Rubáš pro slavíka

Rubáš pro slavíka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366340/bmid_rubas-pro-slavika-gPi-366340.jpg 4 157 36

Adam Dalgliesh série

Čtvrtý případ inspektora Dalglieshe. Ve Slavičím domě se mladé ženy stávají ošetřovatelkami a učí se zmírňovat utrpení. Když však jedna ze studentek při ošetřovatelském výcviku hraje pacientku, je děsivě, brutálně zavražděna. Další dívka umírá za stejně záhadných okolností a je na Adamu Dalglieshovi ze Scotland Yardu, aby odhalil vraha, který jako lék na všechny nemoci předepisuje smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Shroud for a Nightingal , 1971

katerina5544
15.04.2018 2 z 5

Tato kniha se mi necetla moc dobre, je tak zvlastne-tezce psana. S Agathou se neda dle meho srovnavat. Chvilemi me to nebavilo,tahlo se to, nemelo to napeti a spousta veci byla v knize jakoby zbytecnych, hlavne cely ten uvod o inspektorkach byl o nicem. Za me spis prumer. Filmy s Doughlisem se mi libily mnohem vic.

85098211
25.02.2018 5 z 5

Podle mého názoru výborně vystavěná detektivka, která mi do jisté míry připomínala knihy Agathy Christie. Zápletka byla opravdu důmyslně vymyšlená a originální. Za mě tedy naprostá spokojenost a samozřejmě i nejvyšší hodnocení :-).

Chesterton
08.02.2018 5 z 5

Četla jsem v mládí a vzpomínám na ni jako na velice pěknou detektivku. Hodně mě bavilo prostředí - asi, že jsem sama studovala stejný obor:) Tehdy mě přišly i filmy moc povedené.

Adso
04.02.2018 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha od P.D. Jamesové. Pokaždé v ní objevím něco nového, něco, co má s dějem a rozuzlením byť jen sebemenší souvislost. Jako čtenáře mě do děje vtahovalo nejen napětí a touha po vypátrání vraha, ale také jsem byl fascinován uzavřeným, téměř klášterním prostředím ošetřovatelské školy. To místo dalo vyniknout charakteristickým rysům jednotlivých postav do takové míry, že o nich čtenář ví naprosto vše a nechce se mu proto věřit, že vrah je někde mezi nimi.

Len2očka
31.10.2017 3 z 5

Tato knížka mě bavila méně než např.Maják či Smrt v sutaně.

moničina
18.04.2017 5 z 5

Pre mňa najlepšia z jej kníh. A rovnako seriál tiež bol najlepší zo všetkých Dalglishoviek - príbeh, herci, atmosféra. Málokedy sa vydarí filmová aj knižná verzia, v tomto prípade sa tak stalo. Iné jej knihy sa mi zdajú byť slabšie ako boli seriály.

intelektuálka
15.02.2017 4 z 5

Mám ráda postavu Adama Dalglieshe a přečetla jsem téměř vše od této autorky

konicekbily
30.05.2016 4 z 5

Stojí za přečtení a za přemýšlení nad zápletkou a motivem. Mnohé novější detektivky podobné motivy a zápletky v sobě mají.

ber-tram
11.12.2015 4 z 5

Jelikož to autorka loni v požehnaném věku 94 let zabalila, ponouklo mě to k dalšímu případu Adama Dalglieshe, postavy uvěřitelnější v literárním hávu než na televizní obrazovce. Dalgliesh jako kriminalista-poeta vnáší do svých kauz značnou psychologickou hloubku při charakterizaci lidského osazenstva i prostředí, zde dívčí zdravotnické školy a internátu. Fyzickou akcí dílo nepřetéká, zato není povrchní, třebaže motivy vražd se ukáží jako notně ošoupané (aneb ještě že ty koncentráky a krutí dozorci za druhé světové byli!). 13/15

mgeisselreiter
13.06.2015 3 z 5

Moje první a nejspíš i poslední setkání s P. D. Jamesovou. Z mého pohledu se jedná o dost průměrnou detektivku, která nemá žádnou gradaci ani skutečné vyvrcholení. Autorka směřuje k tomu, že v závěru na čtenáře vybalí celé rozuzlení - je to takové trochu nepřirozené a příběh k tomu ani moc nespěje automaticky. Navíc samotný motiv je dost slabý a málo pravděpodobný.
Jamesová píše celkem čtivě, i když jsou v knize pasáže nudné a zbytečné. Někdo by možná řekl, že dobře vystihuje prostředí a postavy, já s tím ne zcela souhlasím. Spisovatelka to totiž nedokáže podat víc přirozeně, zaplétá do příběhu příliš mnoho postav a čtenář prostě nemá šanci si o každé vytvořit svou představu.
Knihu nezavrhuji, ale rozhodně ani nijak neoceňuji. 60%, 13.6.2015.

Lusa
03.06.2015 5 z 5

Pro mě spíše taková oddechovka, kterou jsem mohla číst pár měsíců aniž bych o něco přišla,i konečně rozuzlení celého případu přece jenom napínavé bylo. Určitě s Dalglieshem dál zůstávám tyhle detektivky mají své kouzlo, která vás přece jenom nutí číst další a další.

wooloong
09.10.2013 5 z 5

Tuhle detektivku jsem četla snad ještě na základce. A tehdy se mi fakt hodně líbila.

Vojslava
23.03.2013 5 z 5

Moje historicky první a nejoblíbenější Jamesová - už od doby, kdy jsem jako malá viděla Záhady slavičího domu. Je to dostatečně napínavé a dobře se to při čtení řeší. Srdeční záležitost...

Val
22.02.2012 5 z 5

Vynikající.....nelze se od knihy odtrhnout.... a nutí přemýšlet .

Kvíteček jarn
11.05.2011 5 z 5

Dávám plný počet, i když mě u autorky často mrzí, že její postavy tají něco z minulosti - většinou nějaký válečný zločin nebo spolupráci s fašisty apod. Dnešnímu čtenáři už to asi moc neřekne. Jinak je knížka skvělá. Až na ten vrahův motiv:-))) Ještě se mi líbila Pachuť smrti a Přicházím tě zabít. Filmy a seriály už tak zajímavé nejsou - vytrácí se z nich skvělý styl knížek. I když někomu můžou připadat nudné, mně nudné nepřipadají ani trošičku

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Zajímavý případ, kdy zdánlivě náhodná smrt rozpoutá řetěz událostí, které mají počátek v minulosti a kdy každý účastník něco skrývá.