151 dní Pacifickou hřebenovkou – Dobrodružství Holky s bucket listem

151 dní Pacifickou hřebenovkou – Dobrodružství Holky s bucket listem https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525562/bmid_151-dni-pacifickou-hrebenovkou-dobr-6544d1c6bdb30.jpg 4 543 153

Kniha úspěšné autorky, ale hlavně cestovatelky Lucie Kutrové se dostává v novém vydání do krásné, celobarevné podoby! Lucie je holka, která si plní přání, holka, která je odhodlaná jít za svým snem, a holka, která se rozhodla projít Pacific Crest Trail, dle spousty lidí nejnáročnější dálkovou pěší trasu na světě, vedoucí z Kalifornie přes Oregon a Washington až ke kanadským hranicím (4 300 km). A povedlo se jí to. A přežila to. A že to párkrát bylo o vlásek. A ve své knize nepíše jen o tom, jaké to bylo, jít bez přípravy divočinou, ale taky o tom, jak taková věc člověka změní. A že když se pro něco rozhodnete a zatnete zuby, dokážete všechno. A ještě se u toho hodně naučíte, dost se nasmějete, najdete pravá přátelství a možná i lásku. Koupí této knihy přispíváte na lepší život v útulcích!... celý text

PavlaTr
24.04.2021 5 z 5

Pěkná kniha ,Lůca je prostě poděs !!! Divím se , že to všechno přežila. Dost jsem se nasmála !

Peyka
18.04.2021 3 z 5

Jelikož mám hrozně ráda Láďu Ziburu, jeho cesty a hlavně jeho sarkasmus, sáhla jsem po této knize - prý je Lucka podobného charakteru. Pacifická hřebenovka se stala celosvětovým fenoménem hlavně zásluhou knihy a vzápětí filmu Divočina, předtím to byla hlavně americká záležitost.

Hned jsem se začetla, text je psaný stylem blogu, rozdělený na jednotlivé dny. Docela jsem se i zasmála. Lucka si ze sebe umí udělat rozhodně srandu a s ničím se moc nemaže. Styl psaní je hodně lidový a sympatický.

Nicméně, postupem času mi vadilo to její "všudybylství" (všichni mě mají rádi, jsem všude, mám ke všemu co říct,...) a to "drama queen" jednání bylo pro mě trochu uměle vykreslené. Já jsem taky velký extrovert, ale existuje určitá sebereflexe. Ty historky mi přišly tak napůl pravdivé, ona se zázrakem někam vždycky dostala, ale člověk se nedozví vlastně podrobnosti toho určitého úseku toho trailu. Bohužel jsem nezachytila ani Lucčin osobní růst, nějak se nekonal, ona působila stejně na začátku i na konci.

Dále mi vadilo šílené formátování a kompozice knihy. Ten křídový papír sice fajn, ale i ta vazba je hrozně těžká a nepraktická. Stránky jsou narvané textem, skoro žádné odstavce. Ten slovníček na začátku mi přišel zbytečný, protože Lucka daná slova stejně v textu znovu vysvětlovala. No a největší fail je umístění fotografií. Musíte pořád otáčet stránky, když se chcete podívat, a to mě nebavilo. Působí to velmi chaoticky.

Na konci je teda seznam veškerého vybavení, ale myslím, že by čtenáře zajímaly i orientační ceny, viz útrata za jídlo, poštu, hostely,...protože to není rozhodně levná sranda ani zdaleka, a málokdo se může tady na to všechno vykašlat a dovolit si odjet na duchovní cestu na pět měsíců. Musíte seknout s prací a mít hodně našetřeno! Dobrou myšlenkou je vložený bucket list, určitě ho využiju.

Za mě byla Divočina lepší, tady mi přišlo, že Lucka jede spíš na komerci než na vyloženě spirituální očistu, kterou PCT přináší. Chci se ještě mrknout na Moji Pacifickou hřebenovku od Moniky Benešové.

missbellatrixx
16.04.2021 5 z 5

Takhle mě naposled bavil Zibura...fakt skvělé počteníčko...

Jirinamac
04.04.2021 5 z 5

Ta holka má odvahu. Plní si své sny, ale občas přecení své možnosti. Umí rozdávat a přijímat lásku. Přeju jí, aby jí ta odvaha a laskavá povaha vydržela celý život. Moc hezké čtení.

Marfulka007
03.04.2021 4 z 5

Super knížka, krásně se četla, styl psaní mi sedl úplně dokonale. Prožívala jsem s autorkou každý den, každý komáří štípanec i každý úsměv a objetí. Za sebe můžu jen doporučit a těším se až se jednou vydám na PCT taky :-)

jarka7698
29.03.2021 5 z 5

Úžasně jsme se bavila. Lucie děkuji.

klara.franta
25.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Moc cestopisy nemusím, ale strašně se mi líbí vyjadřování Lucky, její humor a nadhled i v tragických situacích. Krásně zaznamenané zážitky, které jsou srozumitelné a pochopitelné i pro cizího čtenáře, který o příběhu Lucky nikdy neslyšel a dokáže vtáhnout do děje každého. Jediné, co knize vytýkám je její zpracování, volila bych raději měkkou vazbu a lepší propojení textu s fotografiemi.

Simstr
17.03.2021 5 z 5

Skvělá knížka, velice čtivá. Člověk by si měl jít za svými sny. Autorka se ničeho nebojí a jde do toho s chutí. Já nesnáším vedra, před čtyřmi lety jsem byla v Kalifornii a bylo tam 113 stupňů fahrenheita, nemohla jsem ani dýchat. Chcípla bych za prvním keřem :-) velice motivující. Doporučuji. Zajímavé čtení.

Pikalenka
17.03.2021 5 z 5

Tak takhle knížka mě naprosto dostala! Přečetla jsem ji jedním dechem. Přímo z ní sálá radost, energie, láska... život. Jsem moc ráda, že ji mám doma, protože věřím, že po ní ještě nejednou sáhnu. Děkuji za ten zážitek a že alespoň přes stránky knížky můžeme cestovat, když to aktuálně jinak nejde!

jengibre
10.03.2021 4 z 5

Bože můj, jak já strašně moc obdivuji každého, kdo ušel Pacifickou Hřebenovku! Kniha mě bavila, Lucie je vtipná, mnohokrát jsem se s ní nahlas zasmála a občas se stalo, že se mi s ní chtělo i plakat. Místy by si sice mohla odpustit nějaké to sprosté slovo a "zdrobnělinky" také úplně nemusím. Postupem času mi začalo vadit i takové to její "Všichni mě mají strašně rádi" nebo "Jsem strašně sarkastická a nikdo si na mě nedovolí". Já bych si klidně dovolila :-) Na druhou stranu si říkám, že takový projev prostě k její otevřené osobnosti patří. I přes tyto negativní detaily jí fandím a držím pěsti v jejích dalších dobrodružstvích. A souhlasím, že každý by měl mít svůj Bucket List :-)

Artep5244
20.02.2021 5 z 5

Pokaždé, když Lůca zmínila město, do kterého se chystá dojít, sledovala jsem trasu na přiložené růžově kartičce, na jejíž druhé straně na vás vykoukne "bucket list", prostor, kam si můžete zapsat svá přání a pak je s radostí odškrtávat, jako splněná.
Musím zmínit jednu věc, a sice, že díky lehkosti, s jakou je kniha napsaná, vtipným hláškám a jakémusi dodání kuráže těm, kteří po něčem prahnou, ale brzdí je strach, pociťuji, že mé obavy z cestování významně klesly. Touha po dobrodružství a poznávání nových míst vyhrála!

Triplex
19.02.2021 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem během pár hodin. Poutavé, čtivé a zajímavé. Sama jsem nikam daleko nikdy nešla a po této knize po tom toužím! I když si to pravděpodobně zas rozmyslím. ???? Co mě mrzí je úroveň knihy. Ocenila bych větší důraz na úpravu a styl vyjadřování. Kniha působí opravdu jen jako blog, jehož průměrné články někdo zcucne dohromady. Zábava? 10/10. Úroveň? 5/10.

ZuzaKoza
18.02.2021 5 z 5

Úplně SPEKTAKULÁRNÍ... Knihu jsem dostala od svého milého a teda :Zlato, tohle byla vážně trefa, děkuju :-*
Teď ke knize. Lucku jsem neznala a do knížky se mi moc nechtělo z představy, že to bude ne úplně zazivne... Ale opak je pravdou.. Já se u té knížky tak nasmala,Lucka je takové těle a podes, že to není možný..Dej je psaný po dnech a opravdu se nenudíte, na žádné stránce a už od začátku máte chuť si koupit letenku a projít PCT taky a vidět tu nádheru na vlastní oči. Kniha obsahuje spousty fotek k jednotlivým dnim a najdete v ní 5 měsíců života na ceste...Lucku jsem si oblíbila i z důvodu, že mi v určitých vecech připomíná samu sebe a ještě víc mě ujistila, že pokud věříme a neskutečně moc si něco přejeme, splní se nám to, ať je to cokoliv...
Určitě doporučuji..

Eduka
15.02.2021 5 z 5

Boží, veselá kniha

kneslova
08.02.2021 5 z 5

Čtu všechny knihy o této tématice, ke kterým se dostanu a tahle patří k těm lepším. Moc fajn se čte, autorka má skvělý humor.

AnetaKor
20.01.2021 5 z 5

Hiker Hunter... To znam a ani jsem žádný trail nikdy nesla

Eddemi
14.01.2021 5 z 5

Za mňa super. Čítala som to mesiac a pomaly, ale isto som knihu začala volať "nafukovacia". Mala som pocit, že čítam a neubúda. Ale to bolo na tom super! Častokrát som sa smiala nahlas a to sa mi pri knihách veru nestáva. Páčil sa mi ostrý jazyk autorky a aj jej kreácie v opisoch. Obrazotvornosť prepojenú s jazykom má skvelú! A ďakujem za motiváciu.

Chillia
12.01.2021 4 z 5

Knížku bych doporučila všem, kteří mají rádi dobrodružství, smysl pro humor a nebo se potřebují k něčemu nakopnout. Knížka je čtivá, vtipná a s krásnými fotkami, člověk si udělá představu, jaké krásy může na pacifické hřebenovce vidět a zažít! Tak, teď už jen zbývá vyrazit na trail! :-)
Doplněno o stejně super přednášku :-)

trynitrix
02.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla dlouho nějak nebyl čas ale když už byl tak mě ponořil do děje a ještě s projížděním fotek z určitého dne na instagramu byl neskutečný zážitek, měla jsem ebook a neukazovali se mi ve čtečce fotky. Kniha naprosto úžasná a vřele doporučuji po dočtení jsem si pořídila Knihu v pevné vazbě přímo od autorky s věnováním a otiskem ťapky Marvela :-D

PS: Příběh vás nakopne tak že máte chuť vyrazit taky , tak jsem si vyrazila s přáteli aspoň ta menší track 25km a večer pak litovala :-D takže vím že já bych hřebenovku nedala :-D

LEGACY
31.12.2020 4 z 5

Kniha je rozhodně čtivá a záživná, každopádně na stejné vlně jako Lucka bych se asi nenesl. Myslím, že na treku bych s Goldielocks vydrž jen pár dní, každopádně člověk zde musí žasnou jak se z české princezničky postupně stala divoženka, která by přežila na vlastní pěst skoro všude. Aktivity se zde samozřejmě dost opakovali, což mě trochu iritovalo a navíc je i knihy vlastní takovým přepisem blogu. Lucka je bystré děvče, ale píše a tiskne do puntíku, co má v ten daný moment na srdci, což je fajn, ale pro dobrodruha, který si chce přečíst více o popisu přírody a ne ustavičnému pláči, či svádění to úplně není. Tak jako tak má můj obdiv ... a sám knihu využiji, jestli si někdy sám zkusím projít kupříkladu tu část v Oregonu.