Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402364/bmid_polibek-Cd4-402364.jpg 4 2347 533

After série

2. Vydání …můj život a moje srdce už nikdy nebudou stejné. Potom, co do nich narazil Hardin, už ne. Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí s chápající matkou a má kluka svých snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát. Tessin pohodový život ale v okamžiku změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, sexy rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní kluci, které poznala… A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení a výbuchy vzteku. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale… jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

Amifa
04.09.2020 4 z 5

Prijde mi, ze pribeh je neco mezi 50 odstiny sedi a stmivanim, ale ve finale se mi kniha cetla dobre a Hardina a Tessu jsem si oblibila. Jdu na dalsi dil :-)

Julia284
03.09.2020 4 z 5

Kniha byla čtivě napsána. Sice jsem od děje čekala něco více.

Pitraska
01.09.2020 3 z 5

Ačkoliv je mi 24 touto knihou jsem si připomněla, že jsem relativně dost stará. Pro mě to bylo ohlédnutí zpět do pubertálních patnácti let, kdy jsem řešila každičkou malichernost. Román by pro mě byl skvělý právě v těch patnácti. Neříkám, že je to vysloveně špatné, ale mnohé z dialogů mi moc nesedly. Nejvíc mě však štvalo neustálé breky jedné z hlavních postav, které se objevovaly i v absurdních chvílích. Neustále prostě brečela a to mě neskutečně vytáčelo. Velice mě překvapovalo i necitlivé chování hlavní hrdinky, která je zde však vykreslena jako morální anděl. Rozumím pohnutkám, ale provedení mi přišlo nelidské a smutné k charakteru hlavní hrdinky. Jinak to byla krásně bouřlivá dětsko-pubertální romance, což jsem si užila.

VéjaTarabová
25.08.2020

Tuto knihu jsem nikdy nehodlala číst, ale jelikož se v naší třídě stala takový trendem, tak jsem se k tomu dokopala. Obsahově je to prostě klasická wattpadovka no, ale díky krátkým kapitolám a stylu psaní autorky se to velice rychle čte a nemůžete se od toho odtrhnout.

avalonek
23.08.2020 4 z 5

No teda..Teda,přišlo mi to trošku jako 50 odstínů..Akorát on neměl prachy a nebyl na sado maso.Ale magor to je stejnej:)Obdivuju,jak někdo dokáže odpouštět pořád dokola.Nebylo to špatné a další díly jdu určitě číst,uvidíme,co nás čeká dál.

Zelený.úval
18.08.2020

Prakticky celou knihu mě oba dva dost štvali, ale i přesto mě něco nutilo číst dál a dál. Takže vlastně asi dobře a poutavě napsáno. :-)

Magda39
09.08.2020 5 z 5

O knize skutečně platí, že buď jí nesnášíte, nebo milujete.

*Pájuše*
01.08.2020 odpad!

Miliarda přečtení online???
Proč, pro boha živého?! Obávám se, že větší blbost sem jaktěživ v young adult nečetla... Hlavní hrdinové mi přišli jak psychicky narušení jedinci - btw už bych měla splněno jedno z témat letošní čtenářské výzvy, kdybych nečetla Ginny napořád. Oběma bych doporučila se jít léčit, protože tohle je už opravdu nemoc. Na jedné stránce se častují něžnůstkami a jejich jednání je sladké jak med a na druhé stránce si míní pomalu vyrvat vlasy z hlavy a nemůžou si příjit na jméno. A tak pořád dokola a dokola a dokola... Takový začarovaný emocionálně nestabilní kruh. Vzdávám to! Nedočteno.

Markét0138
31.07.2020 1 z 5

Zase jsem dovolila zvědavosti, aby mě přiměla otevřít knížku se slovy "tak se podíváme, proč to tolik lidí uchvátilo".
I když to byla celkem dlouhá kniha, četla se dost svižně a nenudila, bylo tam tolik dramatu, že to prostě nešlo odložit, člověk chtěl vědět, jak to dopadne. Vedlejší postavy byly docela zajímavé, ale s hlavními to bylo o hodně horší. Tessa je chytrá, ale dost naivní holka, která byla celý život hodná, ale nyní potkala osudového grázla a nechá se od něj dost ovlivňovat. Uvědomuje si, že je pro ni (a pro jiné lidi taky) dost toxický, a od toho se odvíjela velká část napětí v knize - v jednu chvíli ho zbožňovala, v druhou jí neuvěřitelně lezl na nervy, hodně často se hádali, ale vždy se zase usmířili. Vztah, který je tak emočně na houpačce, je toxický a nemůže dlouho vydržet.
A hlavní mužský hrdina opět nasazuje všemu korunu. Hardin je emočně manipulativní, přehnaně žárlivý a protivný kluk, mění nálady jako ponožky, je agresivní, pije a dělá unáhlená rozhodnutí. A samozřejmě má traumata, která mají jeho chování omlouvat. Taky příšerně spěchá do vztahu - znají se tak krátce a už s ní chce bydlet? Potřeboval by spíš terapii, která by mu pomohla vyřešit jeho problémy s pitím a ovládáním vzteku, než holku se slabou vůlí, která ví, že má problémy, ale pořád se k němu vrací pro další porci manipulací a emočního týrání.
Jeho vztah s Tessou v nejlepším případě nemá budoucnost, a v tom horším má budoucnost takovou, že bude agresivní i vůči ní a nebude proti ní používat jen citové týrání, ale i fyzické.
I přesto, že kniha byla čtivě a zajímavě napsaná, pokračovat dál nebudu. Tohle je už několikátá první kniha ze série, u níž se mi líbí víc její konec než způsob, jakým se dá předvídat, že autorka zakončí sérii. Představa, že Tessa už s Hardinem nadobro skončila, je z mého pohledu šťastný konec.

chaera
29.07.2020 2 z 5

Nebudu lhát, fanfikce na wattpadu si sem tam přečtu, protože se přece jen jedná o dobrý oddych nad situacemi, které by se ve skutečném světě nikdy nestaly. Tessa je jako hlavní postava parádní - dokázala jsem se s ní ztotožnit a fandila ji na každé stránce. Kdyby byla celá kniha jen o ní, určitě bych ji hodnotila větším počtem hvězd než 2. Škoda jen, že celou knihu kazil Hardin, který jednak působí nereálně a druhak se mi jeho vztah s Tessou neuvěřitelně příčil. Jestli něco opravdu nemůžu vystát, tak je to klišé bad boy + good girl, přičemž náš hlavní bad boy vlastně není tak úplně zlý, protože pod tou tvrdou maskou schovává citlivou duši romantika. Fuj. Ještě uvidím, jestli dám šanci dalšímu dílu, protože tohle bylo opravdu na 2 hvězdy max. 2/5

booksbykatarina
28.07.2020

První jsem viděla film, poté jsem si přečetla knihu. z knížky jsem byla velice nadšená, přeci jen tam vidíte co se děje u jiných postav. Všem mocinky moooc doporučuju, hlavně přečíst knížku.

Momentálně čtu další díl ,,after přiznání,,. A samozřejmě už se těším na jeho filmové zpracování. (kde zas a znova hrají Josephine Langford, Hero Fiennes-Tiffin, Dylan Sprouse, atd.)

pipa36
25.07.2020 3 z 5

Žádná houpačka, ale vztah jak na horské dráze. Rozhodně nejsem romantik, takže možná i proto jsem hlavní hrdinku většinu knihy vnímala spíše jako nevyzrálou nánu a "vztah", ve kterém se nakonec s Hardinem usadili, jako takový divně splácaný nepřirozený útvar. Opravdu mě téměř frustrovalo to jejich věčné vzájemné nekonečné ujišťování se o tom, jak se milují, a to na závěr jakéhokoli rozhovoru - i třeba o tom, jak mají rádi kafe. No řekněte, bavilo by vás to v reálném životě i po týdnu? Já bych měla problém už na konci prvního dne. Nicméně i když bylo chování hlavních hrdinů mnohdy nelogické (hádka - sex - hádka - sex - hádka...), a v případě hlavní hrdinky naivní a hysterické, přece jen to příběhu udávalo jakousi dynamiku, která mě u knihy udržela až do konce. Přečtení nelituji, zkusím ještě další díl - ale moc si od toho neslibuji. Na to, abych si myslela, že s někým chodit znamená naprostá ztráta soukromí partnerů (všechno MUSÍ dělat spolu, a když ne, je to špatně...) - na to už jsem asi stará :-).

Gabi212
24.07.2020 4 z 5

Asi jsem dle toho světového humbuku čekala více, ale i tak to bylo fajn čtení. Chápu, proč se to holkám tak líbí... taky chápu, proč se to mnohým nelíbí. Méně hvězdiček ale nedám. Kritiků je tu i tak dost.

Viky007
15.07.2020 odpad!

Tak tohle byla asi ta nejnudnější kniha, jakou jsem kdy četla. Kdyby to autorka zkrátila o polovinu, vůbec nic by se nestalo. Co se týče děje a postav... no... nestačila jsem zírat. Kniha se hodí maximálně tak na podpal, ke čtení to fakt není. Theresa je naivní husa, která za Hardinem neustále dolézala a ve všem si protiřečila (miluje ho, nebo nenávidí? Ksakru, tak ať si vybere!). Hardin má skoro jistě nějakou poruchu osobnosti a taky je zdatný manipulátor. Už to úplně vidím, jak se za pár let vezmou a ona se ocitne v začarovaném kruhu domácího násilí. Ať mi nikdo neříká, že to má dobrý vliv na holky (hlavně ty mladší), které to čtou. Fakt skvělá práce, autorko!
Kdyby byl ten děj aspoň trochu zajímavý, ale ono se to točilo jen kolem hádek a sexu, pořád dokola, což podle mě nestačí. A zajímavé je, že ti dva neměli vůbec nic společného. Co vlastně kromě těchto dvou věcí dělali? Možná se ještě bavili o knížkách, to je tak jediné plus (i když Pýcha a předsudek a Na Větrné hůrce už je dost ohrané téma). A slovní obrat "protočila jsem oči" mě vytáčel do běla. Stejně jako Theresina matka, která nejspíš žila ještě v jiném stolení. Tož tak. Jsem ráda, že to mám za sebou.

Tess23
15.07.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Ačkoliv jsem měla občas chuť Tessu i Hardina profackovat, aby se probrali, nedokázala jsem se od příběhu odtrhnout na delší chvíli.

Nikky000
14.07.2020 5 z 5

Přečteno doslova jedním dechem.... Je to teen romantický příběh plný emocí, pocitů a všeho sladkýho co si člověk dokáže představit. Nikdo by tuhle knihu možná nazval brakem, já jsem si to neskutečně užila.

Ivka14
14.07.2020 odpad!

Tohle mělo zůstat na Wattpadu jako fanfikce. Četla jsem to ze zvědavosti(jelikož je to fankikce, kde vystupuje Harry Styles, ale jeho jméno poté změnili v knize) a vůbec se mi to nelíbilo.

zaba335
12.07.2020 5 z 5

Tak to bylo něco! Tahle kniha mě emocionálně dostala. Cloumala se mnou tak, jako Hardin cloumal s Tessou. Jejich vztah byl jednou dole, jednou nahoře – jako na houpačce. A to je dobře, protože to dodalo na zajímavosti příběhu. Kdyby byl jejich vztah jednotvárný, asi by mě to tolik nebavilo jako když z „nenávidím tě“ přecházeli do „miluji tě“ a naopak. Z knihy přímo vyzařovalo, jak to mezi nimi jiskřilo. Příběh mi přišel promyšlený, postavy byly velmi zajímavé a rozdílné. Tessa mě občas chováním trochu štvala, protože mi přišlo, že se zbytečně rozčilovala, ale na druhou stranu by asi nevznikly tak zajímavé scénky. Hardina si zamilujete i přesto jaký je, protože to ani jinak nejde. Prostě to všechno do sebe perfektně zapadá. Líbilo se mi, že se v příběhu řešily knihy, což tomu dodalo o něco víc kouzla. Není to nic světoborného a literárně na výšce, ale jakmile se dostanete do děje, tak vás kniha nepustí a musíte číst, dokud nejste na konci. Hodně tomu přispívá čtivost knihy a styl psaní autorky. Tahle kniha prostě nešla odložit, a ještě teď se mi z ní točí hlava. Potřebuju přečíst druhý díl!

evik91
07.07.2020 5 z 5

Nejdříve jsem se strašně lekla, když jsem viděla tu "bichli":-). Ale překvapivě se to četlo samo. Je to skvěle napsané a má to kratší kapitoly. Někdo si bude myslet že jsem trubka, ale z těchto stránek bylo cítit tolik chemie mezi Tess a Hardinem. Že jsem se nemohla odtrhnout. Jsem zvědavá na další díly:-).

booksbykatarina
03.07.2020

Skvělá kniha. Nejdříve jsem byla v kině na filmu a pak jsem si půjčila v knihovně knihu. Přečetla jsem jístrašně rychle. Určitě doporučuji přečíst, je tam mnoho vedlejších dějů, které ve filmu nebyly.

Vaše booksbykatarina