždu.... Vyšetřování probíhá tím způsobem, že Agáta s Jamesem obchází sousedy a ptají se jaký měli názor na Mary Fortuneovou. Do konce knihy jsem čekal, že nastane něco mimořádného, ale bohužel jsem se tohoto okamžiku nedočkal. Vyšetření vraždy bylo velice rychlé a tak trochu přitažené za vlasy.... Na druhou stranu to byla taková oddychovka, nic světoborného - jak říkám - neurazí, nenadchne :-)

Marejka
28.11.2018 5 z 5

Tuším, že třetí kniha v pořadí této minisérie Agathy. Opět jsem četla skoro jedním dechem. Mně vyhovuje slohem, pohodové čtení...

haki34
10.09.2018 3 z 5

První setkání s Agathou...sice někdy by si občas zasloužila nějakou tu výchovnou, ale celkově to byla zajímavá, místy i vtipná ženská..jakoby autorka občas nevěděla, jakou tu Agathu chce mít.... nechápu trochu Agathino nutkání k podvodům a také prapodivný vztah se sousedem..jinak příběh a oběť se rýsovali hned od začátku..., vrah - dalo se to tušit, ale celkově pěkná oddechovka tak za 3,5 hvězdy....

TaLu
24.04.2018 4 z 5

Pohodové setkání s Agathou na jedno odpoledne. Po přečtených thrillerech byla tato četba přesně takovým pohlazením, které jsem si naordinovala, abych vyvážila emoce :o)
Příjemné vyprávění jen tak "mimochodem" naruší vražda, u které se ( jak jinak) Agatha opět nachomýtne. Jen dějová linka zakoukanosti do souseda působí již trochu smutně. Měla by ho pustit v myšlenkách k vodě, třeba by si pak uvědomil, že i ženy ve středním věku "stojí za hřích" .....

hopen
13.03.2018 2 z 5

Pohodové čtení ke kavičce :-)

Jogobella
17.01.2018 4 z 5

Příjemná oddychovka, hezké čtení.

Alma5
16.10.2017 3 z 5

Kniha měla rychlý spád, přečetla jsem ji za den. Škoda že se autor drží pořád stejného schématu, jenom se vymění záporná postava. Ale u oddechové četby to asi není podstatné.

SBH
03.09.2017 3 z 5

Klasická detektivka jakoby vystřižená samotnou Agathou Christie. K přečtení mě zlákal TV seriál. Bohužel v knize scházely břitký humor a hlášky, které se sypaly z obrazovky. Naopak na stránkách mi hrdinka přišla zahořklá a nevyrovnaná. James by zasloužil pěstí - s psychopatkou si začne románek bez mrknutí oka, vůči Agátě projevuje nepochopitelnou odtažitost. Samotné detektivní pátrání neurazilo, ale o napětí si nechalo jen zdát. Když padnu na další díl série, přečtu ho, ale vyhledávat nebudu.

Toffee
16.05.2017 4 z 5

Mám tu Agathu čím dál radši.

Stellia
20.03.2017 4 z 5

Agathu som si skutočne obľúbila, i keď sa mi nepáčilo jej rozporuplné správanie. Miluje Jamesa. Neznáša Jamesa. Ale predsa ho miluje...Ako keby sa ani sama autorka nevedela rozhodnúť, či svojim postavám dopraje konečne šťastný vzťah. James sa naopak drží svojho ustráchaného prístupu k opačnému pohlaviu, takže tieto citové rozpory aspoň trošku vyvažuje. Čo sa týka prípadu, predstava takejto "sadenice" mi prišla vtipná a neotrelá...Tento raz je to za štyri hviezdičky, Agatha :( Kvôli tvojmu nerozhodnému ja, ktoré ma nudilo už pri tretej strane...

kadgam
11.01.2017 4 z 5

Prečítala som pár titulov zo série, nenadchnú ale pobavia

alnahu
19.09.2016 5 z 5

Výborný detektivní příběh, tentokrát se Agátha vrátí z dovolené domů do vesničky Carsley, kde ji čeká mnoho překvapení .V Carsley se blíží zahrádkářská výstava a soutěž o nejkrásnější zahradu. Samozřejmě zde dojde k vesnické vraždě a Agátha a její přítel James Lacy vypátrají vraha. Výborně napsaná kniha po otráveném koláči ,druhá nejlepší. Čtivá ,výborná oddechovka s nádechem napětí.

Damato
30.05.2016 5 z 5

Agatha mě - nečtenáře detektivek - chytla hned po přečtení první stránky ve Zlém veterináři a musím říct, že mě fakt baví, není to žádná sucharka a má ( na rozdíl od jiných kladných detektivů) i své krásné záporné stránky, s tou zahrádkářskou soutěží jsem ji i fandila a přála jsem ji, aby na to nikdo nepřišel. Fakt dobrý -je to o napětí , ale i o legraci, baví mě, hned jdu na další :-)

Ulala
03.04.2016 5 z 5

Čtivá, příjemná detektivka. Právě tak na nedělní den. Postupně se u Agathy "obrušují hrany", z nepříjemné "megery" se stává oblíbenou členkou vesnické komunity. Docela se těším na další část série.

woodward
02.04.2016 5 z 5

Nejenom Agatha, ale i její příběhy jsou plné rozporů. Ona je chvíli mazaná, světem protřelá bývalá manažerka, schopná vymyslet cokoliv a usadit kohokoliv, a chvíli zase rozklepaný trdlo, když se pokouší sbalit souseda, jako patnáctka zblázněná do svého učitele.
A vyprávění M.C. Beatonové je na tom stejně - na jedné straně pohodová víska, kam se Agátě přes všechny její úlety podařilo dobře zapadnout, na druhé straně neutuchající pokušení Londýna které přinášejí bývalí kolegové když se ji snaží zlákat zpátky k profesi, kterou pověsila na hřebík. A ona, při vší své znalosti světa a lidských povah si neuvědomuje ani to, že ji lidé v Cotswolds neodvolatelně přijali mezi sebe, ani to, že zájem bývalých spolupracovníků se s přátelstvím cotswoldských nedá srovnávat. Zkrátka, autorka i nadále zápasí s backgroundem - ale její detektivky jsou živé čtivé a zábavné. Uvidíme, jak to bude dál.