Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2350 2350

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

KleaM
16.10.2015 5 z 5

knihu už jsem hodnotila, za mě prostě pět hvězd, můj komentář najdete níže. Jen bych ráda dodala, že jsem díky knížce nakonec objevila One Direction, kapelu, kterou jsem si ve finále dost zamilovala. Jejich muzika už je o něčem jiném, než byla na začátku, kdy jsem o nich zaslechla, odsoudila je a víckrát "to s nimi nezkoušela". Takže díky, dělá mi radost kromě knihy i výborná muzika (a páni, to jsem vyrostla jako rockové dítě :-D )

bowlly
06.10.2015 5 z 5

Poprvé, když jsem knihu otevřela a přečetla první stranu, tak jsem jí zase zavřela a šahla po jiný. Při druhém pokusu jsem jí již neodložila. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout ani v okamžiku, kdy už jsem skoro neviděla na písmenka. Dlouho mě žádná kniha takhle nechytla. Je to sice jednodušší příběh, a ona je fakt hodně najivní, ale zase jsem se vůbec nenudila. Akce stíhala jinou akci a já trochu zalitovala, že jsem při hodinách rychlo čtení nedávala příliš pozor a trvá mi tak dlouho, než se doberu konce. Moc často 5 hvězdiček nedávám.
Těšim se na druhý díl...možná zkusím najít na netu originál a ze skříně vytáhnu zaprášený slovník, abych nemusela čekat až do prosince....no a 3 díl je až v dubnu a 4 až v září 2016 to bude můj konec

BetyGrey
05.10.2015 1 z 5

U mě zavládlo obrovské zklamání. Kniha jakoby z oka vypadla Padesáti odstínům šedi, když pominu jistý druh sexuálního uspokojení. Autorka mohla knihu klidně zkrátit o polovinu a o nic by čtenář nepřišel. Stále stejné prostředí, podvědomí, stejný děj, stejné výrazy,... Jedním slovem řečeno - nuda. Našlo se tam pár zajímavých odstavců, hezky popsaných frází a ani přitahující se protiklady nejsou na škodu, ale na škodu je právě obrovská spojitost s Padesáti odstíny. Podobné, do očí bijící osudy i minulost. Je vidět, že má kniha dobrou marketingovou základnu, ale to je vše.

Samira
28.09.2015 5 z 5

Neuvěřitelné, myslím, že čtivost se někdy nedoceňuje, mnohdy se rovnou bez rozmyslu označí za literární brak. Příběh není složitý, ona naivní a nevinná, on nevraživý, neskutečně okouzlující a přítažlivý bad boy, na pozadí klasického schématu. Napsáno je to jednoduchým jazykem, ale tak, že se nestíháte nadechovat. A to se mi u knížek stává jen málokdy. Jste natolik úchváceni jednotlivými vyhrocenými scénami, že vám podobně jako hlavní hrdince unikne celek a na konci jste v jednu ráno zdrceni, nebo aspoň já rozhodně jsem, že jsem si nepočkala déle a do druhého dílu je tak daleko. Za mě veliké překvapení a jednoznačné doporučení!

Booklover1998
24.09.2015 5 z 5

Jedním slovem ÚŽASNÉ!!! :D
Přečetla jsem 350 stránek jedním dechem :) celá knížka byla napínavá, až do samého konce. Už se těším na další díl :))

dudunka
21.09.2015 5 z 5

Nádherný příběh nemohla jsem se odtrhnout četla jsem online :-) nemůžu se dočkat dalších dílů jak to celé dopadne! :-)

Nessa
19.09.2015 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám riskovat a koupit si tuhle knihu.
Nakonec jsem si knihu koupila. A jsem moc ráda, že jsem tak udělala, protože by byla velká škoda, kdybych ji nechala jen tak ležet v knihkupectví a ignorovala ji. K tomu rozhodnutí taky přispělo, že se mi poslední dobou líbí víc a víc knihy z nakladatelství YOLI.
Takže osobně jsem s knihou spokojena. Ano má své pro i proti, jako všechny knihy, ale podle mě stojí rozhodně za přečtení.
Hvězdičky dávám hlavně za to, že takový příběh nenajdete v každé druhé knize. Je to originální. Jako čerství závan větru v zatuchlé místnosti.. :D Za tuhle knihu jsem opravdu ráda.

vikimi
18.09.2015 1 z 5

Knížku jsem si koupila na základě skvělých recenzí a radosti, kterou jsem si myslela, že ze čtení budu mít. Bohužel jsem se zklamala.

Hlavní hrdinka Tessa mi přišla strašně nedozrálá a tak naivní. Všechno to bylo takové rychlé, pořád dokola. Plno scén, jak spolu spí a chvílemi se mi zdálo, že čtu stránku, kterou už jsem četla.
Zbytečně natahované a to hlavní rozuzlení mi přišlo takové chabé.

Každopádně si myslím, že můj názor je negativní hlavně tím, že jsem čekala víc a možná i proto, že jsem na knížku asi už "stará".

Tím nechci nikoho od čtení odradit, určitě je důležité si udělat vlastní názor.

Hanule9
17.09.2015 3 z 5

Četla jsem celé tři knihy této série, u posledního dílu jsem přečetla pouze 30 prvních stránek a pak 15 posledních(což bohatě stačilo, protože vše se stejně rozlousklo až na těch posledních 15-ti stránkách).
Bohužel prostředek byl podle mého názoru u všech třech respektive čtyř knih skoro stejný :-( Zklamalo mě, že se autorka snažila knihu za každou cenu uměle prodlužovat, protože podle mne, nebyl první díl úplně špatný, každopádně děj těchto 4 dílů by se klidně mohl vmáčknout pouze do jedné knihy a stačilo by to.
Je tedy pravda, že první díl se mi četl do 3/4 dobře, poté mi kniha začala trochu nudit a říkala jsem si, že další díl si už nepřečtu, ale jelikož byl první díl ukončen tak jak byl ... vrhla jsem se ze zvědavosti na další díl (naštěstí jsem jej četla v originále online takže nemusím litovat vyhozených peněz) každá následující kniha mně začala nudit dříve než ty předchozí díly, ale kvůli otevřeným koncům jsem se pouštěla do dalších dílů (což je tedy účel, přesvědčit čtenáře aby přečetli další díl).
Každopádně další díly mi akorát zkazily dojem z toho prvního, takže já se k těmto knihám již vracet nebudu.

Lenka.Vílka
14.09.2015 4 z 5

Ihned po přečtení anotace mi bylo jasné, že si knihu přečtu. Že si ji půjčím v knihovně, přečtu, abych si řekla, že kniha je úplně stejná jako všechny podobné. Dalším důvodem k nekoupi bylo i to, že se jedná původně o online knihu. Nedej, aby to bylo (v tomto případně ano) původně fan-fiction! Jenže ono se stalo něco, co mě překvapilo. Na základě jedné recenze (tady na DK) jsem se rozhodla, že musím mít knihu hned! Mám ráda výzvy a tahle kniha se jako výzva rozhodně tváří. Jestli jí je i ve skutečnosti, je věc jiná. A taky jsem už dlouho přemýšlela, proč vlastně podobné knihy stále čtu. Jestli není problém v tom, že bych ráda byla intelektuálním čtenářem holdujícím kvalitní literatuře, s nabubřelýma kecama o knihách s dalšíma podobnýma lidma. Jo...to je mi ale pořádná kravina. Občas potřebuju něco jiného, co mi pomůže myslet naivně, ale zároveň hodně dobře. Na knihu se budou jinak dívat a hodnotit lidi podle toho, do jaké skupiny patří.

1. Ti, co se nestydí, že podobné knihy čtou běžně
2. Lidé, kteří si rádi do svého rance knih občas přihodí něco podobného
3. Recenzenti, kteří se zvládnout odprostit od toho, co ve skutečnosti preferují a hodnotí objektivně (možná i krutě vůči prvním dvou skupinám), ale objektivně
4. Haters gonna hate, hate, hate, hate, hate
5. Ti, co četli pouze kvůli té dokonale recenzi na DK

Přiznám se. O One Direction vím jenom to, produkují něco, co mě nebere. Tím mé znalosti končí. Je to proto lepší? Asi jo. Beru příběh takový, jak ho autorka přede mě předložila. Co tedy předložila?

Fan-fiction? Já vám nevím. Podle mě na tom nezáleží. Milion přečtení online? Proč ne. Já čtu v papírové podobě, protože o knize vím až teď. A smutným faktem prostě je, že kdybych si myslela, že je kniha obsolutní ztráta času a zbytečná finanční investice, prostě si jí stáhnu v angličtině a neřeším, pokud bych chtěla číst HNED TEĎ. Jo…po přečtení investice nelituju. Žádné literární veledílo se tady neodehrává, ale to mi žíly netrhá. Všechna klišé jsou sice naplněna, ale pravdou je, že v jistých momentech jsem byla překvapená...mile. Rozhodně si nemyslím, že je kniha špatná. Nic jsem neočekávala, takže jsem mohla být pouze překvapená. Jestli něco knize neupřu, je to její čtivost. Ale bez toho by to už dnes nešlo, pokud není námět nijak zvlášť originální...

Protože vrcholem slasti pro mě jsou komentáře typu: je to kravina, ale chci vědět, jak to bude dál, takže si koupím všechny díly (s hodnocením odpad za díl první zajímavé směrování myšlenek). Takže vlastně je na konci každý spokojený. Kniha se prodá a to se počítá. Počítáji se pouze čísla prodeje, ne komentáře (podívejte se na paní E. L. James, ta by o tom mohla napsat samostatnou knihu).

Takže čtěte, chybu neuděláte...

Terka18
14.09.2015 1 z 5

Kdyby tato knížka byla poloviční, bylo by to rozhodně lepší. Pro mě se v celém příběhu skoro nic nedělo, pár zvratů tam bylo, ale ten největší až na konci, kdyby byl někde v polovině a do konce knížky by se to nějak vyřešilo, možná bych se ke knížce vrátila, ale když má další tři pokračování... jsem ráda, že jsem dočetla tento. Bylo to pořád dokola, hezké chvilky-hádka, hezké chvilky-hádka a co to má být, když je o tom celá knížka, kdyby se to tolikrát neopakovala.. Podle anotace jsem nečekala žádný parádní příběh, který by mě strhnul, ale to že mě knížka tak zklame jsem taky nečekala.

zdenek2831
14.09.2015 2 z 5

Jedna hvězdička za čtivost, druhá za závěrečný zvrat. Jedná se o dílo, které každý už četl nebo viděl milionkrát, tedy on nezkrotný hajzl a ona puritánská naivní holka. Nikoho nepřekvapí, že k sobě najdou cestu a oba si z toho druhého vezmou to nejlepší.

Autorka celkem slušně zvládá komplikované postavy, ale ze začátku vysvětlováním Hardinova chování šetří natolik, že jsem měl chuť knihu zahodit. Největším problémem je prvních asi 60% knihy, které jedou v podstatě scénář hádka - omluva - hádka... Vy si říkáte, proč je Tessa tak blbá, že mu pořád dává další šance a snaží se ho změnit. Kdyby kniha měla tak o 200 stran míň, bylo by to tak akorát. Tím spíš nechápu, o čem mohou být další díly.

Závěrem snad jen to, že jsem se při čtení cítil neuvěřitelně trapně, ne kvůli knize samotné, ale kvůli autorce a postavam. Erotické scény jsem po chvíli začal přeskakovat, protože byly napsané nudně a směšně.

Ve zkratce, jedná se o 50SG pro puberťačky.

todilka
14.09.2015 5 z 5

Přátelé, nečekejte NIC co tu ještě nebylo a budete nadšení, tak jako já :-)
Prostě klasika....slušná a nevinná holčina se zblázní do drsného, sexy, zelenookého, potetovaného týpka a sladký "klišoidní" příběh se píše sám. Ale no tak, kdo to podle anotace nepoznal, ten by hodnotit neměl.
Já nečekala nic než přesně to, co jsem dostala. Klišé, láska, klišé, sex, klišé, zrada, klišé, bolest...
Přesto, je to můj šálek kávy, tyhle příběhy mě prostě baví, nemohla jsem se od toho odtrhnout. S Tessou a Hardinem jsem se rozčilovala, vzdychala, dojímala se, smála se a nadávala, no a co?
Napsané čtivě, přečteno jedním dechem, a hurá na druhý díl. A klidně si ho zase užiju, i když ve své podstatě, je to tak jasné, že to nemůže být jasnější (dávám asi tak 1% šanci, že mě něco překvapí).
Je to prostě skvělá oddechovka na dovolenou či na dlouhé zimní večery, na kterou už v tomto ohledu nedám dopustit...

evelýny
09.09.2015 3 z 5

Co to bylo? Rovnice o žádné neznámé: Naivní slušňačka - blbka + drsný chlapec s několika odstíny šedi = ohraný, naivně podaný, nepropracovaný příběh z prostředí univerzity.
Kniha je plná vulgarizmů, které mě kupodivu vůbec nepohoršovaly - tak nějak k ní patřily. A rozhodně jste nějakým zázrakem byli vtáhnuti do děje, takže já opravdu nemohla přestat číst ( i když rozhodně nepatřím k cílové skupině čtenářů). Některé pasáže úplně zbytečné = zdlouhavý, rozvláčný příběh - no prostě schizofrenie :-)
Za čtivost příběhu přidám jednu hvězdu - takže u mě 60%, víc ani ťuk.

LilianaFalcon
05.09.2015 1 z 5

Asi jsem divná, ale pro mě to bylo utrpení. Hlavní hrdinové jsou otřesní, s takovými lidmi bych se asi stýkat nemohla. Podvádí, lžou, přetvařují se...
Ani styl psaní resp. překladu mi vůbec nevyhovoval, opakující se slova... celkově i děj byl stále stejná písnička. Ani jedna z postav mně nebyla sympatická. No a jako vrchol všeho si autorka ještě jako závěr vybrala jednu z nejkýčovitějších zápletek.

Nel-ly
04.09.2015 2 z 5

To bylo... hloupý, naivní (hlavní postava ufňukaná štěkna), zbytečně rozvláčný, totální klišé (vše, co si člověk v NA dokáže představit) a mělo to fakt MOC kapitol (ale co čekat u internetové fanfikce). Jenže člověk prostě musel číst, ať už chtěl nebo ne, prostě nešlo přestat, a ten konec... Co to bylo?! :D

Příběhu, který je prosetý tak hloupými dialogy, až to bolí, nemohu s čistým svědomím dát lepší hodnocení (ono 2/5 je vlastně OK), ale nemůžu tomu ubrat tu obří čtivost, jenže ta už dneska taky není nic výjimečného.

JanaDor
01.09.2015 5 z 5

Nejvíc mě fascinuje styl autorky. Kniha je napsána tak čtivě, že mi nevadí obehrané téma – kluk frajer a holka skoro dokonalá. Nevadí mi ani trochu naivní chování hlavní hrdinky Tess a už vůbec mi nevadí nevyzpytatelné jednání Hardina. Já jsem to vše žrala i s navijákem. Chytila jsem se jako ryba na vějičku a nepustila se, dokud nebylo dočteno.
Moc mě bavila. Je to kniha u které se nepřemýšlí. Jen se necháte unášet atmosférou a užíváte si jednoduchý příběh, plný emocí s trochou erotiky a romantiky.

Babouš
01.09.2015 4 z 5

Jasně, je celkem jednoduché tuhle knihu šmahem odsoudit: Tessa je naivní hrdinka, která povahou zamrzla někdy v 19. století, Hardin je potetovaný borec, který s oblibou používá sloveso "vyprstit". Navzdory tomu těch 500 a víc stránek uteče jako nic, protože neustálé špičkování, hádky a následné usmiřování (a ano, sex) autorka popisuje tak zábavně, jako byste sledovali dva vaše dobře známé kamarády. Nestydím se napsat, že se mi to četlo dobře, i když zdaleka nejsem cílová skupina čtenářů.

Mimochodem, někde tady padlo, že fanfiction by měly zůstat na internetu, ale s tím nesouhlasím. Kdyby tenhle přístup měli lidé v 19. století, literatura by přišla o spoustu zajímavých děl ("Časopisové povídky by měly zůstat v časopisech, pane Poe, rozhodně vám je nevydáme!"). Jasně, After není žádné veledílo, ale ať chceme nebo ne, vypovídá o naší době - a o vkusu dnešních čtenářů.

Jass
29.08.2015 3 z 5

U týhle knížky mě nejvíc zabíjely moje reakce - probíhá divoká hádka a moje první myšlenka je "on je tak roztomilej". No, prostě nebýt Hardina, asi bych celou tu knihu nemilosrdně sepsula, ale takhle to prostě nejdě.... Tessa byla celou dobu neuvěřitelně natvrdlá. Hardinovi pokusy mi přišli roztomilé, což ovšem neznamená, že se nechoval jako kretén. A konec... čekala jsem něco podobného, ale tak ohraný konec ne... jako sorry, ale to je prostě....!

adorinka
27.08.2015 5 z 5

Nejdřív chcete vyfackat jeho, pak ji a pak zase jeho...a říkáte si, co to vlastne čtete ??..A přitom se nejde odtrhnout. A svírá vás u srdce nebo v žaludku nebo ješte níž.
Bavilo mě to, byl to krátky a intenzivní zážitek, ale ten konec mě naštval. Bylo mi jasné, že to musí nějak vyeskalovat, ale tohle...Určitě si přečtu další díl, doufám, že to nebude pořád dokola to samé...No a stejně musím dať ty 4 hvězdičky, protože prostě....prostě Hardin. Asi tak...