Štědrý večer na 87. okrsku

Štědrý večer na 87. okrsku https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85572/stedry-vecer-na-okrsku-85572.jpg 4 105 13

87. revír série

Je Štědrý večer a detektiv Steve Carella sedí ve služebně 87. revíru úplně sám. Místnost tone v tichu a také na ulicích je nezvyklý klid. Zdá se, že ho čeká nenáročná služba, poznamenaná pohodou vánočních svátků Vtom se však ve dveřích objevuje zakrvácený detektiv Cotton Hewes a s sebou vleče dva zadržené kriminálníky. Zakrátko se služebna začne plnit dalšími detektivy, ale také delikventy. V místnosti je náhle rušno jako jindy, ale přesto se dnešní večer vymyká běžným zvyklostem všechno se začíná točit kolem dítěte, které se dere na svět.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Tiberone

And All Through the House , 1994

marlowe
25.11.2023 5 z 5

Možná prvoplánové, ale na druhé straně tak nápadité podobenství, že nemůžu jinak než dát za pět.

mi-380
19.11.2023 4 z 5

Carella a spol, spolu s delikventy různých kategorií, se stávají účastníky milé a vtipné vánoční hry, a to vše se tentokrát vešlo na pouhých 46 stran.
...
„Budete potřebovat horkou vodu?“ zeptal se Hawes.
„To máte z kina, co?“ zeptal se lékař.
„Chce to nějakou horkou vodu, ne?“ přidal se Carmody.
„Já nepotřebuju horkou vodu!“ řekl lékař. „Teď potřebuji pro ni místo, aby si měla kde lehnout.“ Chvíli přemýšlel a potom připustil. „Možná, budu potřebovat přeci jen trochu vody.“
80 % (zatím 62 hodnocení s průměrem 85 %).

jaroiva
15.01.2022 4 z 5

Tohle chce číst opravdu o vánocích. Sice je už leden, ale ještě kousek vánoční atmosféry jsem z knížky vyždímala :)
Milá jednohubka.

gossipavlina
31.12.2021 4 z 5

V předvánočním fofru příjemné zastavení, které vůbec nezdrží, spíše potěší.
Samozřejmě lze číst v každé roční době. Ale dle mého, pokud nečtete v době vánoční, nezažijete to vánoční kouzlo, které na mě z knihy dýchlo. No, prostě, ke konci jsem se nad tím usmívala, jak měsíček na hnoji, bez ohledu, že byla skoro půlnoc a jedním okem už jsem spala.

novina
19.03.2019 5 z 5

Taková jednohubka před spaním, mám McBaina v oblibě a ráda se k němu vracím :-)

RMarkéta
03.01.2019 5 z 5

Opravdu tenoučká knížečka vyšperkovaná perokresbami. Čteme si ji na Štědrý den po obědě. Je to takový náš rituál. Na Štědrý den a večer se toho dá stihnout hodně a většinou se přihodí něco neočekávaného a bláznivého.

katka134
24.12.2018 5 z 5

Tuto tenoučkou detektivku z 87. reviru si přečtu každé ráno na Štědrý den. Úsměvný detektivní příběh, ve kterém nedojde k vraždě, ale narodí se ve služebně " Ježíšek"

Jaruš7
06.12.2018 4 z 5

Knížečka, ano jen o 48 stranách s perokresbami (11), ty na hodnotě díla z roku 1984 mají svůj ziskový podíl, jde o sympatické vytěžení zisku na popularitě, to, zda se dá převzít tento nápad v detektivkách u nás, je zatím asi v nedohlednu, asi stačí supr-obálka, zato v cenách už jsme světoví, no - ICC Kč, ale obálka ve vánoční pohodě, ve kterou konec opravdu štědrého večera v 87. revíru dospěje je vypovídající.
Emerickej drsnej doják. :-)

ufi157
21.08.2018 4 z 5

milá blbinka o vánočním zázraku a o tom že vánoce nejsou nikdy klidný i když každý rok slýcháme, že prý existují klidné Vánoce :)
čteno při 30-ti stupních, lépe se Vánoce představují :)

Sova15
08.03.2018 4 z 5

Krásná vánoční povídka, kterou autor věnoval svým vnoučatům.

moničina
18.04.2017 5 z 5

Milý príbeh. Scéna v klietke a tehotná žena v kancelárii boli vtipné.

Jack93
24.12.2015 5 z 5

Milá vánoční povídka o tom, jak jsou detektivové Carella a spol. při jednom z mnoha Štědrých dnů ve službě svědky zázraku. S ostatními příběhy z 87. revíru to (kromě hlavních postav) nemá absolutně nic společného, jedná se o příjemné odreagování od všech těch složitých případů, se kterými přišla za ta léta parta kolem neuvěřitelně sympatického Carelly do styku. Je to jednoduchá kniha, o které není nutné dlouze se rozepisovat a v žádném případě ji člověk nemůže brát nijak vážně, jinak bude zklamán.

Několik let jsem si ji šetřil právě na Štědrý den a konečně se mi plán splnil. Strávit vánoční chvilky se Stevem Carellou, detektivem 2. třídy, je vždycky zážitek.

P. S. McBain knihu věnoval vnoučatům Deanovi a Susan, takže je klidně možné, že povídku napsal přímo pro ně.

tereza2317
24.11.2015 3 z 5

Malá knížečka s ilustracemi o necelých 50 stranách... Děj se odehrává během několika minut až hodiny na Štědrý den na policejní služebně 87. revíru. Přesně o půlnoci zde budou nejen Vánoce ;-)

Vánoce

Ed McBain