A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532981/bmid_a-midsummer-night-s-dream-65dda7ec0669e.jpg 4 1056 1056

Audiokniha A Midsummer Night's Dream namluvená rodilým mluvčím. Jazyková úroveň A2 pro mírně pokročilé posluchače. Theseus of Athens is looking forward to his wedding to Hippolyta, Queen of the Amazons. But two other youngcouples are not so happy: Hermia wants to marry Lysander, but her father doesnt agree. Helena loves Demetrius, but he wants to marry Hermia. The King and Queen of the Fairies dont love each other any more, so they start to play tricks on each other. They involve their fairies, the lovers and a group of Athenian workmen who want to be actors. Its a very unusual Midsummer Night, perhaps its a dream.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: audiokniha , INFOA

A Midsummer Night's Dream , 1600

Beltrix
11.03.2016 3 z 5

Velmi příjemné počtení. Děj místy dost zamotaný, ale přesto všechno dává na konci perfektní smysl.

konicekbily
03.03.2016 5 z 5

I komedie uměl nejslavnější autor.

terkaT
31.12.2015 4 z 5

Tato kniha mě bavila .

helmiczka
22.09.2015 3 z 5

Budem hnidopich. Je možné, že to je českým prekladom z 19. storočia, ale nesedeli mi termíny ako "francouzská paruka" a "svatojánská noc". Každopádne to inak bolo príjemné čítanie. Veľmi ma pobavila "hra v hre" :)

KarinaB
15.08.2015 3 z 5

Kniha se velmi snadno a rychle čte, asi jako většina Shakespearových komedií. Příběh byl hezký, i když nadpřirozeno mě moc nenadchlo. Nejvíce mě pobavila scéna s ochotnickým divadelním představením.

Daniel.95
01.05.2015 3 z 5

Hezká, milá pohádková komedie, ale moc mi neuchvátila.

sarekaslukova
24.03.2015 5 z 5

Opravdu povedená komedie, jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Od Shakespeara jsem četla zatím jen tragédie a sonety. Myslela jsem si, že má talent jen pro ty tragédie, ale teď jsem svůj názor přehodnotila, dokonce i komedie byla velmi vydařená. Možná se mi líbila dokonce více jak Romeo a Julie.

fany.fancy
07.02.2015 5 z 5

Tato komedie je od Shakespeara má nejmilejší! Je to tím kouzlem, které v sobě má ... Jedna noc svatojánská v začarovaném lese a tolik příběhů, zamotané lásky, kouzla, elfové a hlavně Puk, nepovedení herci a vtip, vše propletené a navzájem provázané. Dokonalé.

colis.72
13.01.2015 5 z 5

Jeden z nejlepších příběhů co sem četla. Naprosto mě uchvátilo, jak se děj neustále proplétá. Pro mě rozhodně v top 5. ^_^

Samaret
17.11.2014 4 z 5

Rozhodně oí dost lepší a hezčí než Romeo a Julie. A také příjemnější.

veronika9471
24.07.2014 5 z 5

Jedna z těch úplně nejoblíbenějších. Některý knížky jsou vtipný, některý jsou smutný. A některý uměj to, že jsou oboje. A vy se smějete, i přestože je to vlastně docela tragický. Shakespeare prostě věděl.

Markett
12.05.2014 5 z 5

Klasika, která nikdy neomrzí. Pohádkový zábavný příběh. :)

moonchild
03.03.2014 5 z 5

U této knihy velmi ráda sním.

Hikari
13.10.2013 5 z 5

Krásná pohádková kniha :) občas je uvolňující ponořit se do nesplnitelného příběhu

lucin_a
25.09.2013

Tato kniha mne neuchvátila a velice jsem se při čtení nudila. Bohužel jsem ji ani nedokázala dočíst. Prostě nic pro mne :/

aalexiis
07.02.2013 2 z 5

Přesto, že autor patří k takzvané špičce světové literatury a miluje ho snad každý, stále mu nemůžu přijít na chuť a prostě to není můj šálek kávy. Musím ale uznat, že mi pan W. S. přijde rozhodně více sympatický v této knize a líbí se mi mnohem víc, než ostatní hry, které jsem od něj četla. Plusové body za nadpřirozeno, hravost a prostředí, jinak by mě to prostě nebavilo.

Christina Marie
13.09.2012 3 z 5

Povedená zápletka, ze začátku dramatická, ale s dobrým koncem, promyšleno do nejmenšího detailu. Ze všech postav se mi asi nejvíce líbila Titanie - složitá komplikovaná postava. Skvělé!

Amaranta
18.03.2012 4 z 5

Na mě až moc překombinované, takové zápletky mě tolik nebaví. Ale dialogy, monology, atd. samozřejmě skvělé.

Naglice
19.12.2011 5 z 5

správně zamotaný děj. je to velmi zajímavé a povedené dílo. zatím nejlepší, co jsem od Shakespeare přečetla.

kniholka
07.12.2011 5 z 5

Roztomilé, kouzelné, vtipné, s happy endem. Děj zamotaný, ale po druhém přečtení už přehlednější.