Zabiják

Zabiják https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24632/zabijak-24632.jpg 4 290 59

87. revír série

Během jediného týdne jsou střelou zblízka zabiti dva policisté z 87. revíru: Mike Reardon a David Foster. Dvě úkladné vraždy bez zjevného motivu. Rozjíždí se zátah na propuštěné vězně, kteří by mohli mít se sedmaosmdesátkou nevyřízené účty, ale všichni mají skálopevné alibi. A revolver ráže 45 mm vystřelí znovu. Z tkání nalezených za nehty třetího zavražděného policisty, Hanka Bushe, vyčtou odborníci lecjaké údaje o vrahově postavě, zaměstnání, zvycích. Detektiv Steve Carella začíná tušit, odkud vane vítr. Udělá však osudnou chybu – svěří se se svým podezřením jednomu senzacechtivému žurnalistovi, a ten jeho informace zneužije. Vrah po přečtení novin pochopí: musí Carellu odstranit. A tak neopatrný Steve Carella ohrozil nejen vlastní život, smrtelné nebezpečí číhá především na jeho snoubenku, hluchoněmou Teddy Franklinovou...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Cop Hater , 1956

jaroiva
22.09.2018 5 z 5

Naštěstí jsem to nečetla jako první knihu série, tak jsem se nebála o některé osoby. A i když jsem už nějak po polovině věděla, kdo bude asi viník, bavilo mě číst až do konce.
Vzpomněla jsem si na nejmenovanou detektivku od Agathy Christie, kde podobný případ řeší Poirot. Jinak by mě asi řešení nenapadlo.

Ala787
27.06.2018 4 z 5

Dobře se četlo, rychle utíkalo. Dlouho jsem netušila, kdo by to mohl být. Ed McBaina mám ráda. Protože nečtu chronologicky, tak jsem se pročetla i informací o Carellovi ještě neženatém.

SilvieSisinka
20.06.2018 4 z 5

Oddechová jednohubka od velkého spisovatele ;-)

Jaruš7
09.05.2018 4 z 5

Ze série první díl s vypovídající obálkou.
Systém vyšetřování hledá logiku, ta je zakamuflovaná v síti náhodných střetů s podsvětím. Ale nic není jak se zdá. Pachatelův důvod logický je, a tak nakonec stačí ledabyle, vlastně trestuhodně - náhodně naznačit, a v reakci se klubko zločinů rozmotá, a takové to štístko má S.C.

1amu
01.04.2018 4 z 5

Nostalgická vzpomínka na mého prvního Mc Baina. Hernajs to už uteklo tolik roků ? -Neuvěřitelné !
A ten Steve Carella pak v dalších příbězích furt nestárnul, stejně tak ta celá parta z 87.revíru. Autor uměl dokreslit mančaft okolo S.C. do detailu : plešatý Meyer Meyer s outěžkem svého jména (což zavinil ten jeho fotr), a Bert Kling. S kolika ženskými se rozešel (nedivím se jim), trouba Genero a občas je všechny seřve Pete Barnes (toho mám zafixovaného v podobě pana Pántíka v jedné z pondělních zdařilých slovenských inscenací).
A když všichni mládenci byli jaksi mimo, navštívil je ušmudlaný Ollie Weeks a už to zasejc dostalo grády.
V porovnání se současnými autory detektivních románů byl Mc Bain opravdový machr. Z mála udělal hodně. A ty jeho přílohy, myslím výpisy z policejních spisů ! On byl první.
Udělal mi radost sérií s M. Hopem (ty pohádkové tituly knih). Zdály se mi lepší než 87.revír. Okolo roku 1990 navštívil Prahu, dohodl se s BB artem a fandové měli možnost koupit knihy s krásnými obálkami, ale ošklivým papírem.
Já byl blázen a dosáhnul jsem (ani nevím jak-přispěla i Zelená knižnica z Bratislavy ) úplný komplet všech jeho knih. A teď nevím co s tím- přece jen zabírají hodně místa a nabídka nových borců je zajímavá...

moudivlacek
28.02.2018 4 z 5

Velice slušná detektivka, byla jsem překvapená, jak na relativně malém prostoru byla rozehrán boj detektivů s vrahem, a i když to bylo předvídatelné, našla jsem si v tom své. Hlavní hrdina detektiv mě zaujal i postojem k životu a hlavně svou láskou ke své hluchoněmé dívce, klobouk dolů.
Rozhodně se pustím do dalších dílů série.

Ivan F
04.10.2017 4 z 5

Taká, na dnešné pomery (zbohom lesy kvôli tlstopisom) jednohubka, ktorá však dáva súčasným detektívkam na frak. Prečo? Pretože autorovi stačila oproti dnešným krimi románom tretina strán, aby rozohral výborný príbeh a aj ho uzavrel. A to s tým výsledkom, že držal čitateľa v napätí až do konca. Salvatore, od začiatku svojej kariéry si mal šťastnú spisovateľskú ruku.

Darf...
03.10.2017 4 z 5

Na knihách Eda McBaina se mi líbí, že nemají nijak rozvláčný příběh (což se tedy nedá říct o některých kapitolách :-D). Žádné zamotané konce bez konce. :-D Všechno je zde jasně popsáno a není nutné dělat nějaké okliky. Taková je i tato kniha. Občas jsou zde některé pasáže opravdu výpravné a myslím, že by se dali zkrátit třeba na půlku, ale to už k tomu asi tak nějak patří. Kniha je čtivá a rychle to utíká, proto čtyři hvězdičky.

denča1000
04.06.2017 4 z 5

Velice napínavý a dramatický díl. Zamilovala jsem se do knih tohoto spisovatele a naprosto všem doporučuji. Strašně se mi líbí, jak jsou knihy psány. Jsou v nich popisovány naprosto úžasné detaily vyšetřování, chytání zločinců a veškeré potřebné podrobnosti, které nás čtenáře naprosto vtáhnou do děje, jak by jsme tam byli také.

moničina
18.04.2017 5 z 5

Výborná kniha. A dej v štýle "Vraždy podľa abecedy". Ešteže to neschytala Carellova snúbenka.

Disease
14.03.2017 4 z 5

Hned první kniha z 87. revíru se povedla. Bavila i napotřetí nebo kolikkrát už jsem to vlastně četl. Parádní seznámení s budoucími legendárními postavami.

trudoš
08.03.2017 4 z 5

Geniální pro literární strohost, tak příznačnou pro tvorbu padesátých a šedesátých let. Ač je zápletka slabší a její jádro ani nerozřeší sami policisté, děj doslova pádí za svým cílem, aniž by se někde zbytečně zakecával. Přitom tam je všechno, co je dnes u moderní detektivky tolik žádané, jenom to Ed McBain dokáže uhrát na ani ne dvousetstránkovém prostoru. A ještě přidá výborné dialogy, nápadité metafory a cynické poznámky, přičemž celek stále působí realisticky. Navíc to kouzlo starých vyšetřovatelských metod je parádní. Za nezapomenutelnou pak považuji etudu, ve které se stařičká důchodkyně snaží detektiva Carellu přesvědčit, že za všechno můžou švábi.
Slabinou jsou však paradoxně postavy, které mi, i když vykresleny v různorodých odstínech individuality, stále splývaly v jedno, především proto, že jich na příběh bylo prostě zbytečně moc. A pak to byla už jednou naznačená nekonstruktivnost pátrání, díky kterému se v podstatě jen čekalo na další vraždu, aby se případ někam pohnul.

marlowe
17.09.2016 4 z 5

Teď po letech přece jenom intenzivněji vnímám autorovy začátečnické chyby – a s čistým svědomím snižuji své původní hodnocení na 4*.

PetraBery
14.09.2015 4 z 5

Steve Carella je moje oblíbená postava... Kdysi jsem detektivek z 87.revíru přečetla dost, možná nastal čas se k nim a dalším vrátit... Vraha jsem neuhodla, takže za mě určitě dobrá detektivka.

cantona
21.06.2015 3 z 5

Průměr. Celkem dobrá detektivka, ale bohužel nic extra. Ale jinak se četla dobře.

marek1278
10.04.2015 3 z 5

Poctivě napsaná detektivka, hlavní postava je mě sympatická a těším se na další díly z 87. revíru

zdisule
17.11.2013 3 z 5

Celkem dobrá detektivka ze starších časů.

Skripi
07.04.2013 4 z 5

Knihu som si vypočul nahovorenú a Ed McBain zasa nesklamal. :)

JaneTrestry
10.09.2011 5 z 5

tak toto je dlaší super a zajímavá knížka od Eda McBaina. Ten konec byl velmi překvapující a i šokující zaroveň. Jen jedna osoba mi tam lezla na nervy a těch policistů mi bylo vážně líto a jsem ráda za ten trest co dostali. I když teď zpětně přemýšlím, mělo mi to dojít...(nechci spoilerovat) :) Tak jen a jen doporučuju, jako každou knížk od Eda McBaina :)