Nebe nad Kilimandžárem

Nebe nad Kilimandžárem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451999/bmid_nebe-nad-kilimandzarem-NhW-451999.jpg 4 112 39

Africká sága série

Charlotta Harmsenová sní o dalekém světě a cestách do exotických zemí a nijak nepospíchá s manželským svazkem. Je jí dvaadvacet let, když dostane nabídku k sňatku od mnohem staršího Christiana Ohlsena. Jeho obchod, kde se prodává exotické koření, tabák a zboží ze zámoří, ji fascinuje natolik, že nabídku přijme. Ale zanedlouho toho trpce lituje. Christian ji podvádí, a navíc stojí před finančním krachem. Charlotta si uvědomuje, že mají jen jedinou šanci na budoucnost – opustit rodnou zemi a kdesi daleko začít nový život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Himmel über dem Kilimandscharo , 2018

pch1976
27.10.2021 1 z 5

Celkem nezáživné. Hrozně zdlouhavé. Slabý děj.

Kanimůra2
08.10.2021 4 z 5

Víc jsem se na knihu těšila, než jsem si ji užila. Začátek mi přišel trochu moc zdlouhavý. Ale mám ráda knihy z minulosti víc než ze současnosti, tak jsem vydržela. Nakonec se to rozjelo a byla jsem spokojená

Michelinecka84
04.10.2021 5 z 5

Vcelku hezké čtení. Zajímavý příběh z prostředí Afriky. Zase něco jiného.

Charlotta30
28.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Nádherný příběh, který jsem četla jedním dechem a hlavní hrdince jsem moc fandila.
Autorka hezky popsala život lidí a afrických kmenů na konci 19. století v době německé kolonizace. Někdy jsem se ani nestačila divit jaké to vlastně bylo, jaké bylo složité cestování a jaké byly podmínky k životu v Africe.
Charlottu jsem si moc oblíbila a její životní příběh mě přitahoval. Byla to odvážná, silná a chytrá žena. Konec příběhu s Maxem jsem oplakala, do něho jsem snad i já zamilovala. Kláru jsem vlastně ani neměla moc ráda, i když pouto sestřenic bylo silné. Hrozně Charlottu brzdila, byla moc usedlá a do Afriky se vůbec nehodila. George byl velký sympaťák, který se v životě hodně "toulal". Konec mě natěšil na druhý díl. Moc se na něj těším, snad další příběh nezklame a bude to další pěkné čtení.

josska
22.09.2021 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila,pěkný název,krásná obálka,oblíbená spisovatelka,,a já se nemohla začíst,moc mě to nebavilo,zdlouhavé,cekala jsem něco jiného,,,nakonec jsem dočetla,ale jsem zklamaná,,mrzí mě to,,ale každý den není posvícení,,na autorku ale nezanevřu a těším se na další její knihy,,jsem ráda,že ji měla jen z knihovny,,doma bych ji měla jen na ozdobu,,,

hapac
07.09.2021 4 z 5

Knížka jako dělaná pro chvíle oddechu třeba o dovolené, knížka, která nás zavede do exotické Afriky, knížka, která se mi líbila a její příběh jsem si užila od začátku až do konce.

georginaa
28.08.2021 3 z 5

Abych byla upřímná, první část mě vůbec nezaujala. Byla jsem rozhodnutá knihu odložit a to hlavně kvůli tak detailním popisům, že jsem ztrácela děj. Na druhou stranu jsem si říkala nebuď takový zbabělec - to dáš. V druhé části to bylo už lepší, coby dospívající dívka už měla cíle, první platonickou lásku a své sny. Třetí část už byla mnohem zajímavější, dost děje a očekávání, co bude, jaké dobrodružství zaujme. A další části prostě mě vtáhly do děje, že jsem byla nadmíru spokojená, že to celé gradovalo do konce. Tak detailní knihu jsem léta nečetla, dost to odvádělo od hlavního děje, ale nakonec dobrý. Tuhle knihu jsem četla na mé poměry dost dlouho, jindy mám knihu přečtenou do dvou dnů. Ale připisuju to tomu stylu psaní, než jsem si zvykla.

Polda20
19.08.2021 4 z 5

Zajímavý příběh o osudu hlavní hrdinky, která se rozhodne hledat štěstí v Africe s manželem a sestřenicí. Pěkně popsané krajiny děje.

Mlsnákočka
01.08.2021 4 z 5

Kniha je dobrodružná, celkově bohatá na děj, a to se mi líbí. Zároveň jsem se dozvěděla hodně zajímavých informací o Africe z konce 19. a počátku 20. století. Moc hezké bylo přátelství obou sestřenic a taky bych vyzdvihla mistrně vykreslené rodinné vztahy v domě prarodičů Charlotty.

Toňula
28.07.2021 2 z 5

Ačkoliv je to román mojí oblíbené autorky, nedočetla jsem..hrdinka mě neoslovila ,děj zdlouhavý, vyprávění moc popisné.. Škoda

Mi--LADA
24.07.2021 3 z 5

Vhodná knížka na dovolenou. Opuštění rodné země, cesta do exotických míst, začátek nového, dobrodružnějšího života, kdo o něčem podobném někdy nesní? A k takové netradiční romantice tradičně patří samozřejmě i láska a peripetie s hledáním vhodného životního partnera. Počtení na pohodu s krásnou obálkou, která přímo vybízí k nevšednímu letnímu vycestování, třeba pod krásné Kilimandžáro a seznámení se s nádhernou přírodou jiného kontinentu. Přinejmenším se u tohoto příběhu dobře sní.

petrulkaa
23.07.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Má oblíbená autorka mě opět nezklamala. Je opravdu skvělá vypravěčka. Barvitě líčí exotický svět Afriky, nelehký život s domorodci, častý boj o holé přežití v divočině a samozřejmě nechybí ani zajímavý a napínavý životní a často smutný příběh hlavní hrdinky, která to neměla vůbec lehké, ale její houževnatost, velká odvaha a víra v lásku ji nakonec dovedou ke spokojenému životu. Kniha dokazuje, že člověk se na cestě za svým snem nemá vzdávat hned při první překážce. Škoda jen, že tento poutavý román nemá další pokračování, byla to opravdu vzrušující četba. Moc doporučuji.

astroweb
20.07.2021 5 z 5

Dočetl jsem od autorky Panský dům a zcela namlsán jsem se pustil do tohoto samostatného díla. Zpočátku jsem se začal obávat, že je to spíše opravdu příliš na můj vkus ženský jednodušší román, ale pak se příběh rozběhl a dočetl jsem zcela opět nadšený.

alnahu
05.07.2021 3 z 5

Další rodinná sága z péra této oblíbené autorky.Hlavní hrdinka v této knize Charlota žije v Německu, kde se provdá za staršího muže,ale ten ji podvádí a tak se rozhodne opustit rodnou zem a začít nový život.Vydáme se s ní do Afriky až k samému Kilimandžáru.V knize se dozvíme mnoho zajímavého o africké kultuře a životě v těchto končinách.

Kristulda
30.06.2021 5 z 5

Naprostá nádherná,těším se na další díl.

zuzana2599
22.06.2021 5 z 5

Román byl pro mě nezapomenutelný a překrásný výlet do Afriky. Cesta vedla k úpatí hory Kilimandžáro, kde jsem obdivovala jeho zasněžený vrchol a poslouchala jemné šumění větru v eukalyptových stromech, či sledovala stoupající mlhu nad plantážemi. Nespoutaná a divoká Afrika.
Na pozadí kulis africké přírody se odehrává obdivuhodný příběh Charlotty, její sestřenice Kláry a hlavně Christiana, Maxe a George - tří osudových mužů hlavní hrdinky. Opět musím smeknout svůj pomyslný kloubouk před romány Anny Jacobsové, její příběhy se totiž nečtou, ty se prožívají !!

Arsi
13.06.2021 4 z 5

Moc pěkně napsaná kniha. Ostatně jako všechny od A. Jacobs.

Atuin
05.06.2021 5 z 5

Začátek je v podání této autorky vyloženě výborný. Seznamujeme se s Charlottou co by dvanáctiletým děvčetem v situace, která pro ni není vůbec jednoduchá. Z popisu na vás dýchne atmosféra místa, kde zrovna děvče žije u své babičky s ostatním mladším osazenstvem, jehož temperament je velmi různorodý. Postavy působí dynamicky a taková Ettje je kapitolka sama pro sebe. Autorka v knize uchovává i ve velice vypjatých momentech ( pro žánr typický) velice komorní až střízlivý řád i později kdy naše Charlotte staví čelo jiným okolnostem. Popisné pasáže výborné, kniha se staví do čela autorčina díla společně s Kavárnou ( můj osobní názor) 5/5

Anne Jacobs je čarodějnice. Mě naprosto uhranula napříč všemi svými knihami a sériemi. Její vypravěčský akcent je maistrštyk. Překlad je geniální posunuje její knihy k pomyslné šesté hvězdě.
Postavy nejsou ploché, autorka vás vezme sebou přímo do knihy, vnese do vás radosti, úzkosti, odhodlání i prohry svých hrdinů a hrdinek.

hobitek.98
25.05.2021 3 z 5

Když jsem tuto knihu držela v ruce (tato je první kniha, kterou od autorky čtu) nečekala jsem takovou vzrušující historickou cestu skrz světadíly. Pokud se překousnete přes úvod a nebude vám vadit lehce uspěchaný konec, hurá do toho.

pro ženy Německo Kilimandžáro

Leah Bach (p)