151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509095/151-pribehu-na-stezce-ceskemmBDCWu-B7E-.jpg 4 165 42

Lucie ve svých předešlých knihách popisovala krásy evropských stezek a náročnou Pacifickou hřebenovku. Tentokrát se však zaměřila na něco, co máme mnohem blíže. Na Stezku Českem. Pojďte si projít celou naši krásnou republiku a užít si přes 2000 km po českých kopcích a malebných vesničkách. Lucie je postrach ulice a na jejích cestách nikdy nechybí krizové situace, jež však většinou zvládne vyřešit s humorem, který jí není cizí. Uvidíte, kolik láskyplných lidí na cestě Lucie potká a s kým vším se seznámí. Na cestu s Lucií vyráží její největší parťák – sibiřský husky Marvel. Ale nebude jediný, kdo se k ní připojí. Nechá se zase ukecat brácha, který nesnáší šlapání do kopců? Přijedou kamarádky s dětmi? Připojí se 12letá holčička, která všem vytře zrak? Bude se partnerovi Lůcy stýskat více po Marvelovi, nebo po ní? Přijede i Marvelův tatínek? Kamarád, co miluje lezení a nesnáší chození? Kámoška s dalším huskym? Náhodní kolemjdoucí z přednášky? Guru lásky? Marvel: Je jedno, kam jdeme, hlavně že má matka kapsy plné kokin. Za to ji většinou nechám spát v mém stanu a na mé karimatce. V mém spacáku. A Honzovi se vždycky stýská více po mně.... celý text

Marketplace
21.07.2023 5 z 5

Moc hezky napsaná knížka a spousta krásných fotek. Lucka popisuje nejen klady, ale i zápory stezky Českem, naštěstí to pozitivní vždy převládne a tak je kniha krásnou motivací sbalit se a vyrazit na cestu také.

Němka138
17.07.2023 5 z 5

Abych to vyjádřila řečí Lucky: "Ty královno, top strop!" Kniha si na nic nehraje, motivuje, otvírá témata, o kterých se třeba i těžko mluví. Nejedná se pouze o pozitivní motivaci, ale prostě popisuje emoce, tak jak přímo na Stezce probíhaly. Navíc mám knihu s Marvelovým podpisem, takže já jsem spoko.

mira.l
15.07.2023 5 z 5

Tahle knížka se dá zhltnout buď jako jednohubka, kdy je člověk na konci, ani neví jak, anebo si ji může čtenář užívat. Já zvolil druhou variantu, mazlil jsem se s ní poněkud delší dobu než je u mě běžné pro knihu takového rozsahu, částečně i díky tomu, že jsem četbu přerušil po dobu dovolené.
A nelituju jediného dne navíc, "nad plán". Užil jsem si každou stránku, každou fotku, každý den putování dvojice Lůca & Marvel, která byla tu a tam obohacena o někoho dalšího, protože Lůca nerada chodí sama. Za mě asi nejzábavnější pasáží bylo putování s Rozárkou, která se jeví být pro Lucku tou správnou parťačkou.
Lucka dává čtenáři nahlédnout opravdu detailně, den po dni, často i hodinu po hodině, jak probíhala její cesta po obvodu naší krásné republiky, čtenář si užívá její putování, mnohá setkávání s lidmi na cestě, sluníčko, déšť, vedro k padnutí, propocené oblečení, mraky komárů, pohostinnost Trail Angelů, nezáživné kilometry po asfaltu, její nezřízený apetit a schopnost sníst mnohdy dosti nesourodé kombinace jídla, což občas nese jisté následky, krásné noclehy s výhledy, ale i slabší chvilky - to by přece nebyla Lůca, aby několikrát nechtěla jet domů:).
Za mě krásná, milá, oddychová knížka, která se Lucce opravdu povedla, nenudila mě ani na jedné stránce. Tentokrát patří pochvala i nakladatelství za konečně normální vazbu, která se nerozpadla ještě před dočtením. A také za krásné grafické provedení této celobarevné publikace. Tady tentokrát velkoryse přivírám oko nad občasnou chybkou či překlepem, s radostí dávám plné hodnocení a už teď se těším, co přijde dál, protože jak Lucie ke konci knihy při jedné rozjímací zastávce bilancuje svůj život stylem sobě vlastním, tak po výčtu všemožných katastrof svého mládí uvádí, že "jediné, co mi kdy šlo, bylo psaní". Tak jen takhle dál a díky!!!

ela1972
13.07.2023 4 z 5

Lucka je úžasný člověk a moc jí fandím. Kniha je taková, jakou jsem očekávala. Velké plus je, že na mnoha popisovaných místech jsem byla a umím si je vybavit. A také je tu plno inspirace na výlety a dovolené.

teeyinka
09.07.2023 3 z 5

Bohužel mi styl této knihy tentokrát nesedl, což je asi dáno přepisem z diktafonu. Co se mi ale líbilo, byly krásné fotky, vtipné kresbičky a hlavně možnost poznat Stezku Českem.

Dandy1
01.07.2023 3 z 5

Nad fotografiemi jsem se kochala jak je naše země krásná. A zavzpomínala jsem si na dobu svých vandrů. Ještě že v té době nebyl instagram a nikdo mě nezastavoval na focení a nehladil mi psa.

LunaL.
25.06.2023 5 z 5

Prvni kniha, co jsem od Lucky cetla. A urcite ne posledni! Ctiva, vtipna, uprimna. Hned mam chut vyrazit na cestu :) Jen by mohla mit vic popisu okoli a mene jidla :D Ke konci jsem byla osklive rada za komplikaci s myslivcem, po ktere se musela nutit do pokracovani. V zivote dost neprijemny zazitek, knizku to ale trochu zpestrilo ;) Asi jsem od Lucky prevzala jeji uprimnost :D
Libilo se mi, jak cestu a podstate knizku venovala pamatce na svoji babicku.
Kladne hodnotim napad, napsat na konci knihy par slov o lidech, ktere cestou potkala - hlavne si clovek uvedomil, ze duvodu proc a zpusobu jak projit Stezku ceskem, je spoustu! A ze se psem je cesta veselejsi :)
Kniha pro me ma navic i osobni hodnotu - mela jsem ji s sebou, kdyz jsem si plnila sen, navic v ni mam vzkazy od skvelych lidi! Navzdy ji budu mit spojenou se splnenymi sny :)

TeriLoch
24.06.2023 5 z 5

Neskutečně milá, upřímná, vtipná a inspirativní knížka plná krásných fotek! Doplním si knihovnu i jejími předchozími knihami, trochu zaostávám! :) Všem doporučuji! Já si jdu sbalit věci a vyrážím s pejskem na výlet! :D

Marika Vanova
17.06.2023 5 z 5

Knížka mě moc bavila, Lucka i Marwel jsou úžasné bytosti. Hodně jsem se nasmála, je to psáno opravdu s humorem, i když občas je tam na můj vkus až moc vulgarity, přesto hodnotím jako top strop (hodnocení dle Lucky) a zase mě to víc nalákalo vyrazit na Stezku Českem. Tak snad to vyjde, chtěla bych po malých etapách taky něco zdolat. Doporučuji.

fruitbueno
11.06.2023 4 z 5

Neskutečně lidské, upřímné, příjemné, veselé i méně veselé čtení. Ze slečny sálá láska k pejskům a horám, to máme společné. Mám teď sto chutí stát se trail angelem, vyrazit na stezku, která mi doslova startuje nad domem, a pořídit si ke svému vesnickému tajemství kamaráda Huskyho. Skvělé a inspirativní čtení, děkuji!

Fzuzik
04.06.2023 3 z 5

Opět jsem se dobře pobavila, krásné fotky a už jsem si vyhlédla pár míst, kam se chci podívat. :)

rumova_kulicka
02.06.2023 5 z 5

Lůcu s Marvelem nejde nemilovat :-) Knihu jsem si musela dávkovat, jinak bych ji shltla v nejkratším možném čase a to by vzhledem k délce putování nebylo autentické.

jana0338
23.05.2023 4 z 5

Tohle mě baví , člověk má chuť se hned někam sbalit a vyrazit .

Evca127
17.05.2023 5 z 5

Lucka mě baví, Marvela nejde nemilovat, u mě spokojenost. Pacifická mě zaujala o něco málo víc, Evropu si ještě musím doplnit, ať to mám komplet.
Mám chuť vyrazit někam ven :-)

Štěpinambura
15.05.2023 5 z 5

Krásná knížka. Marvela úplně miluju a Lucie je taky skvělá!

emilitaagilita
12.05.2023 5 z 5

Tahle se mi ze všech tří knížek od Lucky líbila nejvíce. Plná inspirace a hezkých myšlenek. Oceňuju i změnu vazby knihy a zpracování fotek :)
PS: Doporučuju zajít na Lucky přednášku! :)

Clairka
06.05.2023 5 z 5

Četla jsem i předchozí dvě knihy a tahle mě asi zatím bavila nejvíc :) skvěle napsané, smála jsem se i brečela Luca to umí

Marfulka007
03.05.2023 5 z 5

Super počtení. Po poslední knize o Evropských stezkách, která mi úplně nesedla, jsem nakonec přeci jen Stezce Českem neodolala a dobře jsem udělala. Četla se perfektně a zase jsem u ní cítila to, co mě tehdy tak nadchlo na Pacifické hřebenovce. Lucka to prostě umí podat tak, že by člověk hned zítra nejradši vyrazil do hor... A taky že jo :-)

AlbionFoxyFox
02.05.2023 5 z 5

Parádní čtení, hodně inspirativní, snad se ke stejné trase jednou odhodlám. Knížka se četla sama, byla neskutečně pozitivní, i v těch horších chvílích, jediné, co mi místy vadilo, bylo neustálé používání zdrobnělin. V rámci nadsázky a ironie se to místy hodilo, ale mnohdy to bylo na mě až otravné.

Moudd
19.04.2023 5 z 5

Kniha, která mě ani trochu nenudila! Naprosto skvělé čtení. Lucie je zábavná, má nadhled a velký smysl pro humor. Navíc není žádný superman, má i slabé chvilky. Takže každý se s ní může někdy ztotožnit. Nálety komárů a ovádů, velké vedro, rozpálený asfalt a rychlá auta, projíždějící těsně vedle Lucky a Marvela. Byly okamžiky,kdy to Lucie chtěla vzdát.
Jenže pak zase přišly lesní pěšinky,klid, krásná příroda a hlavně báječní lidé...........

husky česká příroda

Lucie Kutrová