Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402364/bmid_polibek-Cd4-402364.jpg 4 2344 533

After série

2. Vydání …můj život a moje srdce už nikdy nebudou stejné. Potom, co do nich narazil Hardin, už ne. Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí s chápající matkou a má kluka svých snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát. Tessin pohodový život ale v okamžiku změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, sexy rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní kluci, které poznala… A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení a výbuchy vzteku. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale… jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

fa.sci.ko
05.03.2021 odpad!

(SPOILER) Bez jakýchkoliv výčitek jsem dnes po letech změnila hodnocení knihy na odpad. Proč? Protože to je odpad všech odpadů. Ani DIMILY nebo Elitní klub králů nedosahují takových nekvalit.

After vzniklo jako fanfikce na Harryho Stylese na wattpadu a mělo tam i zůstat. (Stejně jako všechny ty rádoby knihy, co tam kdy vznikly.)

Bylo nebylo kdysi žila ve Spojených státech amerických krásná osmnáctiletá Tessa Youngová, nevinná a těžce naivní vysokoškolačka, co nejraději nosila espadrilky, četla klasiku a měla toxickou matku, která se podepsala na jejím vnímání světa a bohužel i na chování.
No a tahle vysokoškolačka potkala děsně zlého kluka jménem Harry (četla jsem wattpad verzi, takže za mě je to prostě Harry), co byl potetovaný od hlavy až k patě, měl jeden piercing vedle druhého, ale byl to překvapivě génius na klasickou literaturu a tak trochu debílek s POZOR! příšerným traumatem z dětství, kterým omlouvá své chování.
(Jenom v těchto dvou odstavcích jsem napočítala asi šest klišé.)
No a náš příběh začne, když se ti dva potkají. V tu chvíli se totiž spustí lavina ponižování, výsměchu, pohrdání, hádek o ničem, nezdravé žárlivosti, potřeby kontrolovat ostatní a pak přijde na řadu i sexuální scéna, po které se vám bude chtít zvracet.

Hele, já jsem toho názoru, ať si každý čte, co se mu líbí. Nechci nikomu nic nutit ani zakazovat, ale do háje?! Nelíbí se mi, že tohle čtou třináctileté holky a co hůř, že si idealizují Harryho-Hardina jako jejich ideálního partnera. Fuj. Nikdy. Agresivní chování, co omlouval dárky? Odporně žárlivý kluk, co si myslí, že může všechno? Vážně?! Ne. Ne. Ne.
Aby to nevypadalo, že za všechno může jenom Har. (pokračování jména si vyberte sami), tak bych chtěla jenom podotknout, že Tessa byla taky pěkná nanynka. To jí Har. chování vůbec nevadilo? Ani trošku? Jedno odpuštění za druhým. Jakoby se nechumelilo. Blé.

Celé to vlastně bylo o tom, jak se potkali dva toxičtí idioti (pardon za ten výraz), kteří rozuměli literatuře. Hádali se, odpouštěli si, hádali se, usmiřovali se, málem měli sex, hádali se atd.
Nechápu, kde se vzal ten úspěch téhle knihy. Nechápu, jak knihu někteří čtenáři prakticky adorují a Hardina by nejradši blahořečili. Nechápu, jak mohl vzniknout film, když je na světě tolik krásných knih, které by si zfilmování zasloužily nekonečněkrát více. Asi jsem divná, ale skutečně to nechápu.

Pokud knížku máte doma, tak ji zahoďte nebo zapalte.
Pokud ji nemáte, tak si ji ani nekupujte.
Pokud ji máte v knihovně na wattpadu, tak ji odstraňte.
Šetřete české lesy!
Anebo si to pro mě za mě přečtěte, ale berte to jako příklad odporně toxického vztahu a ukázky toho, jak láska mezi dvěma lidmi vypadat NEMÁ.
Děkuji.

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Nejprve jsem viděla film a moc se mi nelíbil, ale chtěla jsem tomu dát ještě šanci a přečíst si to. A rozhodně to bylo mnohem lepší než film! Mnohem líp se mi orientovalo v postavách a Hardin je tady mnohem lepší a hezčí (jestli můžu soudit podle popisu).

Prince_of_book
28.02.2021 3 z 5

Než začnu svůj komentář je potřeba říct tři věci

1) Tenhle tip knih normálně nečtu
2) Znám spoustu recenzí z táboru obdivovatelů i odpůrců a tak jsem byl připravený na vše
3) První jsem viděl oba filmy a ty jsou oproti knize taková opravdu hodně cenzurovaná slaďárna pro mladé.

Takže budu co nejstručnější. Četl jsem v E-verzi na Ipadu a prvních cca 50-60% měl to upřímně bavilo číst. Očekával jsem totiž podle jedné kamarádky na instagramu nějaký nechutný armagedon a ona to přitom byla jen absolutně (pro mě) vtipná slátanina naivity, hádek a erotiky.

Nicméně po této řekněme půlce knihy mě to pomalu přestalo bavit. Stále se opakující šablona: Poznání - láska - sex - hádka - nenávist , se pořád opakovala a kniha se stala až nudně předvídatelnou. Když se v knize stala jedna z výše zmíněných věcí, tak bylo jasné, že do pár stran přijdou ty další. Ke konci knihy už se to opakovalo vyloženě na řádcích.

Musím ale říct, že ač jsem díky filmům znal závěr knihy, tak mě jeho dočtení(posledních +-15 stran) docela donutilo přemýšlet o přečtení dalšího dílu. Nicméně na to budu už opravdu potřebovat nejen velkou přestávku, ale i notnou dávku alkoholu :D .

Moje hodnocení jako člověka, co se snažil být objektivní je asi 6/10

makul
17.02.2021 1 z 5

Už před nějakou dobou jsem viděla film a musím říct, že jsem absolutně nechápala, proč je kolem něj takovej poprask. Pak mi kamarádka řekla, že abych to pochopila, musím si přečíst knihu. Tak jsem se tedy pustila do čtení, ale upřímně, byla to celkem ztráta času. Stále nechápu, co na ní tolik lidí vidí a divím se, že jsem knihu dokázala dočíst do konce.

Tyna_V
11.02.2021 3 z 5

Knihu jsem si přečetla až po zhládnutí filmu a překvapilo mě jak moc se liší. Hardin je větší hajzl, Tessa je víc uječená a je to celé takové hysterické. Dokážu pochopit i stranu odpůrců i stranu obdivovatelů, jelikož jsem se od knihy nemohla odtrhnou i když jsem si neustále ťukala na čelo, že tohle přeci není normální. Hardin v knize nebyl vůbec můj typ ( toto není urážka pro potetované lidi s piercingy) a nedokázala jsem tedy ani pochopit, jak se (takový vulgární kluk, který přestože tvrdil, že nepije očividně pil a choval se jako hajzl) může někomu líbit. Knihu hodnotím zlatým středem a před přečtením dalšího dílu si rozhodně potřebuji dát od ječení a toxických lidí chvíli pauzu :D

Lunacief
09.02.2021 5 z 5

Napínavé, lechtivé a hlavně perfektně propracované čtení.

Kšandy
06.02.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Po dlouhé době velmi zajímavá a čtivá knížka.

Vendy1993
04.02.2021 4 z 5

haha...z celé téhle série zaplesalo moje srdéčko, protože jsem pořád tak trochu puberťák (i v 27 letech ;) ) a hlavně to zalepilo trošku mezeru po 50 odstínech...a přece je to trošku jiné....opravdu se není čemu divit že tomu říkají 50 odstínů pro mládež, protože to tak je ;) teda kromě BDSM praktik ;) nutno říct že Tessa je někdy pěkný poděs a Hardinovi bych občas jednu ubalila za to jakej je kretén ale jinak je to prostě pohodové čtení u kterého si odpočinete a na nic nemusíte myslet

Babu002
15.01.2021 1 z 5

Tessa se chová jako naivní blbka. Nedokážu si představit, že bych si něco začala s takových hovadem jako je Hardin. Hardin má prostě obrovský problém, který jednou přeroste v něco, co si nikdo z nás nebude chtít představit. Nechápu, jak některé puberťačky jsou tak naivní a stupidní, že se jim takovýhle druh vztahu může zamlouvat. Nechápejte mě špatně, já jsem taky puberťačka, ale prostě vím, že Hardin je na psychický úrovni plyšový opice.
Kniha byla čtivá, to se musí nechat.
O konci se vůbec nezmiňuji, protože to je jiný vesmír.

Krekrína
11.01.2021 3 z 5

Bylo to hodně čtivé, ale příběh za moc nestál.

Niki19
05.01.2021 3 z 5

Fajn pro mladé dívky, slečny, ale i mladé muže.

kniha_v_hlave
05.01.2021 2 z 5

Takže. Vezmu to postupně:
Obálka: Ta se mi už od začátku hrozně nelíbila, ale čím déle jsem ji držela v ruce, tím míň mi přestala vadit????
Styl psaní: Styl psaní mi sedl, kniha byla čtivá, strany rychle ubíhaly. Jediné, co mi vadilo byly hovorové výrazy v dialogu (například “moh bych si”, “moh jsi...” atd.), ale na to se rychle zvyklo.
A teď kámen úrazu - děj: Při prvním čtení jsem byla nadšená, teď jsem byla zklamaná. Celý děj se vesměs točí kolem Hardinova poklopce. S kým kde byl a nebyl, co kde dělal a nedělal a že Molly je tam a není támhle. Tessu jsem na jednu stranu chápala, láska je slepá, ale nikdy jsem si nemyslela, že je i hloupá. Hardin se 5 stran choval jako andílek a 2 kapitoly jako psychopat a stejně se Tessa ocitla u něj v posteli. Jeho manipulátorský chování se s blížícím se koncem zhoršovalo a když už jsem si myslela, že se polepšil, přišla ta rána a oznámení od Molly. No, co víc k tomu říct, než jen “blbě napsaná erotika”. Také bych ocenila buď méně sexuálních scén a nebo střídmější popisy...

Thalin
03.01.2021 odpad!

Já snad ani nechci chápat, co puberťačky tak děsně rajcuje na těchto neuvěřitelně toxických vztazích, v čele s manipulativním a agresivním hovadem a blboučkou nánou, která mu to žere. Stát se vám to v reálu, brečíte mámě do klína, jak je na vás zlej neb ho rovnou rozcupujete na twitteru\instagramu, v rámci ubulenýho videa. Nedočetla jsem, hrozná hovadina.

Ocásek
29.12.2020 3 z 5

Filmové zpracování jsem viděla snad tisíckrát a totálně jsem si ho zamilovala, a proto jsem se musela pustit i do knížky. Překvapilo mě, že ve filmu je jen zlomek toho, co se děje v knize.
Hardina i Tessu bych během čtení několikrát nejraději profackovala. Během celé knihy se střídají jen hádky se sexem a v podstatě se tam nic víc neděje.
Takhle to může znít jako negativní recenze, ale... I přes to všechno nemůžete přestat číst a příběh si maximálně užíváte, protože ta čtivost, tak ta je neuvěřitelná.
Vlastně ani nevím, jak je to vůbec možné, ale i přes všechny ty nedostatky jsem si After prostě oblíbila a určitě se pustím i do dalších dílů.

3,5/5⭐️

Pitbullka
27.12.2020 4 z 5

Ten příběh má tolik chyb a nedokonalostí, ale přesto mě baví. Je to nenáročný čtení, který vás přenese zase do věku, kdy vám bylo náct. Často to číst nemusím, ale jednou za čas? Je fakt, že chvilkami mi vadilo, jak jsou postavy psychicky nevyrovnané, ale je to prostě After.

Zuzanka45
25.12.2020 4 z 5

Úplně nevím, co o knize napsat. Moje myšlenky jsou zmatené. Tessa a Hardin - to by možná jako hodnocení stačilo. Něco jsem na knize fakt milovala a něco nesnášela. Pořád dokola hádky, usmiřování, zesměšňování, milování, žárlení, omlouvání... ale mě to prostě bavilo.
Nutně potřebuji 2.díl, protože potřebuji vědět, co bude dál! Naštvalo mě, jak to skončilo. Prostě neskončilo. Kniha je mnohem lepší než film!

Denca423
20.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Tato knížka se mi líbila ale v některých částech byla velmi pomatená a nesrozumitelné ale také se mi na té knížce líbilo ten romantický a hlavní postava ta mi nebyla moc sympatická jelikož to je introvertní typ

janakovak
11.12.2020 4 z 5

After je pecka, akorát taková emoční horská dráha :D.

Jani23
03.12.2020 5 z 5

Hodně čtivá kniha, která vám nedovolí přestat číst, dokud nejste na konci.

_Brunetka_
29.11.2020 1 z 5

Upřímně šílím z toho, když vidím kolik % tu tahle kniha má. Já sama jsem před čtením tohohle řekla, že můžou být knížky, které jsou hloupé, ale máte je rádi a pak jsou tu ty knížky, které jsou prostě jen hloupé a jejich čtení vidíte jako ztracený čas. After mi dalo nový pohled, jsou tu i hloupé a nesmyslné knížky, které můžete začít NENÁVIDĚT! Jako jediné plus bych tady viděla čtivost, krátké kapitoly a ich-formu. Autorka moc nepopisuje, takže se to čte vážně skvěle. Líbila se mi postava Landona a částečně i Noaha, ale tady bych skončila. Zbytek bych mohla vyjádřit v pěti slovech. CO TO DO PRD*LE BYLO? Jsou tu hlavní postavy, které vyloženě NENÁVIDÍM a pořád se nemůžu rozhodnout, který z nich je horší. Nelogická, naivní, sobecká a bezpáteřní Tessa nebo naprosto debilní, náladový, psychicky labilní hajzl Hardin? Asi si to rozhodím kostkou. Kniha vám dál slibuje romantiku, ale ona tu žádná není, ha! Ve skutečnosti je naprostý výsměch romantickým knížkám tohle za romantiku považovat. Fakt neskutečná fraška to je. Vztah těchto dvou hlavních hrdinů nejde vůbec prožívat. Je maximálně povrchní, toxický a nelogický. Ti dva mluví o lásce, ale navzdory tomu, kolikrát si řeknou, že se milují, nechápou, že to neznamená, že je to láska. UPOZORNĚNÍ. Pokud v tomhle vztahu nacházíte podobu se svým vlastním, vyhledala bych urgentně odbornou pomoc. Vážně by tohle nikdo neměl považovat za normální. Za mě je to naprosto absurdní a směšný příběh, ke kterému jsem přistupovala spíš jako k nějaké telenovele a v tomhle směru bych to taky hodnotila. Tohle asi nebyl úplně autorčin záměr, ale žádný epický příběh lásky to NENÍ! Jsou tu stále se opakující vzorce, které někdy unavují. A co mě ještě iritovalo, je to, že je tu nesmyslně moc sexuálních scén, které jsou buď nelogické a jednotvárné, nebo sloužily k ještě většímu výsměchu Tessy. S přirovnáním téhle úděsnosti k Na Větrné hůrce, doufám, že autorka jen vtipkovala. Konec už nemám ani sílu komentovat. Přála bych si zapomenout.